30 maja 2006

Kaspersky Anti-Virus 6.0 otrzymuje wyróżnienie Best Buy (Najlepszy Zakup) przyznawane przez magazyn Computer Shopper

W czerwcowym wydaniu magazynu Computer Shopper (computershopper.com), najlepiej sprzedającego się magazynu komputerowego w Wielkiej Brytanii, opublikowano rezultaty testu programów antywirusowych oraz obszerną recenzję najnowszego rozwiązania antywirusowego firmy Kaspersky Lab – Kaspersky Anti-Virus 6.0.

Redaktorzy byli pod dużym wrażeniem łatwości użytkowania oraz zakresu funkcji, który czyni z nowego produktu Kaspersky Lab aplikację spełniającą wymagania większości użytkowników. „Całkowicie nowy, wygodny i łatwy w użytkowaniu interfejs daje dostęp do wielu opcji, także przeznaczonych dla zaawansowanych użytkowników. Jednak, jeżeli użytkownik nie ma ochoty zajmować się konfigurowaniem swojej ochrony antywirusowej – nie musi tego robić. Wystarczy zainstalować oprogramowanie, pozwolić mu na pobranie uaktualnień i dokonywać regularnego skanowania antywirusowego systemu. Jeden suwak pozwala zmianę wszystkich ustawień odpowiedzialnych za poziom bezpieczeństwa” – skomentowali redaktorzy magazynu Computer Shopper.

Głównym zadaniem recenzji było zbadanie wydajności i wykrywalności oferowanej przez nowy produkt Kaspersky Lab. Oto, co redaktorzy mieli do powiedzenia o funkcjonowaniu programu: „Jak się okazało, program działa perfekcyjnie. Jest to jeden z trzech programów, które w naszym teście wykryły wszystkie próbki wirusów. Co ciekawe, pozostałe dwa (F-Secure oraz Steganos AntiVirus) także wykorzystują technologię Kaspersky Anti-Virus.”

W podsumowaniu Kaspersky Anti-Virus 6.0 został opisany jako "jeden z najlepszych produktów dostępnych na rynku" i został uhonorowany prestiżowym wyróżnieniem Best Buy.