Zobacz wszystkie rozwiązania

Kaspersky Virtualization Security

Skuteczna ochrona niezależnie od stosowanego środowiska wirtualnego

Skontaktuj się z nami

Środowisko zagrożeń

Ogromna większość cyberataków, które powstają z myślą o komputerach fizycznych, może również uderzyć w maszyny wirtualne. Co więcej, ryzyko w obrębie środowisk wirtualnych może być jeszcze wyższe. Chociaż wirtualizacja może zwiększyć elastyczność i wydajność IT, jej zastosowanie wiąże się z dodatkowymi warstwami technologii. Utrzymanie widoczności każdej takiej warstwy - oraz sposobu ich interakcji - może być trudne. Wiele środowisk wirtualnych zawiera większą liczbę "powierzchni ataków" - a to daje cyberprzestępcom więcej możliwości zaatakowania firmy.

Zobacz dokument PDF

Wirtualne nie znaczy bezpieczne

Jedna zainfekowana maszyna wirtualna lub nawet pojedynczy plik może doprowadzić do poważnych problemów w całym centrum danych. Nie dopuść do sytuacji, w której maszyny wirtualne staną się najsłabszym ogniwem w łańcuchu bezpieczeństwa korporacyjnego. Wirtualne stacje robocze i serwery, łącznie z maszynami, które często są offline, muszą być chronione tak samo efektywnie, jak komputery fizyczne. A gdy mowa jest o ochronie maszyn wirtualnych, tradycyjne rozwiązania bezpieczeństwa to najgorszy możliwy wybór.

Nasza oferta

Kaspersky Security for Virtualization to rozwiązanie w postaci jednego produktu, które zabezpiecza infrastrukturę wirtualnych serwerów oraz stacji roboczych. Dzięki obsłudze najpopularniejszych platform - w tym VMware vSphere z NSX, Citrix XenServer, Microsoft Hyper-V oraz KVM - Kaspersky Security for Virtualization jest idealnym rozwiązaniem dla niejednorodnych centrów danych. Opiera się wielokrotnie nagradzanych technologiach Kaspersky Lab i wykorzystuje zalety środowisk wirtualnych, dostarczając efektywną ochronę przy oszczędnym traktowaniu zasobów.

 • Rozwiązanie bezagentowe

  Ochrona przed szkodliwym oprogramowaniem oraz sieciowy system wykrywania i zapobiegania włamaniom (IDS/IPS) bez wykorzystania agenta na maszynach wirtualnych. Płynna współpraca z platformą VMware NSX pozwala na zautomatyzowanie wdrożenia, stosowanie polityk bezpieczeństwa, a także przeprowadzanie pełnego skanowania całej infrastruktury.

 • Rozwiązanie oparte na lekkim agencie

  Wydajny, a przy tym nieobciążający agent bezpieczeństwa obsługuje większość środowisk wirtualizacji i integruje się z czołowymi na rynku platformami VDI, takimi jak Citrix XenDesktop oraz VMware Horizon. Lekki agent pozwala na znaczne wzmocnienie jakości i funkcjonalności ochrony przy zachowaniu wydajności wszystkich zabezpieczonych maszyn wirtualnych.

 • Pojedyncza konsola

  Zastosowanie jednej konsoli administracyjnej pozwala na łatwe i wydajne zarządzanie maszynami fizycznymi i wirtualnymi jak również urządzeniami mobilnymi i wszelkimi rozwiązaniami Kaspersky Lab.

Jakie korzyści zyskuje Twoja firma

Możesz zapomnieć o cyberzagrożeniach

Dzięki wykorzystaniu wielokrotnie nagradzanych technologii Kaspersky Lab, rozwiązanie Kaspersky Security for Virtualization zwalcza nawet najbardziej zaawansowane cyberzagrożenia w obrębie całej infrastruktury wirtualnej. Rozwiązanie powstało z myślą o wykorzystaniu zalet technologicznych oferowanych przez platformy wirtualizacji, dostarczając efektywną ochronę przy oszczędnym traktowaniu dostępnych zasobów.

Rozwiązanie zaprojektowane i zoptymalizowane z myślą o VMware NSX

Pełna integracja rozwiązania bezagentowego z platformą VMware NSX oznacza, że Twoje środowisko wirtualne stanie się jeszcze bardziej efektywne dzięki nowej jakości automatyzacji i polityk bezpieczeństwa. Bezagentowa wersja rozwiązania Kaspersky Security for Virtualization chroni każdą maszynę wirtualną natychmiast po wdrożeniu, bez wpływu na produktywność Twojego środowiska.

Zobacz dokument PDF

Skuteczna ochrona środowisk hybrydowych

Dzięki wariantowi z lekkim agentem, Kaspersky Security for Virtualization jest idealnym rozwiązaniem dla szybko rozwijających się, heterogenicznych centrów danych. Opatentowane technologie wraz z unikatową architekturą oferują wysoką efektywność ochrony przy zachowaniu wydajności dla popularnych platform, w tym Citrix XenServer, Microsoft Hyper-V, KVM oraz VMware vSphere.

Najwyższa jakość ochrony dla środowisk wirtualnych stacji roboczych (VDI)

Kaspersky Security for Virtualization w wersji z lekkim agentem oferuje zaawansowane możliwości ochrony w środowiskach ukierunkowanych na wirtualne stacje robocze (VDI). Nieobciążający agent pozwala na zapewnienie wielowarstwowej ochrony poszczególnych maszyn wirtualnych przed najbardziej zaawansowanymi cyberzagrożeniami (np. ransomware) bez negatywnego wpływu na wydajność środowiska. Najbardziej wymagające operacje związane z ochroną są delegowane do wyspecjalizowanych maszyn dysponujących odpowiednią wydajnością.

Studia przypadków

Riverside Healthcare

Rozwiązanie: Endpoint Security, Virtualization Security

Riverside Healthcare potrzebował zapewnienia, że poradzi sobie z zagrożeniami dla bezpieczeństwa, w szczególności wobec rosnącej liczby pracowników. Bezpieczeństwo poufnych danych ma znaczenie nadrzędne. Historie choroby pacjentów oraz dane dotyczące kart kredytowych wymagały większej ochrony ze względu na wymóg zgodności z przepisami i prywatności.

Bank VTB24

Rozwiązanie: Virtualization Security

Bank VTB24 posiada ponad 1 000 oddziałów w całym kraju i złożoną nowoczesną sieć IT składającą się z ponad 3 000 wirtualnych stacji roboczych. Bank potrzebował rozwiązania bezpieczeństwa dla środowisk wirtualnych, które nie nakłada dodatkowego obciążenia na zasoby obliczeniowe i jest zarządzane z jednej konsoli.

Zobacz PDF
Przejrzyj wszystkie studia przypadków

Pomoc techniczna

 • 2 4

  Godziny
  na dobę

 • 0 7

  Dni
  w tygodniu

 • 3 6 5

  Dni
  w roku

Dokumenty techniczne

Bezpieczeństwo infrastruktury wirtualnej - specjalny raport dot. zagrożeń...

Zobacz PDF

Bezpieczeństwo wirtualizacji: zrozumieć różnicę

Zobacz PDF
Zobacz wszystkie dokumenty techniczne

Wyróżnienia

Powiązane produkty