Podstawowe informacje

Rejestry rozproszone wymagają maksymalnej ochrony – nawet jeśli wydają się bezpieczne z natury

W dużych firmach technologia łańcucha bloków staje się integralną częścią procesów biznesowych. Z uwagi na charakterystyczną formę umożliwiającą świetne dostosowanie do korporacji, powszechnie nazywaną technologią rozproszonych rejestrów (ang. Distributed Ledger Technology), jest ona wykorzystywana do weryfikowania transakcji, kontrolowania dostaw, monitorowania operacji w miejscu pracy i wielu innych działań.

Należy tu jednak pamiętać o zagrożeniach, jakie wiążą się z infrastrukturą blockchain i aplikacjami. Jeśli ktoś postanowi zaatakować firmowy łańcuch bloków, miliony konsumentów mogą odczuć dramatyczne konsekwencje. Zakłócenia w dostawie, produkcji czy serwisowaniu oraz inne niekorzystne skutki stwarzają zagrożenie dla firm, z kolei klienci mogą stracić poczucie wygody i bezpieczeństwa.

W ofercie firmy Kaspersky znajdują się niezawodne i skuteczne rozwiązania, które pomagają chronić firmowy blockchain na każdym węźle, dzięki czemu systemy działają płynnie i są bezpieczne.


 • Technologia

  Rozwiązanie Kaspersky Enterprise Blockchain Security powstało z myślą o potrzebach związanych z użytkowaniem łańcucha bloków.

 • Ciągłość działania

  Nasza kompleksowa usługa gwarantuje ochronę przed wystąpieniem incydentów w systemach opartych na łańcuchu bloków.

 • Transparentność

  Pomagamy budować w pełni transparentny i bezpieczny blockchain na każdym etapie projektu.

Wykorzystywane technologie

 • Inteligentne kontrakty i audyt kodu łańcucha

  Celem przeprowadzanego przez nas audytu bezpieczeństwa inteligentnych umów i kodu łańcucha jest sprawdzenie ich pod kątem luk, rozbieżności w logice biznesowej i niezadeklarowanej funkcjonalności. W ramach tej usługi wskazujemy wszystkie potencjalne zagrożenia, dzięki czemu możesz w porę na nie zareagować i odpowiednio zaktualizować swoje kontrakty. W ten sposób Twoje firmowe zasady i procesy zostaną zaimplementowane bezpiecznie i będą dostosowane do Twoich celów.

 • Ocena bezpieczeństwa aplikacji

  To najskuteczniejszy sposób ujawnienia luk. Ocena bezpieczeństwa aplikacji dla rejestrów rozproszonych jest specjalnie dostosowana do programów, które działają na szczycie infrastruktury blockchain i korzystają z zalet architektury P2P. Wyniki są prezentowane w postaci raportu, który zawiera szczegóły techniczne na temat przeprowadzania procesu oceny, ujawnione luki i zalecenia.

 • Ochrona punktów końcowych

  Oferujemy rozwiązanie do ochrony punktów końcowych, które zabezpiecza cały system na poziomie urządzenia. To adaptacyjna i wszechstronna ochrona, która zmienia się wraz z potrzebami firmy i dba o jej ciągłość działania i aktywa. Wchodzące w skład tej usługi funkcje — w tym system Host Intrusion Prevention, oparte o chmurę wykrywanie anomalii, jak również narzędzia kontroli sieci, urządzeń i aplikacji — zmniejszają powierzchnię ataku i pomagają utrzymać kontrolę nad firmowymi zasobami, nawet poza obwodem IT firmy.

24/7

Obawiasz się, że firma padła ofiarą włamania?

Oferowana przez Kaspersky profesjonalna pomoc jest dostępna zawsze wtedy, gdy jej potrzebujesz. Firma działa w ponad 200 krajach, posiada 34 biur zlokalizowanych na całym świecie i jest do Twojej dyspozycji 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu. Wypróbuj pakiety pomocy technicznej Premium lub profesjonalne serwisy w celu maksymalnego wykorzystania swojego oprogramowania od Kaspersky.

Zagrożenia

Wdrożenie technologii DLT w korporacji łączy zagrożenia typowe dla dużych firm z lukami związanymi z łańcuchem bloków. Implementacja tej technologii wymaga zastosowania precyzyjnej ochrony — jest to możliwe tylko wtedy, gdy wykorzystywane są najnowsze, kompleksowe narzędzia do monitorowania, identyfikowania i eliminowania zagrożeń. Nasze obszerne doświadczenie oraz skuteczne narzędzia zapewniają firmowemu łańcuchowi bloków stosowną ochronę.

 • Scan

  Błędy w logice, inteligentnych kontraktach i kodzie łańcucha skutkują pojawieniem się luk w procesach.

 • Scan

  Ataki ukierunkowane i APT przedostają się do sieci i mogą śledzić procesy, szpiegować oraz wywoływać awarię systemu.