Kaspersky otrzymuje certyfikat dla swoich systemów bezpieczeństwa danych

ZOBACZ CERTYFIKAT DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O NASZEJ TRANSPARENTNOŚCI

Zgodność z normą zarządzania bezpieczeństwem informacji: ISO/IEC 27001:2013

TÜV AUSTRIA potwierdza, że firma Kaspersky stosuje system zarządzania zgodny ze standardem ISO/IEC 27001:2013 w zakresie dostarczania szkodliwych i podejrzanych plików za pośrednictwem infrastruktury Kaspersky Security Network (KSN), a także bezpiecznego przechowywania i uzyskiwania dostępu do tych plików w systemie KLDFS (zwanym dalej „Usługą danych”).

Certyfikacja ta jest ważna dla usług danych firmy znajdujących się w centrach danych zlokalizowanych w Zurychu, Frankfurcie, Toronto i Moskwie.

Zgodność z normą ISO/IEC 27001:2013 – uznanym i obowiązującym na całym świecie standardem bezpieczeństwa – leży u podstaw podejścia firmy Kaspersky w kwestii wdrażania i zarządzania bezpieczeństwem informacji. Certyfikat ten, przyznawany przez zewnętrzny akredytowany organ certyfikujący TÜV AUSTRIA Standards & Compliance LLC, potwierdza zaangażowanie firmy Kaspersky w rygorystyczną ochronę informacji oraz to, że Usługa danych jest w pełni zgodna z najlepszymi praktykami stosowanymi w branży.

Aby uzyskać dostęp do certyfikatu, kliknij tutaj.

ISO/IEC 27001:2013

ISO/IEC 27001:2013 to standard bezpieczeństwa, który potwierdza, że system zarządzania bezpieczeństwem informacji (ISMS) stosuje rygorystyczne narzędzia kontroli. Standard ten narzuca określone wymogi w związku ze sposobem implementowania, monitorowania, utrzymywania i ciągłego ulepszania tego programu restrykcyjnych zabezpieczeń. Certyfikat ISO/IEC 27001 pomaga organizacjom w przestrzeganiu zasad prawnych, fizycznych i technicznych w celu zapewnienia bezpieczeństwa informacji.

ISO/IEC 27001:2013 został przygotowany i opublikowany przez Międzynarodową Organizację Normalizacyjną (ISO), niezależną organizację pozarządową i największego na świecie dostawcę dobrowolnych standardów międzynarodowych.

Aby dowiedzieć się więcej o zarządzaniu bezpieczeństwem informacji ISO/IEC 27001, kliknij tutaj.