• Trzy w jednym: Kaspersky wprowadza zintegrowane rozwiązanie ochrony punktów końcowych dające średnim firmom możliwość reagowania na cyberincydenty

  10 lipca 2020 - Informacje o produktach

  Wraz z najnowszą aktualizacją swojego flagowego rozwiązania dla średnich firm i korporacji Kaspersky prezentuje nowe podejście, które integruje produkt Kaspersky Endpoint Security for Business z chmurową konsolą administracyjną, rozwiązaniem Kaspersky Endpoint Detection and Response Optimum (EDR Optimum) oraz piaskownicą Kaspersky Sandbox. Nowe rozwiązanie EDR zostało dostosowane do potrzeb organizacji posiadających ograniczoną wiedzę oraz zasoby w zakresie bezpieczeństwa, oferując natychmiastową widoczność oraz szczegółowe informacje dot. cyberincydentów, jak również możliwość przeprowadzenia natychmiastowych prac dochodzeniowych oraz automatyczne reakcje na wykryte zagrożenia.

  Czytaj dalej >
 • Ponad tysiąc wystawionych na sprzedaż adresów URL kieruje użytkowników na niebezpieczne strony

  9 lipca 2020 - Informacje o zagrożeniach

  Badacze z firmy Kaspersky wykryli ponad tysiąc nieaktywnych domen, które przekierowują odwiedzających na niechciane adresy URL w celu generowania zysków dla cyberprzestępców. Wiele spośród tych stron zostało zidentyfikowanych jako szkodliwe. Tego rodzaju domeny są wystawione na sprzedaż na jednej z największych na świecie i najstarszych aukcji domen.

  Czytaj dalej >
 • Nie kupuj kota w worku: problemy związane z aplikacjami adware preinstalowanymi na smartfonach

  7 lipca 2020 - Informacje o zagrożeniach

  W toku analizy ataków na urządzenia mobilne firma Kaspersky odkryła, że 14,8% użytkowników, którzy w 2019 r. stanowili cel szkodliwego oprogramowania lub oprogramowania adware, padło ofiarą infekcji pamięci systemowej, w wyniku czego zainstalowane szkodliwe pliki stały się nieusuwalne. Pewną rolę odgrywały również preinstalowane aplikacje domyślne: w zależności od marki ryzyko związane z nieusuwalnymi aplikacjami waha się od jednego do pięciu procent w przypadku tańszych urządzeń, a w ekstremalnych przypadkach dochodzi do 27%.

  Czytaj dalej >
 • Kaspersky pomaga giełdzie kryptowalut Indacoin powstrzymywać oszukańcze operacje

  2 lipca 2020 - Wiadomości prasowe

  Jedną z głównych zalet kryptowaluty jest możliwość błyskawicznego dokonywania bezpiecznych transakcji. Jednak anonimowy i zdecentralizowany charakter takich transakcji może zostać wykorzystany przez oszustów do prania pieniędzy lub naciągania osób inwestujących w kryptowalutę. Dlatego, aby zapobiec nieuczciwym praktykom i zapewnić prawdziwe bezpieczeństwo inwestycjom swoich klientów, giełda kryptowalut Indacoin wdrożyła rozwiązanie Kaspersky Fraud Prevention.

  Czytaj dalej >
 • Kaspersky Hybrid Cloud Security chroni narzędzia do rozwoju oprogramowania przed atakami na łańcuch dostaw i oferuje integrację z Google Cloud

  30 czerwca 2020 - Wiadomości prasowe

  Nowa generacja rozwiązania Kaspersky Hybrid Cloud Security zabezpiecza teraz środowiska operacji tworzenia oprogramowania (DevOps). Produkt został wzbogacony o możliwość zabezpieczenia kontenerów oraz skanowania kontenerów, obrazów oraz repozytoriów w celu integracji z procesami ciągłej integracji i dostawy (CI/CD). Ponadto, aby zapewnić firmom wsparcie w wykorzystywaniu szerokiego wachlarza publicznych platform chmury, Kaspersky Hybrid Cloud Security oferuje teraz ochronę dla Google Cloud.

