• Kaspersky Lab wykrywa trzeciego w ciągu trzech miesięcy exploita dnia zerowego dla systemu Windows

  12 grudnia 2018 - Wiadomości prasowe

  Technologia "Automatyczne zapobieganie exploitom", wbudowana w większość produktów Kaspersky Lab, wykryła nowe ataki wykorzystujące lukę dnia zerowego w systemie Microsoft Windows. Podatność (CVE-2018-8611) została zidentyfikowana po wykryciu szkodliwego oprogramowania, które atakowało niewielką liczbę ofiar na Bliskim Wschodzie oraz w Azji. Ponieważ luka występuje w module działającym w trybie jądra systemu operacyjnego, wykorzystujące ją szkodliwe narzędzie (tzw. exploit) jest szczególnie niebezpieczne i może zostać wykorzystane do obejścia wbudowanych mechanizmów zabezpieczających stosowanych w nowoczesnych przeglądarkach, w tym Chrome oraz Edge. Eksperci z Kaspersky Lab zgłosili lukę firmie Microsoft, która opublikowała odpowiednią łatę. To już trzecia luka w systemie Windows wykryta przez Kaspersky Lab w ciągu trzech miesięcy.

  Czytaj dalej >
 • Kaspersky Lab przyczynia się do wzmocnienia standardów bezpieczeństwa Internetu Rzeczy w Europie

  11 grudnia 2018 - Wiadomości prasowe

  Kaspersky Lab przedstawił eksperckie rekomendacje na potrzeby badania "Dobre praktyki dotyczące bezpieczeństwa Internetu Rzeczy w kontekście Smart Manufacturing", opowiadając się za potrzebą wysokich standardów dotyczących bezpieczeństwa urządzeń połączonych z internetem. Opracowany przez Europejską Agencję ds. Bezpieczeństwa Sieci i Informacji (ENISA) i opublikowany w listopadzie 2018 r., raport ten ma na celu wzmocnienie bezpieczeństwa Internetu Rzeczy w kontekście Przemysłu 4.0 oraz podejścia Smart Manufacturing.

  Czytaj dalej >
 • DarkVishnya: nowa seria bezprecedensowych cyberataków finansowych w Europie Wschodniej

  6 grudnia 2018 - Wiadomości prasowe

  W latach 2017-2018 eksperci z Kaspersky Lab uczestniczyli w akcji reagowania na incydent związany z serią cyberkradzieży w organizacjach finansowych w Europie Wschodniej. Badacze odkryli, że w każdym przypadku do sieci korporacyjnej włamywano się przy użyciu nieznanego urządzenia kontrolowanego przez atakujących, które zostało przemycone do budynku firmy i podłączone do sieci. Jak dotąd zaatakowanych w ten sposób zostało co najmniej osiem banków w regionie Europy Wschodniej, a straty szacuje się na dziesiątki milionów dolarów.

  Czytaj dalej >
 • Koszmar zdalnego dostępu: liczba nowych backdoorów wzrosła o ponad 40% w 2018 r.

  4 grudnia 2018 - Przeglądy

  Kaspersky Lab podsumował ewolucję szkodliwego oprogramowania w 2018 r. Spośród wszystkich nowych niebezpiecznych plików wykrytych w tym okresie najbardziej zwiększyła się liczba trojanów otwierających tylne furtki w systemach, czyli tzw. backdoorów, (o 44%) oraz oprogramowania ransomware (o 43%). Co trzeci komputer na świecie (30,01%) stanowił cel co najmniej jednego zagrożenia online.

  Czytaj dalej >
 • Kaspersky Lab Polska otrzymuje prestiżowe wyróżnienie "Symbol Bezpieczeństwa w Informatyce 2018"

  28 listopada 2018 - Wydarzenia

  Kaspersky Lab Polska, dostawca rozwiązań bezpieczeństwa IT, informuje o otrzymaniu prestiżowego wyróżnienia "Symbol Bezpieczeństwa w Informatyce 2018" przyznanego przez redakcję "Monitora Rynkowego" w "Dzienniku Gazecie Prawnej" oraz "Monitora Biznesu" w "Rzeczpospolitej".

