15 marca 2006

Kaspersky Lab i Tarari ulepszają sprzętową ochronę

Kaspersky Lab, producent oprogramowania antywirusowego i służącego do ochrony danych, informuje o nawiązaniu współpracy z firmą Tarari, Inc. zajmującą się akceleracją algorytmów. Na mocy współpracy firma Tarari będzie dostarczać sprzętowo przyspieszoną technologię antywirusową Kaspersky Lab, co pozwoli producentom rozwiązań OEM oraz ODM na oferowanie wydajnych urządzeń zapewniających bezpieczeństwo sieci. Wspólne rozwiązanie firm Tarari i Kaspersky Lab zapewni doskonałą ochronę korporacyjnego ruchu pocztowego i HTTP przy minimalnym obciążeniu systemów.

"Możliwość integrowania technologii przetwarzania zawartości opracowanej przez Tarari z naszymi mechanizmami antywirusowymi pozwala dostawcom rozwiązań OEM oraz ODM na tworzenie najwydajniejszych produktów antywirusowych na rynku," mówi Vitaly Bezrodnykh, dyrektor ds. rozwoju w firmie Kaspersky Lab. "Z przyjemnością witamy firmę Tarari w coraz większym gronie naszych partnerów OEM. Korporacje, które zdecydują się na zakup rozwiązań Kaspersky Lab z akceleracją Tarari otrzymają najlepszą ochronę przed wszelkimi rodzajami szkodliwego kodu, bez poświęcania wydajności biznesowych systemów."

Skala ekonomicznego wpływu ataków wirusów, robaków i trojanów zwiększa się z roku na rok. Technologia Kaspersky Anti-Virus daje dostawcom rozwiązań OEM i ODM możliwość tworzenia wiarygodnych produktów skanujących w czasie rzeczywistym ruch przepływający przez bramę w poszukiwaniu szkodliwego kodu. Dzięki mechanizmom firmy Tarari skanowanie antywirusowe ulega znacznemu przyspieszeniu, co pozwala na funkcjonowanie bram i serwerów z pożądaną wydajnością.

Kaspersky Lab wspiera również produkty wykorzystujące sprzętową akcelerację Tarari - system zapobiegania włamaniom (IPS) firmy Intoto, Inc. oraz rozwiązanie antyspamowe opracowane przez Mail-Filters, Inc. Produkty te pozwolą dostawcą rozwiązań OEM oraz ODM na projektowanie, tworzenie i sprzedawanie produktów UTM, które oferują zintegrowaną ochronę przed wszelkimi zagrożeniami napływającymi z Internetu.

"Sprzętowe mechanizmy przetwarzania zawartości opracowane przez Tarari oferują moc obliczeniową pozwalającą producentom na zmniejszanie kosztów i czasu wymaganego do tworzenia światowej klasy zintegrowanych urządzeń zapewniających bezpieczeństwo," mówi Randy Smerik, dyrektor generalny firmy Tarari, Inc. "Dzięki integracji technologii antywirusowej Kaspersky Lab z akcelerowanymi przez nas rozwiązaniami zapobiegania włamaniom i systemami antyspamowymi, nasi klienci OEM i ODM dysponują kompletną, wysoce wydajną platformą do budowania systemów bezpieczeństwa oferujących najwyższą skuteczność przy minimalnym wpływie na wydajność sieci."

Informacje o firmie Tarari, Inc.

Tarari, Inc. jest często nagradzaną firmą zajmującą się akceleracją algorytmów. Siedziba firmy znajduje się w San Diego w Kalifornii. Tarari projektuje i buduje procesory Tarari Content Processors, które przyspieszają skomplikowane algorytmy wykorzystywane w serwisach XML/WWW, w bezpieczeństwie sieciowym oraz w środowiskach korzystających z cyfrowych mediów. Linia produktów firmy Tarari obejmuje karty, specjalizowane układy scalone (ASIC)oraz oprogramowanie powstające z myślą o sprzęcie sieciowym, twórcach serwerów i urządzeń zapewniających bezpieczeństwo, a także niezależnych twórcach oprogramowania i przedsiębiorstwach. Więcej informacji o firmie Tarari i jej produktach można znaleźć na stronie http://www.tarari.com.