15 marca 2006

Kaspersky Lab i Lucid Security tworzą urządzenie zapobiegające włamaniom

Kaspersky Lab, producent oprogramowania antywirusowego i służącego do ochrony danych, informuje o nawiązaniu współpracy z firmą Lucid Security, liderem w dziedzinie adaptacyjnego zapobiegania włamaniom. Na mocy współpracy technologia chroniąca przed szkodliwym oprogramowaniem i aplikacjami spyware opracowana przez firmę Kaspersky Lab jest dostępna we wszystkich urządzeniach z linii ipANGEL. Dzięki takiemu połączeniu użytkownicy otrzymują jedne z najlepszych na rynku urządzeń zapobiegających włamaniom.

Urządzenia ipANGEL łączą sprzętową ocenę zagrożeń z systemem zapobiegającym włamaniom. Sprzęt oferuje automatyczną aktualizację i możliwość dostrojenia ochrony w celu zapobiegania exploitom oraz lukom już od chwili ich wykrycia na serwerach i w aplikacjach funkcjonujących w korporacyjnej sieci komputerowej. Urządzenia ipANGEL realizują dogłębne badanie pakietów całego ruchu sieciowego w oparciu o system sygnatur uwzględniających wszelkie luki, a ponadto zapewniają proaktywną ochronę przed znanymi, nieznanymi, a nawet nieodkrytymi jeszcze exploitami i lukami systemowymi. Sprzęt może pracować w sieciach działających z każdą prędkością nie powodując praktycznie żadnych opóźnień.

"Z przyjemnością łączymy siły z firmą Kaspersky Lab w celu dostarczenia na rynek jeszcze skuteczniejszej linii produktów ipANGEL," mówi David Scott, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu firmy Lucid Security. "Firmy mogą teraz korzystać z dodatkowej ochrony przed wirusami, robakami, oprogramowaniem spyware i wyciekami informacji. Kombinacja Lucid-Kaspersky eliminuje wewnętrzne zagrożenia w postaci zainfekowanych laptopów, słabo zabezpieczonych punktów dostępowych sieci bezprzewodowej oraz osób trzecich podłączających swoje urządzenia do firmowej sieci."

Lucid Security jest jednym z niewielu twórców urządzeń IPS posiadających własny zespół badawczy analizujący luki i zagrożenia. Grupa LucidWatch przygotowuje także sygnatury chroniące przed atakami zero-day.

Firma Kaspersky Lab na ponad szesnastoletnie doświadczenie w rozwoju technologii antywirusowej i wprowadziła do tej dziedziny wiele innowacji. Firma jest doceniana za bardzo wysoki współczynnik wykrywalności i pokonuje inne laboratoria antywirusowe w czasie reakcji na nowe zagrożenia oraz w prędkości publikowania nowych sygnatur.

"Zagrożenia korporacyjnego bezpieczeństwa ciągle ewoluują i dlatego precyzyjna ochrona przed szkodliwym oprogramowaniem, które coraz częściej jest ukierunkowane na konkretne przedsiębiorstwa, staje się coraz ważniejsza," mówi Vitaly Bezrodnykh, dyrektor ds. rozwoju w firmie Kaspersky Lab. "Wysoka jakość ochrony proaktywnej oraz błyskawiczna odpowiedź na nowe zagrożenia to najważniejsze cechy efektywnego rozwiązania zapobiegającego włamaniom. Dzięki współpracy z firmą Lucid Security możemy połączyć ochronę antywirusową, zapobieganie włamaniom i inne technologie w celu zapewnienia zabezpieczenia przed wszelkimi typami zagrożeń."

Informacje o firmie Lucid Security

Firma Lucid Security, z siedzibą w Filadelfii, jest producentem urządzeń ipANGEL, systemów które jako jedyne na rynku realizują adaptacyjne, inteligentne i samouczące się zapobieganie włamaniom. Dzięki opatentowanej technologii Adaptive Intelligence urządzenia ipANGEL poprawiają bezpieczeństwo i znacznie zmniejszają czas potrzebny na obsługę sprzętu. Więcej informacji o firmie i jej produktach można znaleźć na stronie: http://www.lucidsecurity.com.