Zobacz wszystkie rozwiązania

Kaspersky Mobile Security

Zaawansowana ochrona, zarządzanie i kontrola dla smartfonów i tabletów

Skontaktuj się z nami

Środowisko zagrożeń

Cyberprzestępcy tworzą coraz więcej zagrożeń ukierunkowanych na urządzenia mobilne. W 2014 r. liczba ataków na urządzenia z Androidem wzrosła czterokrotnie w stosunku do poprzedniego roku. System ten stanowił cel większości ataków, jednak obecnie obserwujemy wzrost liczby cyberzagrożeń dotykających iPhone'y i iPady. Ze względu na dużą popularność urządzeń z systemem iOS cyberprzestępcy wkładają więcej wysiłku w złamanie ich zabezpieczeń. Nawet podłączenie iPhone'a do komputera Mac - w celu naładowania baterii - może spowodować, że zagrożenia przedostaną się z komputera na urządzenie mobilne.

Polityka BYOD może zwiększyć ryzyko, na jakie narażona jest Twoja firma

Rosnąca popularność modelu BYOD (ang. bring your own device), w ramach którego pracownicy mogą korzystać z własnych urządzeń do pracy, zwiększa liczbę zagrożeń dla bezpieczeństwa. Obecnie prywatne urządzenia mobilne pracowników zawierają zarówno ich prywatne aplikacje i informacje jak i dane korporacyjne oraz hasła dostępu, co prowadzi do znacznego wzrostu prawdopodobieństwa naruszenia bezpieczeństwa. Co więcej, ze względu na ich niewielki rozmiar, smartfony i tablety mogą zostać łatwo zgubione lub ukradzione - a utracone urządzenia mogą zapewnić nieautoryzowanym użytkownikom bezpośredni dostęp do systemów i danych korporacyjnych.

Nasza oferta

Rozwiązania Kaspersky Lab pomagają zapewnić ochronę i zarządzanie dla urządzeń z systemem Android, iOS oraz Windows Phone*. Wielopoziomowa ochrona - łącznie z naszą opartą na chmurze technologią Kaspersky Security Network - zapewnia bezpieczeństwo smartfonom i tabletom przed najnowszymi cyberzagrożeniami, tj. trojanami, atakami phishingowymi i innymi. Rozwiązanie Kaspersky Mobile Security pomaga również stosować polityki bezpieczeństwa i ustawienia na niemal wszystkich urządzeniach, takich jak urządzenia z systemem Android, iOS, Blackberry oraz Windows Phone. Ponadto, w razie zgubienia lub kradzieży urządzenia mobilnego, funkcje antykradzieżowe pomagają chronić dostęp do danych korporacyjnych. Zdalnie obsługiwane funkcje pozwalają zablokować dostęp do danych i aplikacji na urządzeniu, usunąć dane i zlokalizować urządzenie.

*Nie wszystkie funkcje są dostępne na każdej platformie mobilnej.

 • Bezpieczeństwo mobilne

  Nasze technologie bezpieczeństwa mobilnego zapewniają wielopoziomową ochronę przed najnowszymi zagrożeniami mobilnymi jak również cały wachlarz funkcji antykradzieżowych, które mogą być obsługiwane zdalnie.

 • Zarządzanie aplikacjami mobilnymi

  Narzędzia kontroli - wraz z konteneryzacją danych i aplikacji - pomagają zabezpieczyć dane oraz systemy korporacyjne i zapewniają skuteczną politykę bezpieczeństwa BYOD.

 • Zarządzanie aplikacjami mobilnymi

  Umożliwiając dostęp do funkcji zarządzania urządzeniami mobilnymi różnych platform - za pośrednictwem jednego interfejsu - nasze rozwiązanie pozwala zaoszczędzić czas i ułatwia wdrożenie ujednoliconych polityk bezpieczeństwa mobilnego.

Jakie korzyści zyskuje Twoja firma

Bezpieczne kontenery zwiększają bezpieczeństwo w przypadku wykorzystania modelu BYOD

Nasza technologia konteneryzacji służy do zamieszczania aplikacji biznesowych w specjalnych kontenerach znajdujących się na urządzeniu użytkownika. Aplikacje i dane są przechowywane w kontenerach - w ten sposób są całkowicie odseparowane od prywatnych aplikacji i danych użytkownika. Możliwe jest także wymuszenie szyfrowania danych dla wszystkich danych znajdujących się w kontenerach oraz uniemożliwienie użytkownikom kopiowania skonteneryzowanych danych i umieszczania ich poza kontenerem. Kiedy pracownik wychodzi poza obszar sieci firmowej - zabierając ze sobą swoje urządzenie przenośne wykorzystywane do pracy w ramach polityki BYOD - wszystkie skonteneryzowane aplikacje i dane mogą zostać automatycznie usunięte.

Zapewnienie większej kontroli nad bezpieczeństwem mobilnym

Elastyczne narzędzia kontroli zapewniają dodatkowe warstwy bezpieczeństwa. Kontrola aplikacji pomaga zarządzać instalacją i uruchamianiem aplikacji, które mogą mieć dostęp do Twoich systemów korporacyjnych oraz danych. Kontrola sieci ułatwia zarządzanie w zakresie zezwalania użytkownikom na dostęp do sieci na ich urządzeniach mobilnych. Szkodliwe strony internetowe są blokowane. Można również blokować strony, które nie spełniają wymogów korporacyjnych polityk bezpieczeństwa oraz wykorzystania urządzeń - takich jak media społecznościowe, strony dotyczące hazardu i strony dla dorosłych.

Studia przypadków

Adrea

Rozwiązanie: Endpoint Security

Jako główny gracz w branży ubezpieczeń zdrowotnych, programów emerytalnych, oszczędności i emerytur, firma Adrea wybrała rozwiązanie bezpieczeństwa punktów końcowych firmy Kaspersky Lab i usprawniła je przy użyciu funkcjonalności zarządzania urządzeniami mobilnymi w celu zapewnienia ochrony urządzeń mobilnych, możliwości zdalnego zarządzania nimi oraz możliwości usunięcia z nich danych w razie kradzieży.

Zobacz PDF

LKQ

Rozwiązanie: Endpoint Security, Virtualization Security

LKQ to firma, która znalazła się w rankingu Fortune 500, a zarazem największy w Ameryce Północnej dostawca alternatywnych części zamiennych do napraw pojazdów. Szybko rozwijająca się działalność i wysoce rozproszona organizacja obejmująca setki lokalizacji na całym świecie stanowi wyzwanie dla bezpieczeństwa IT.

Zobacz PDF
Przejrzyj wszystkie studia przypadków

Pomoc techniczna

 • 2 4

  Godziny
  na dobę

 • 0 7

  Dni
  w tygodniu

 • 3 6 5

  Dni
  w roku

Dokumenty techniczne

Bezpieczeństwo mobilne. Najlepsze praktyki

Twój przewodnik odnośnie najlepszych praktyk w zakresie bezpieczeństwa

What if you didn’t have to trade security and data breach protection for mobility, productivity and simplicity? Know how in this guide to mobile security best practices.

Zobacz PDF
Zobacz wszystkie dokumenty techniczne

Powiązane produkty