• Kaspersky Lab wykrywa 360 000 nowych szkodliwych plików dziennie - o 11,5 % więcej niż w 2016 r.

  14 grudnia 2017 - Wiadomości prasowe

  Średnia liczba nowych szkodliwych plików przetwarzanych codziennie przez wewnętrzne technologie wykrywania firmy Kaspersky Lab wynosiła w 2017 r. 360 000 - o 11,5% więcej niż w ubiegłym roku. Po niewielkim spadku odnotowanym w 2015 r. liczba szkodliwych plików wykrywanych każdego dnia rośnie już drugi rok z rzędu.

  Czytaj dalej >
 • Słabe praktyki związane z zabezpieczeniami narażają rozwój i oszczędności firm wykorzystujących chmurę

  13 grudnia 2017 - Wiadomości prasowe

  Szybka adopcja usług wykorzystujących chmurę oraz brak odpowiednio zdefiniowanych strategii bezpieczeństwa sprawiają, że organizacje muszą walczyć o utrzymanie kontroli nad własnymi danymi znajdującymi się w ogromnej liczbie usług i aplikacji. W nowym badaniu Kaspersky Lab 35% firm przyznało, że nie mają one pewności, czy ich dane są przechowywane na serwerach firmy, czy na tych należących do dostawcy chmury. Sprawia to, że niezmiernie trudno jest je zabezpieczyć oraz zliczyć, co naraża ich integralność i toruje drogę potencjalnym problemom z bezpieczeństwem oraz kosztami.

  Czytaj dalej >
 • Nie pozwól, by nieoczekiwane wydatki związane z cyberzagrożeniami zepsuły Twoje święta

  12 grudnia 2017 - Wiadomości prasowe

  Gorączka zakupów online w okresie przedświątecznym to również obfite plony dla cyberprzestępców. Prezenty, żywność i imprezowe stroje planuje zakupić w internecie aż 83% konsumentów, wydając średnio na rodzinę o około 900 zł więcej niż w ubiegłym roku (wg Deloitte). Jednak cyberprzestępcy również szykują się na "łowy", a badanie Kaspersky Lab pokazuje, że koszt odzyskania danych skradzionych lub uszkodzonych w wyniku infekcji może wynieść nawet ponad 2 000 zł.

  Czytaj dalej >
 • Kaspersky Lab ostrzega: ataki DDoS i luki w zabezpieczeniach systemów płatności mogą zagrozić sprzedawcom w okresie świątecznym

  6 grudnia 2017 - Wiadomości prasowe

  Według raportu Kaspersky Lab dotyczącego ekonomii bezpieczeństwa IT ponad 77% firm ucierpiało w wyniku jakiegoś rodzaju ataku w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Sytuację dodatkowo pogarsza wzrost liczby incydentów, w których głównymi wektorami były ataki DDoS i systemy płatności (POS) - szczególnie w okresie wyprzedaży świątecznych, gdy w sklepach jest więcej kupujących niż zwykle, a wzrost sprzedaży sprawia, że przychody sklepów stanowią atrakcyjny cel dla cyberprzestępców.

  Czytaj dalej >
 • Najnowsza innowacja Kaspersky Lab chroni firmy przed nieautoryzowaną zdalną kontrolą

  30 listopada 2017 - Informacje o produktach

  W ciągu ostatnich 12 miesięcy przedsiębiorstwa zapłaciły do 1,2 miliona dolarów za odzyskanie sprawności po atakach ukierunkowanych. Należy podkreślić, że aby odeprzeć jeden z takich ataków, firma musi bronić się przy pomocy wielu różnych metod. Można wymienić tu doświadczone zespoły ds. bezpieczeństwa, globalne dane analityczne dotyczące zagrożeń oraz skuteczne narzędzia ochrony. Opracowana przez Kaspersky Lab innowacja ma za zadanie pomóc firmom poradzić sobie z tym wyzwaniem - firma opatentowała nową technologię, która automatyzuje wykrywanie jednej z najskuteczniejszych broni w arsenale cyberprzestępcy - narzędzi zdalnej kontroli.

