Zobacz wszystkie rozwiązania

Kaspersky Industrial CyberSecurity

Wyspecjalizowane rozwiązanie bezpieczeństwa IT dla przemysłowych systemów kontroli

Skontaktuj się z nami

Środowisko zagrożeń

W ostatnim czasie eksperci ds. bezpieczeństwa IT obserwują wzrost liczby cyberincydentów obejmujących przemysłowe systemy kontroli (ICS). Dotychczas ochronę zapewniało odizolowanie urządzeń przemysłowych od świata zewnętrznego, jednak rozwiązanie to nie jest już wystarczające. Najnowsze badania pokazują, że cyberataki są przyczyną 35% awarii sieci przemysłowych. Cyberprzestępcy dysponują wieloma sposobami na infekowanie nawet szczelnie odizolowanych systemów - mogą to być np. nośniki USB. Ponadto, urządzenia, które nie są bezpośrednio połączone z internetem, mogą dysponować połączeniem pośrednim z biznesowymi systemami IT, co również może okazać się słabym punktem.

Wyzwania dla przemysłu

Środowiska przemysłowe znacznie różnią się pod względem podejścia do ochrony od biznesowych systemów IT. Dla sieci firmowych najważniejszym priorytetem jest zachowanie poufności wrażliwych danych biznesowych - mimo że dostępność usług jest istotna, nie jest tak kluczowa jak poufność i integralność informacji. W przypadku przemysłowych systemów kontroli jest odwrotnie - najważniejsza jest ciągła dostępność procesu. Wszystkie działania koncentrują się na ochronie procesu i eliminowaniu jakichkolwiek zakłóceń w jego funkcjonowaniu.

Kolejna różnica jest związana z technologiami wykorzystywanymi w środowiskach przemysłowych. Biznesowe sieci IT są najczęściej oparte na kilku standardowych systemach operacyjnych, aplikacjach i komponentach sprzętowych. Z kolei systemy przemysłowe charakteryzują się dużym poziomem personalizacji i złożoności - obejmują autorskie technologie, serwery SCADA, rozmaite interfejsy, sterowniki PLC, a także wiele przestarzałych podsystemów. Wszystko to stanowi ogromne wyzwanie z punktu widzenia bezpieczeństwa IT - dostawca rozwiązań ochrony dla przemysłu musi być w stanie dostosować swoje technologie do wymagań tego środowiska.

Nasza oferta

Tworząc nasze rozwiązanie bezpieczeństwa dla przemysłu uwzględniliśmy najważniejszy aspekt tego środowiska - na pierwszym miejscu stoi dostępność procesu. Rozwiązanie Kaspersky Industrial CyberSecurity powstało z myślą o ochronie skomplikowanych środowisk przemysłowych, które obejmują szeroki zakres rozmaitych systemów. Dzięki temu, że wszystkie technologie powstają wewnątrz Kaspersky Lab, nasze rozwiązanie jest bardzo elastyczne i możemy je z łatwością dostosowywać do potrzeb konkretnego klienta. Po przeprowadzeniu pełnego audytu infrastruktury klienta zespół naszych ekspertów projektuje i przygotowuje optymalną konfigurację technologii oraz usług bezpieczeństwa.

Nasze rozwiązanie to połączenie najważniejszych składników związanych z ochroną przemysłu przed cyberzagrożeniami - od ludzi, przez procesy, aż po technologie:

  • Szkolenia

    Nasze szkolenia dają niezbędną wiedzę i świadomość w zakresie cyberbezpieczeństwa. Szkolenia są przeznaczone dla kadry zarządzającej, działów IT (także bezpieczeństwa IT) oraz inżynierów.

  • Usługi

    Oferujemy pełny wachlarz usług związanych z bezpieczeństwem IT - od oceny występowania luk po bezpośrednią i błyskawiczną reakcję na wykryte ataki.

  • Technologie

    Z myślą o ochronie procesów i danych przemysłowych stworzyliśmy od podstaw wyspecjalizowane, unikatowe technologie.

Jakie korzyści zyskuje Twoja firma

Ochrona Twojej infrastruktury przemysłowej... oraz Twoich systemów biznesowych

Cyberzagrożenia mogą przenikać między systemami biznesowymi i przemysłowymi - dlatego bardzo ważne jest, by chronić wszystkie zasoby organizacji. Nasza oferta obejmuje szereg korporacyjnych rozwiązań bezpieczeństwa, które ochronią Twoje biznesowe systemy IT, np. odpowiedzialne za planowanie, logistykę oraz zarządzanie operacjami. Oferujemy także wielokrotnie nagradzane rozwiązania bezpieczeństwa dla komputerów, laptopów i serwerów plików oraz narzędzia kontroli, szyfrowania danych i ochrony urządzeń mobilnych. Chronimy również serwery poczty, pracy grupowej, środowiska wirtualne oraz bramy internetowe.

Wyróżnienia

Dokumenty techniczne

Kaspersky Lab: Cyberbezpieczeństwo w przemyśle

Zobacz PDF
Zobacz wszystkie dokumenty techniczne

Powiązane produkty