16 maja 2006

Nowa generacja produktów Kaspersky Lab

Kaspersky Lab, producent oprogramowania antywirusowego i służącego do ochrony danych, informuje o wydaniu dwóch nowych produktów zapewniających bezpieczeństwo komputerów pracujących pod kontrolą systemów Windows - Kaspersky Anti-Virus 6.0 oraz Kaspersky Internet Security 6.0.

Okno główne programu Kaspersky Anti-Virus 6.0. Kliknij, aby powiększyć.


Kaspersky Anti-Virus 6.0 chroni komputery PC przed wszystkimi rodzajami szkodliwych programów łącząc tradycyjne metody działające w oparciu o sygnatury (wykrywanie wirusów na podstawie ich opisów) z ochroną proaktywną. Moduł proaktywny wykrywa zagrożenia analizując ich zachowanie w systemie.

Produkt efektywnie chroni przed oprogramowaniem spyware i pozwala na cofnięcie zmian dokonanych przez szkodliwe aplikacje w systemie plików i rejestrze systemowym. Wraz z usunięciem szkodliwego kodu z systemu znikają wszystkie pozostawione przez niego ślady.

Kaspersky Anti-Virus 6.0 monitoruje w poszukiwaniu zagrożeń wszystkie krytyczne obszary systemu operacyjnego i wykrywa ukryty kod, którym charakteryzują się rootkity. Dzięki skanowaniu w czasie rzeczywistym poczty elektronicznej oraz plików i stron WWW pobieranych z Internetu program zapewnia bezpieczeństwo danych przepływających przez komputer.

Prędkość skanowania oraz pobierania uaktualnień sygnatur zagrożeń jest znacznie większa niż w poprzednich wersjach oprogramowania firmy Kaspersky Lab.

Kaspersky Anti-Virus 6.0 wykorzystuje minimalną ilość zasobów systemowych. Jeżeli użytkownik uruchomi aplikacje wymagające dużej ilości zasobów, Kaspersky Anti-Virus 6.0 wstrzymuje swoje działanie i zwalnia zasoby dla innych programów.


Okno główne programu Kaspersky Internet Security 6.0. Kliknij, aby powiększyć.


Kaspersky Internet Security 6.0 zapewnia zintegrowaną ochronę komputerów PC przed wszelkimi rodzajami zagrożeń, włącznie z wirusami i innymi szkodliwymi programami takimi jak spyware i trojany. Aplikacja chroni także przed oszustwami internetowymi i spamem.

Kaspersky Internet Security 6.0 wyposażony jest w osobistą zaporę ogniową, która kontroluje dane przepływające między komputerem użytkownika a Internetem. Użytkownicy laptopów mogą definiować odrębne tryby pracy zapory ogniowej dla różnych sieci - Internet, sieć lokalna oraz sieć zaufana. Program pozwala także na pracę w "trybie ukrycia", w którym komputer użytkownika będzie całkowicie niewidoczny w sieci.

Kaspersky Internet Security 6.0 zawiera zestaw zaawansowanych technologii filtrowania wykorzystywanych do analizowania poczty elektronicznej. W programie zastosowano samouczący się algorytm Bayesa, który adoptuje się do specyfiki ruchu pocztowego na chronionym komputerze, dzięki czemu liczba niechcianych wiadomości e-mail docierających do użytkownika jest minimalna. Firma Kaspersky Lab publikuje antyspamowe bazy danych co 20 minut.

Moduł antyspamowy rozpoznaje także elementy graficzne wykorzystywane w spamie. Program wyposażony jest w mechanizm pozwalający na przeglądanie wiadomości e-mail jeszcze przed ich pobraniem na komputer użytkownika - bezpośrednio na serwerze pocztowym. Dzięki temu można jeszcze bardziej zmniejszyć ruch sieciowy generowany przez pobieranie niechcianych wiadomości e-mail.

Kaspersky Internet Security 6.0 jest wyposażony we wszystkie funkcje antywirusowe oferowane przez program Kaspersky Anti-Virus 6.0. Ponadto aplikacja chroni użytkowników przed innymi zagrożeniami internetowymi, takimi jak phishing i pharming, trojany oraz oprogramowanie crimeware. Aby praca użytkownika nie była zakłócana przez niepożądaną aktywność, aplikacja blokuje banery reklamowe i okna wyskakujące. Program został także wyposażony w mechanizm blokujący nieautoryzowane połączenia modemowe z płatnymi serwisami online nawiązywane przez dialery.

Sprzedaż produktów Kaspersky Anti-Virus 6.0 oraz Kaspersky Internet Security 6.0 na terenie Polski rozpocznie się już wkrótce. Polskie ceny programów nie zostały jeszcze ustalone.