Zobacz wszystkie rozwiązania

Kaspersky DDoS Protection

Kompletna ochrona przed wszelkimi rodzajami ataków DDoS

Skontaktuj się z nami

Środowisko zagrożeń

W ostatnich latach czarnorynkowy koszt przeprowadzenia ataku DDoS znacznie się zmniejszył, co pociągnęło za sobą wzrost liczby i skali działań cyberprzestępczych w tym zakresie. Jednocześnie, ataki stały się znacznie bardzie zaawansowane, w związku z czym ochrona przed nimi jest coraz trudniejsza, a ich skutki - bardziej dalekosiężne. Proste techniki zapobiegania, które były efektywne jeszcze kilka lat temu, nie są w stanie zapewniać ochrony przed współczesnymi, skomplikowanymi atakami DDoS. Zagrożenia ewoluowały i dlatego Twoja strategia bezpieczeństwa musi uwzględniać najnowocześniejsze technologie ochrony.

Na czy polega różnica

W przeciwieństwie do szkodliwych programów, które w dużej mierze infekują komputery automatycznie, ataki DDoS opierają się na wiedzy i pracy ludzi. Cyberprzestępcy obserwują firmę, którą chcą zaatakować - badają, czy w infrastrukturze IT występują luki i wybierają odpowiednią technikę ataku, która pozwoli im osiągnąć założone szkodliwe cele. Następnie, koordynując atak w czasie rzeczywistym, agresorzy nieustannie dostosowują swoją taktykę i zmieniają narzędzia w celu wywołania maksymalnych szkód.

Nasza oferta

Aby chronić swoją firmę przed atakami DDoS, potrzebujesz rozwiązania, które wykrywa ataki tak szybko, jak to tylko możliwe. Kaspersky DDoS Protection walczy z atakami na dwóch frontach - korzystając z centrum badań ataków DDoS oraz specjalnej infrastruktury obronnej opracowanej przez ekspertów z Kaspersky Lab. Nasz zespół wykorzystuje zaawansowane metody monitorowania krajobrazu ataków DDoS, dzięki czemu jesteśmy o krok przed cyberprzestępcami i możemy wykrywać ich aktywność w bardzo wczesnym stadium. Ponadto, do ochrony Twojej firmy korzystamy z połączenia różnych technologii odpornych nawet na nowe, niespotykane wcześniej formy ataków DDoS.

Jakie korzyści zyskuje Twoja firma

Unikatowa wiedza dotycząca cyberbezpieczeństwa

Śledzenie, analizowanie, interpretowanie i zapobieganie ciągle ewoluującym zagrożeniom bezpieczeństwa IT to potężne przedsięwzięcie. Wieloletnia wiedza i doświadczenie naszych ekspertów na każdym polu walki z cyberzagrożeniami sprawia, że ufają nam firmy oraz organy ścigania i organizacje rządowe z całego świata - także w zakresie wykrywania i walki z atakami DDoS.

Jak to działa

Rozwiązanie Kaspersky Lab wykorzystuje specjalne oprogramowanie - tzw. sensor - które działa w Twojej infrastrukturze i monitoruje Twój ruch sieciowy. Poprzez nieustanny dostęp do danych statystycznych dotyczących charakterystyki ruchu sieciowego oraz podejrzanego zachowania, możemy wykrywać nawet najdrobniejsze anomalie, które mogą oznaczać początek ataku DDoS. W przypadku pojawienia się ataku będziesz mógł zdecydować, czy chcesz aby Twój ruch sieciowy został przekierowany do naszych centrów czyszczenia, dzięki czemu do Twojej sieci trafi wyłącznie "czysty" ruch, np. pochodzący od Twoich klientów. Aby chronić Twoją prywatność, żaden z naszych procesów ani pracowników nie może mieć wglądu w zawartość Twojego ruchu. Analizowane są wyłącznie metadane sieciowe, pozwalające wykryć atak.

Kompletna ochrona - od wykrywania po szczegółowe raporty po ataku

Kaspersky DDoS Protection dba o każdy etap ochrony Twojej firmy przed atakami DDoS. Nasze rozwiązanie obejmuje:

  • analizę Twojego ruchu internetowego - 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu,
  • ostrzeganie Cię o rozpoczęciu się ataku,
  • przekierowanie Twojego ruchu do centrów czyszczenia,
  • dostarczanie wyłącznie "czystego" ruchu do Twojej firmy.

Po zakończeniu się ataku dostarczymy Ci szczegółową analizę i raport, z którego dowiesz się, co dokładnie się działo, jak długo trwał atak i w jaki sposób rozwiązanie Kaspersky DDoS Protection ochroniło przed nim Twoją firmę.

Dokumenty techniczne

Dowiedz się, jak Kaspersky DDoS Protection chroni...

Zobacz PDF
Zobacz wszystkie dokumenty techniczne