  Czytaj dalej >
 • Kaspersky Lab Polska otrzymuje prestiżowe wyróżnienie "Symbol Innowacji w Informatyce 2017"

  29 listopada 2017 - Wydarzenia

  Kaspersky Lab Polska, dostawca rozwiązań bezpieczeństwa IT, informuje o otrzymaniu prestiżowego wyróżnienia "Symbol Innowacji w Informatyce 2017" przyznanego przez redakcję "Monitora Rynkowego" w "Dzienniku Gazecie Prawnej" oraz "Monitora Biznesu" w "Rzeczpospolitej".

  Czytaj dalej >
 • Ransomware w 2017 r.: 26% ataków jest wymierzonych w firmy

  29 listopada 2017 - Wiadomości prasowe

  W 2017 r. 26,2% celów oprogramowania blokującego dostęp do danych dla okupu (ransomware) stanowili użytkownicy biznesowi - dla porównania, w 2016 r. odsetek ten wynosił 22,6%. Według Kaspersky Lab częściową odpowiedzialność ponosiły za to trzy bezprecedensowe ataki wymierzone w sieci korporacyjne, które na zawsze zmieniły krajobraz tego coraz bardziej dotkliwego zagrożenia.

  Czytaj dalej >
 • Urządzenia Internetu Rzeczy ewoluują, ale nadal są podatne na ataki: najsłabszym ogniwem ciągle jest hasło

  28 listopada 2017 - Wiadomości prasowe

  Inteligentne urządzenia połączone z internetem uważa się powszechnie za bardzo wygodny sposób ułatwienia życia ludziom. Ale w jakim stopniu korzystanie z nich jest bezpieczne z cyberprzestępczego punktu widzenia? W 2015 r. badacze z Kaspersky Lab postanowili sprawdzić, jak realne jest zagrożenie dotyczące Internetu Rzeczy (IoT). Wyniki okazały się niepokojące, dlatego 2 lata później eksperci przeprowadzili kolejne badania w tym obszarze. Spośród 8 losowo wybranych urządzeń IoT - od inteligentnego żelazka po pojazd szpiegujący, połowę dało się zhakować z powodu ustawienia słabych haseł.

  Czytaj dalej >
 • Komercyjne oprogramowanie szpiegujące dla Androida stosowane niemal dwukrotnie częściej w 2017 r.

  23 listopada 2017 - Informacje o zagrożeniach

  Cyberprzestrzeń zalewają komercyjne narzędzia szpiegowskie (tzw. spyware) przeznaczone dla systemu Android, które można kupić już za kilka dolarów. Na przestrzeni pierwszych 9 miesięcy 2017 r. ponad 120 000 użytkowników produktów firmy Kaspersky Lab trafiło na komercyjne oprogramowanie spyware, promowane przez ich twórców jako legalne i przydatne narzędzia pozwalające strzec rodzinę i najbliższych. Jest to niemal dwukrotnie więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku (ponad 70 000). Z uwagi na coraz powszechniejsze wykorzystywanie takich aplikacji badacze z Kaspersky Lab przyjrzeli się najpopularniejszym narzędziom, ujawniając szereg problemów związanych z bezpieczeństwem, które mogą stworzyć zagrożenie nie tylko dla samych urządzeń, ale również dla prywatnych danych użytkowników.

  Czytaj dalej >
 • Randki internetowe pracowników i szefostwa firm: potencjalne zagrożenie dla prywatności i bezpieczeństwa danych

  22 listopada 2017 - Informacje o zagrożeniach

  Badanie przeprowadzone przez Kaspersky Lab pokazuje, że właściciele i pracownicy firm mogą niechcący stwarzać zagrożenie dla swoich organizacji, ponieważ wielu z nich wykorzystuje urządzenia firmowe do randkowania online lub ujawnia tajemnice firmy, szukając swojej drugiej połówki.

  Czytaj dalej >