Jak pracuje Kaspersky Lab

 • Zasady walki z cyberzagrożeniami

  Cyberzagrożenia stały się problemem globalnym, który rozprzestrzenia się daleko poza jakiekolwiek bariery geograficzne. Działając w branży bezpieczeństwa IT, Kaspersky Lab wykazuje się determinacją, by wykrywać i neutralizować wszelkie formy szkodliwych programów, niezależnie od ich pochodzenia i przeznaczenia.

  Jednym z najważniejszych zasobów pozwalających Kaspersky Lab na efektywną walkę z cyberprzestępczością jest Globalny Zespół ds. Badań i Analiz (GReAT), obejmujący czołowych badaczy ds. bezpieczeństwa IT z całego świata – z Europy, Rosji, Ameryki Północnej, Ameryki Południowej, Azji oraz Bliskiego Wschodu.

  Czytaj dalej >

 • Zasady współpracy z rządami i organami ścigania

  Jako firma prywatna Kaspersky Lab nie ma żadnych politycznych powiązań z jakimkolwiek rządem. Jednocześnie firma jest dumna mogąc współpracować z wieloma krajami i międzynarodowymi organami ścigania w walce z cyberprzestępczością. Kaspersky Lab współpracuje z takimi jednostkami w celu zwiększania międzynarodowego cyberbezpieczeństwa, oferując konsultacje techniczne oraz ekspercką wiedzę z zakresu szkodliwego oprogramowania.

  Czytaj dalej >

 • Zasady związane z przetwarzaniem danych

  Główne zasady

  • Zakres informacji wysyłanych przez produkty Kaspersky Lab do serwerów firmy („chmura”) jest ograniczony do danych niezbędnych do zwiększania poziomu ochrony przed cyberzagrożeniami, usprawniania funkcjonowania produktu i oferowania lepszych usług użytkownikom.
  • Dane wysyłane do Kaspersky Lab są zdepersonalizowane i nie zawierają żadnych poufnych informacji użytkowników.

  Czytaj dalej >