  Czytaj dalej >
 • Fala szkodliwych kryptokoparek w 2018 r. napędzana nielegalnym oprogramowaniem

  28 listopada 2018 - Wiadomości prasowe

  W globalnej fali cyberprzestępczego kopania kryptowaluty, jaka miała miejsce w 2018 r., liczba ataków wzrosła o ponad 83%. Ponad pięć milionów użytkowników było atakowanych online w ciągu pierwszych trzech kwartałów roku w porównaniu z 2,7 mln w analogicznym okresie w 2017 r. Według Kaspersky Lab do tej gorączki wydobywania kryptowaluty przyczyniła się głównie instalacja i wykorzystywanie nielicencjonowanego oprogramowania.

  Czytaj dalej >
 • Badanie Kaspersky Lab: szefowie działów bezpieczeństwa IT postrzegają chmurę jako największe zagrożenie dla bezpieczeństwa firm

  27 listopada 2018 - Wiadomości prasowe

  Popularność chmury wzrasta - z najnowszych danych IDG wynika, że 73% przedsiębiorstw posiada już co najmniej jedną aplikację lub część swojej infrastruktury komputerowej w chmurze. Najwyraźniej istnieje apetyt na więcej: według tych samych danych działy IT odczuwają presję całkowitej migracji do chmury. Bez wątpienia mamy do czynienia ze zmianą, która następuje szybko, a jednocześnie wiąże się z ryzykiem. Na podstawie ankiety przeprowadzonej wśród ponad 250 specjalistów w zakresie bezpieczeństwa IT Kaspersky Lab stwierdził, że dla ponad połowy (58%) dyrektorów ds. bezpieczeństwa IT niekontrolowana ekspansja chmury stanowi największą obawę odnośnie bezpieczeństwa.

  Czytaj dalej >
 • Kaspersky Lab Polska organizuje XVII Konferencję Partnerów

  22 listopada 2018 - Wydarzenia

  16 listopada 2018 r. w Lublińcu firma Kaspersky Lab Polska zorganizowała XVII Konferencję Partnerów. Nagrodzono jedenastu liderów sprzedaży w sieci partnerskiej Kaspersky Lab Polska, których przedstawiciele uczestniczyli w konferencji.

  Czytaj dalej >
 • Ugrupowania cyberprzestępcze eksplorują nowe obszary w celu przeprowadzania destrukcyjnych ataków - tak wynika z prognoz Kaspersky Lab na 2019 r.

  21 listopada 2018 - Wiadomości prasowe

  W przyszłym roku świat zaawansowanych kampanii cyberprzestępczych (APT) podzieli się na dwie grupy: energetycznych i niedoświadczonych nowicjuszy, którzy chcą wejść do gry, oraz tradycyjnych, zaawansowanych, odpowiednio wyposażonych graczy. Druga grupa stanowi ogromne wyzwanie dla firm, ponieważ doświadczone cybergangi eksplorują nowe i coraz bardziej zaawansowane techniki, które staną się znacznie trudniejsze do wykrycia i przypisania konkretnemu ugrupowaniu - tak wynika z prognoz Kaspersky Lab dotyczących zagrożeń ukierunkowanych w 2019 r.

  Czytaj dalej >
 • Kaspersky Lab otrzymuje drugi rok z rzędu wyróżnienie "Gartner Peer Insights Customers' Choice" w kategorii ochrony punktów końcowych

  20 listopada 2018 - Wiadomości prasowe

  Kaspersky Lab po raz kolejny otrzymał wyróżnienie Gartner Peer Insights Customers' Choice w kategorii "platformy ochrony punktów końcowych", zdobywając wysoką ocenę satysfakcji klientów na poziomie 4,7 (maksymalna możliwa ocena to 5). Wyróżnienie jest przyznawane producentom na podstawie systemu punktacji, w którym uwzględnia się liczbę recenzji konsumentów otrzymanych przez produkt danego producenta oraz przyznane w nich oceny.

  Czytaj dalej >