20 kwietnia 2006

Kaspersky Lab nawiązuje współpracę z firmą Netintelligence

Kaspersky Lab, producent oprogramowania antywirusowego i służącego do ochrony danych, nawiązał współpracę z Netintelligence, firmą zajmującą się bezpieczeństwem internetowym. W ramach umowy firma Netintelligence będzie oferowała swoim klientom rozwiązania Kaspersky Lab: oprogramowanie antywirusowe i zaporę ogniową, które zapewniają ochronę przed coraz większym zagrożeniem ze strony rosnącej liczby wirusów rozprzestrzeniających się za pośrednictwem Sieci i poczty elektronicznej. Produkty firmy Kaspersky Lab zostaną dodane do rozwiązań z linii Netintelligence Internet Security oraz Netintelligence Parental Control.

Wyjaśniając decyzje o współpracy z Kaspersky Lab, Phil Worms z Netintelligence, powiedział: "Ochrona przed wirusami i atakami z sieci jest niezwykle istotna dla naszych klientów, dlatego nasze rozwiązania Internet Security muszą zabezpieczać przed obecnymi i nowymi zagrożeniami. Naszym najważniejszym kryterium wyboru była szybkość reakcji na pojawiające się zagrożenia i po zapoznaniu się z ofertą kilku producentów, zorientowaliśmy się, że liderem rynku jest w tej dziedzinie Kaspersky Lab."

"Jesteśmy przekonani, że dzięki naszym cogodzinnym uaktualnieniom klienci Netintelligence otrzymają najlepszą na rynku ochronę przed szkodliwym oprogramowaniem," komentuje Vanessa Mitchell z Kaspersky Lab UK.

Informacje o firmie Netintelligence

Założona w 2000 roku firma Netintelligence Limited własnością iomart Group plc. Grupa iomart bardzo szybko stała się czołowym brytyjskim dostawcą usług zarządzanych poprzez strony www dla użytkowników indywidualnych i biznesowych. Grupa iomart zatrudnia ponad 450 pracowników w 7 placówkach na całym świecie.

Netintelligence specjalizuje się w dostarczaniu produktów zabezpieczających przed zagrożeniami internetowymi, które zapewniają ochronę użytkowników domowych przed wirusami i oprogramowaniem spyware, filtrowanie i blokowanie zawartości sieci, kontrolę komunikatorów internetowych i oprogramowania współpracującego z sieciami P2P. Firma chroni również małe i średnie przedsiębiorstwa działające w wielu różnych sektorach, zabezpieczając między innymi instytucje edukacyjne i władze lokalne. Do jej klientów należą Manchester City Council, Bett Homes, The Royal Mint oraz CRISIS. Więcej informacji o firmie i jej produktach można znaleźć na stronie http://www.netintelligence.com/.