  Czytaj dalej >
 • Liczba ataków sieciowych związanych z grami wzrosła w kwietniu o 50%

  25 czerwca 2020 - Przeglądy

  Z danych firmy Kaspersky wynika, że w czasie lockdownu cyberprzestępcy wykorzystywali do przeprowadzania ataków rosnącą popularność gier wideo. W kwietniu 2020 r. dzienna liczba zablokowanych przekierowań na lub ze szkodliwych stron związanych z grami wzrosła o 54% w porównaniu ze styczniem bieżącego roku. Ponadto kwietniowa liczba zablokowanych przekierowań do stron phishingowych podszywających się pod popularną platformę gier Steam zwiększyła się o 40% w stosunku do lutego 2020 r. Cyberprzestępcy najczęściej wykorzystywali wizerunek takich gier jak Minecraft, Counter Strike: Global Offensive oraz Wiedźmin 3: Dziki Gon.

  Czytaj dalej >
 • Szkodnik Rovnix powraca z nowymi funkcjami kradzieży danych

  23 czerwca 2020 - Informacje o zagrożeniach

  W kwietniu 2020 r. badacze z firmy Kaspersky zaobserwowali powrót znanego bootkita Rovinx w kampanii wykorzystującej obecną pandemię. Bootkity to wyrafinowane narzędzia mające na celu ładowanie szkodliwego kodu na jak najwcześniejszym etapie uruchamiania systemu operacyjnego, jeszcze przed aktywacją funkcji bezpieczeństwa. Uaktualniony bootkit Rovnix dostarczał na komputery ofiar trojana wyposażonego w funkcje szpiegowskie.

  Czytaj dalej >
 • Cyberprzestępcy znaleźli nowy sposób kradzieży danych płatniczych wykorzystujący popularną usługę analizy stron internetowych

  22 czerwca 2020 - Wiadomości prasowe

  Badacze z firmy Kaspersky wykryli nową technikę kradzieży informacji płatniczych użytkowników sklepów internetowych. Poprzez zarejestrowanie się na kontach Google Analytics oraz wstrzyknięcie specjalnego modułu śledzącego do kodu źródłowego stron internetowych cyberprzestępcy mogą gromadzić dane kart płatniczych użytkowników. Dotychczas przy użyciu tej metody naruszono bezpieczeństwo ponad dwudziestu sklepów online na świecie. Nowa metoda jest odmianą techniki zwanej "web skimming".

  Czytaj dalej >
 • Zagrajmy w szachy: FIDE oraz World Chess uruchamiają nową platformę gier online chronioną przez firmę Kaspersky

  19 czerwca 2020 - Wiadomości prasowe

  FIDE Online Arena - platforma gry w szachy online, wprowadzona przez FIDE (Federation Internationale des Echecs) oraz World Chess - zapewni milionom graczy na całym świecie możliwość uzyskania oficjalnych tytułów międzynarodowego mistrza oraz arcymistrza online nadanych przez FIDE. O bezpieczeństwo platformy zadba firma Kaspersky, która tym razem wesprze swoją wiedzą i doświadczeniem świat gier online.

  Czytaj dalej >
 • Kaspersky oraz AVL Software and Functions rozwijają bezpieczny sterownik jazdy autonomicznej

  18 czerwca 2020 - Wiadomości prasowe

  Kaspersky informuje o pierwszej udanej integracji swojego systemu operacyjnego KasperskyOS z elektroniczną jednostką sterującą (EUC) zaawansowanego układu wspomagającego jazdę autonomiczną (ADAS) opracowanego przez AVL Software and Functions GmbH (AVL SFR). Ta jednostka sterująca stanowi otwartą i konfigurowalną platformę programistyczną przeznaczoną zarówno dla rozwoju prototypów, jak i rozwiązań produkcyjnych i jest "bezpieczna od podstaw", ponieważ działa pod kontrolą systemu KasperskyOS. Bezpieczny system operacyjny firmy Kaspersky chroni w tym zastosowaniu komunikację pomiędzy komponentami ADAS oraz zabezpiecza wszystkie funkcje autonomicznego pojazdu. KasperskyOS gwarantuje, że niezdeklarowana funkcjonalność - niezauważona w momencie wypuszczania produktu lub wprowadzona za pośrednictwem aktualizacji systemowych - nie zostanie wykorzystana i nie wpłynie na działanie pojazdów autonomicznych.

  Czytaj dalej >