Endpoint Detection and Response

Usprawnij bezpieczeństwo punktów końcowych przy jednoczesnym zmniejszeniu kosztów

Tradycyjne rozwiązania bezpieczeństwa punktów końcowych pełnią istotną rolę w ochronie przed szerokim zakresem zagrożeń, łącznie z ransomware, szkodliwymi programami, botnetami itp. Jednak, aby zapewnić sobie ochronę przed zaawansowanymi cyberatakami i wyrafinowanymi przestępcami, firmy muszą stosować dodatkowe warstwy bezpieczeństwa, łącznie z rozwiązaniami klasy EDR (Endpoint Detection and Response).


 • Widoczność i kontrola

  Rozwiązania EDR pomagają zespołom ds. bezpieczeństwa IT w gromadzeniu, zarządzaniu i analizowaniu dużych ilości danych dotyczących ochrony punktów końcowych bez negatywnego wpływu na produktywność personelu i firmy. Analiza takich danych pozwala na uzyskanie cennego wglądu w incydenty bezpieczeństwa, dzięki czemu zespoły specjalistów mogą szybko reagować i priorytetyzować działania.

 • Aktywne polowanie na zagrożenia

  Efektywne rozwiązania EDR proaktywnie szukają śladów włamań i ataków - takich jak wskaźniki infekcji (IoC) - na każdym punkcie końcowym i w czasie rzeczywistym. Poprzez zautomatyzowanie kluczowych zadań wykrywania i reagowania rozwiązania EDR oferują dużą pomoc w cyfrowych śledztwach i zarządzaniu incydentami.

 • Błyskawiczna reakcja pozwala pozwala na obniżenie kosztów

  Możliwość wykrycia i powstrzymania ataku, zanim dojdzie do wyrządzenia szkód lub przestoju w działalności biznesowej, pozwala na uniknięcie dodatkowych strat i wydatków. Rozwiązanie EDR zapewnia szybsze wykrywanie i reagowanie, a także "czyszczenie" zaatakowanych systemów.

Branże

Rozwiązanie spełnia wymagania w zakresie ochrony bez względu na ograniczenia firm.

Wykorzystywane technologie

 • Jeżeli firma nie jest w stanie wykrywać zagrożeń, nie może się przed nimi chronić

  Pierwszym i kluczowym etapem zabezpieczenia firmy przed atakami cyberprzestępców jest efektywne i szybkie wykrywanie. Rozwiązania bezpieczeństwa stosujące wiele technik wykrywania potrafią znacznie zwiększyć szanse na szybkie zauważenie ataku, zanim dojdzie do poważnych problemów.

  Nowoczesne rozwiązanie EDR powinno być wyposażone w wiele zintegrowanych silników wykrywania pozwalających na identyfikowanie zaawansowanych cyberzagrożeń. Metody wykrywania powinny obejmować analizę statyczną, dynamiczną i uwzględniającą zachowanie, a także dostęp w czasie rzeczywistym do globalnej eksperckiej wiedzy o cyberzagrożeniach oraz technologie uczenia maszynowego.

 • Proaktywne polowanie na zagrożenia

  Dzięki zastosowaniu wydajnych mechanizmów wyszukiwania zagrożeń oraz skanowania wskaźników infekcji (IoC), rozwiązania EDR klasy korporacyjnej mogą radykalnie zmienić realizowanie zadań związanych z bezpieczeństwem. Zamiast biernie oczekiwać na ostrzeżenia, zespół ds. bezpieczeństwa firmy może aktywnie polować na zagrożenia poprzez skanowanie punktów końcowych w poszukiwaniu anomalii i naruszeń bezpieczeństwa.

 • Adaptacyjne reagowanie na zagrożenia

  Wykrycie aktywnego zagrożenia to kluczowy czynnik umożliwiający odparcie ataku. Tuż po zauważeniu incydentu firma musi błyskawicznie zareagować... często na tysiącach punktów końcowych. Efektywne rozwiązanie EDR zapewnia scentralizowane zarządzanie incydentami na wszystkich punktach końcowych w sieci korporacyjnej bez negatywnego wpływu na ciągłość biznesową. Ponadto, szeroki zakres zautomatyzowanych reakcji na zagrożenia pozwala firmom na unikanie tradycyjnych procesów łagodzenia incydentów, takich jak czyszczenie systemów i odtwarzanie ich z obrazów, które mogą generować przestoje w pracy i ogólny spadek produktywności firmy.

24/7

Pomoc techniczna na najwyższym poziomie i profesjonalne usługi

Profesjonalna pomoc dostępna zawsze, kiedy jej potrzebujesz. Dostępna w ponad 200 krajach, 34 biurach na całym świecie, 24/7/365. Skorzystaj z naszych pakietów pomocy technicznej na najwyższym poziomie lub skontaktuj się z naszymi specjalistami, aby mieć pewność, że maksymalnie wykorzystujesz swoją ochronę od Kaspersky.Aby dowiedzieć się, w jaki sposób prawdziwe cyberbezpieczeństwo może wspomóc strategię ochrony w Twojej firmie, skontaktuj się z naszymi ekspertami.