Zabezpieczenie giełdy kryptowalut

Bezpieczne transakcje i finanse dla handlowców

Giełda kryptowalut to platforma online, na której użytkownicy nabywają i sprzedają kryptowaluty. Łączny miesięczny obrót największych platform tego rodzaju przekracza setki miliardów dolarów amerykańskich. To kwoty, obok których cyberprzestępcy zwyczajnie nie mogą przejść obojętnie; regularnie atakują więc internetowe giełdy kryptowalut, a wiele prób kończy się sukcesem. W pierwszej połowie 2018 r. co najmniej cztery ataki przyniosły straty w wysokości ponad 750 mln dolarów.

Zwykle hakerzy nie próbują wykorzystać luk w kryptowalutach, ponieważ jest to dość skomplikowane. Rzadko też atakują portfele w sposób bezpośredni. W większości przypadków są zainteresowani giełdami kryptowalut, ponieważ są one systemami scentralizowanymi, a w związku z tym mają jedną wadę – szkodliwe skrypty można osadzić w kodzie źródłowym platform online. Ponadto są one podatne na 51% ataków i phishing.

Dowiedz się, jak zmniejszać zagrożenia związane z aplikacjami umożliwiającymi handel oraz jak ograniczać problemy, które wynikają z dostępności online giełd kryptowalut.


 • Reakcja na incydent cyberbezpieczeństwa

  Umożliwia przeprowadzanie leczenia, gromadzenie danych, dogłębną analizę oraz działania z zakresu kryminalistyki. Posiadający bogate doświadczenie w zakresie wykrywania cyberwłamań analitycy oraz śledczy pomagają w skutecznym eliminowaniu incydentów bezpieczeństwa.

 • Odporność platformy handlowej

  Zdobądź pełną analizę kodu źródłowego i raport opisujący wykryte luki w platformie, a także zalecenia ekspertów z Kaspersky na temat ich wyeliminowania. Zmniejszaj ryzyko przedostania się zagrożeń do organizacji i naruszenia przez nie bezpieczeństwa danych oraz systemów poprzez eliminowanie wszelkich problemów związanych z ochroną.

 • Edukacja w zakresie cybehigieny

  Interaktywne szkolenie internetowe dla osób bez doświadczenia w cyberprzestrzeni oraz personelu technicznego poszerzają ich umiejętności w zakresie cyberbezpieczeństwa. Dzięki takim szkoleniom działy odpowiedzialne za programowanie i serwis mogą skuteczniej chronić się przed zagrożeniami.

 • Zapobieganie wyciekom i włamaniom

  Zabezpiecz swoich użytkowników przed kradzieżą z kont poprzez ochronę transakcji i autoryzację. Zablokuj możliwość wstrzykiwania kodu i wycieku danych. Korzystaj z testów penetracyjnych, aby poznać słabości infrastruktury.

Zastosowanie

 • Ocena bezpieczeństwa aplikacji

  Bezpieczne systemy działające nawet w kryzysowych sytuacjach mogą opierać się na skompilowanych językach programowania typu C++, C# lub Java, a także technologiach webowych. Mechanizmy te pozwalają na tworzenie silników, które są bardzo efektywne i bezpieczne, ale mogą również zawierać możliwe do wykorzystania luki, które mogą zostać wykryte i zgłoszone. Kaspersky zapewnia przeprowadzenie pełnej oceny systemu i udostępnia porady zwiększające ochronę przed zagrożeniami.

 • Reakcja na incydenty

  Pomaga zmniejszyć wpływ włamań lub ataków na Twoje środowisko IT. Eksperci z Kaspersky mogą przeprowadzić dla Ciebie analizę, zidentyfikować i odizolować zhakowane moduły, zablokować możliwość rozprzestrzeniania się zagrożeń oraz przeprowadzić działania z zakresu kryminalistyki cyfrowej. Ciągła, zautomatyzowana analiza aktywności związanych z phishingiem oraz asysta ekspertów ds. cyberbezpieczeństwa sprawiają, że otrzymujesz informacje na bieżąco, co chroni Cię przez stratami finansowymi i uszczerbkiem na reputacji.

 • Ochrona przed przejęciem kont użytkowników

  Podczas przeprowadzania transakcji i pracy z portfelami użytkownicy mogą paść ofiarą oszustw. Szkodliwe skrypty mogą zostać umieszczone w kodzie JavaScript strony, zastępując parametry transakcji, hakerzy mogą zdobyć dostęp do prywatnych kluczy użytkowników, a dodatkowe zagrożenie stwarzają socjotechnika i phishing. Obecność tych i wielu innych zagrożeń sprawia, że ochrona kont użytkowników jest obowiązkowa. Kaspersky oferuje rozwiązania bezpieczeństwa dla kanałów webowych i mobilnych w celu ochrony konta.

24/7

Obawiasz się, że firma padła ofiarą włamania?

Oferowana przez Kaspersky profesjonalna pomoc jest dostępna zawsze wtedy, gdy jej potrzebujesz. Firma działa w ponad 200 krajach, posiada 34 biur zlokalizowanych na całym świecie i jest do Twojej dyspozycji 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu. Wypróbuj pakiety pomocy technicznej Premium lub profesjonalne serwisy w celu maksymalnego wykorzystania swojego oprogramowania od Kaspersky.

Dokumentacja

Dowiedz się więcej od czołowych i uznanych na świecie ekspertów ds. cyberbezpieczeństwa

Zagrożenia

Od samego początku tworzenia projektu, gdy Ty zastanawiasz się nad komunikacją publiczną i marketingiem, planujesz kluczowe wydarzenia i poszukujesz strategicznych partnerów, atakujący gromadzą informacje na Twój temat. Ataki ukierunkowane, w tym DDoS, mogą rozpocząć się zarówno na etapie projektowania, testów beta, jak i po globalnym uruchomieniu projektu. Czasami ataki te są finansowane przez pozbawioną skrupułów konkurencję. Przed włamaniem hakerzy dogłębnie analizują technologiczne i projektowe słabości platformy. W większości przypadków skupiają się na warstwie webowej, ponieważ to właśnie ona może być niestabilna i nieodpowiednio zabezpieczona. Fałszywi testerzy wersji beta, partnerzy i specjalne zespoły ds. rozwoju mogą czekać na okazję, aby zdobyć dostęp do platformy projektu. Swój dostęp do niej wykorzystują do wyszukiwania błędów i wykorzystania własnego, szkodliwego kodu.

 • Wykorzystywanie szkodliwego oprogramowania, phishingu, socjotechniki.

 • Ataki ukierunkowane mają na celu przeniknięcie do organizacji i wstrzyknięcie szkodliwych modułów do kodu źródłowego projektu.

 • Tajne klucze z portfeli klientów mogą zostać skradzione.

 • Próby przeniknięcia i umieszczenia backdoora lub kradzieży danych logowania w celu uzyskania dostępu zdalnego.

 • Ataki za pośrednictwem osób trzecich, np. fałszywych testerów beta.

 • Programy klienckie do obsługi kryptowalut mogą zawierać szkodliwy kod.