16 marca 2006

Kaspersky Lab i Snipe Networks ulepszają wykrywanie niebezpiecznego zachowania

Kaspersky Lab, producent oprogramowania antywirusowego i służącego do ochrony danych, informuje o nawiązaniu współpracy z firmą Snipe Networks, producentem rozwiązań wykrywających anomalie w funkcjonowaniu sieci (NBAD). Na mocy współpracy firma Snipe Networks będzie wykorzystywać technologię antywirusową Kaspersky Lab w swoich urządzeniach NetGuard. Klienci firmy Snipe Networks będą teraz mogli skanować ruchu sieciowy w poszukiwaniu szkodliwego kodu bez potrzeby instalowania dodatkowych urządzeń.

"Cieszymy się, że dzięki współpracy z firmą Kaspersky Lab możemy zaoferować naszym klientom najlepszą na rynku technologię ochrony przed wirusami," - powiedział Peter Yong, dyrektor generalny i założyciel Snipe Networks. "Kaspersky Anti-Virus ulepszy nasze rozwiązanie, zapewniając precyzyjną identyfikację wirusów i innych złośliwych programów krążących w poczcie elektronicznej. Jest to ogromna zaleta dla naszych klientów, którzy potrzebują lepszych możliwości eliminowania szkodliwej aktywności w swoich sieciach."

"Rozwiązanie NBAD firmy Snipe Networks jest nowatorskie i oferuje solidną ochronę dla sieci komputerowych," mówi Vitaly Bezrodnykh, dyrektor ds. rozwoju w firmie Kaspersky Lab. "Dzięki technologii Kaspersky Lab użytkownicy urządzenia NetGuard będą dysponowali jeszcze większą skutecznością w walce z błyskawicznie rosnącym spektrum szkodliwego kodu."

Urządzenie Snipe NetGuard wyposażone w technologię antywirusową Kaspersky Lab jest już dostępne na rynku.

Informacje o firmie Snipe Networks

Snipe Networks jest dostawcą rozwiązań z dziedziny bezpieczeństwa. Firma skupia swoje działania na systemach wykrywających anomalie w funkcjonowaniu sieci (NBAD). Podstawowy produkt firmy - Snipe NetGuard - jest urządzeniem sieciowym wykrywającym nieprawidłowości w zachowaniu użytkowników sieci bez potrzeby instalowania jakichkolwiek aplikacji na stacjach roboczych. Rozwiązanie umożliwia personelowi IT precyzyjne wykrywanie i zatrzymywanie zagrożeń dla bezpieczeństwa danych powstających w obrębie sieci korporacyjnej. Siedziba firmy Snipe Networks znajduje się w Toronto, w Kanadzie. Więcej informacji o firmie i jej rozwiązaniach można znaleźć na stronie: http://www.snipenetworks.com.