13 marca 2006

Kaspersky Lab i Intoto tworzą mechanizmy antywirusowe i anti-spyware dla urządzeń chroniących bramy

Kaspersky Lab, producent oprogramowania antywirusowego i służącego do ochrony danych, informuje o nawiązaniu współpracy z firmą Intoto, dostawcą oprogramowania zabezpieczającego bramy dla producentów sieciowego i komunikacyjnego sprzętu OEM. Na mocy współpracy firma Intoto będzie licencjonować technologię antywirusową Kaspersky Lab dla swoich platform programowych iGateway EX oraz RGS. Zintegrowane rozwiązanie zapewni korporacjom ochronę antywirusową na najwyższym światowym poziomie.

"Wirusy sieciowe ewoluują i atakują na wiele sposobów. I tutaj z pomocą przychodzi Kaspersky," mówi Doug Makishima, dyrektor ds. marketingu w firmie Intoto. "Dzięki naszym technologiom możemy oferować dostawcom sprzętu OEM najnowocześniejszą ochronę antywirusową w postaci kompletnego rozwiązania. Wraz z technologią Kaspersky Lab nasza platforma bezpieczeństwa Intoto iGateway zapewnia najszybsze mechanizmy budowania urządzeń ochronnych nowej generacji."

Firma Kaspersky Lab posiada wysoką pozycję wśród dostawców rozwiązań antywirusowych dla producentów OEM. Z technologii Kaspersky Lab korzysta obecnie ponad 80 czołowych firm z takich sektorów rynku jak IT, sieci komputerowe, komunikacja i bezpieczeństwo. Firma jest również szanowana za bardzo wysoki współczynnik wykrywalności oraz najszybszy na rynku czas reakcji na nowe zagrożenia i jako jedyna na świecie publikuje uaktualnienia antywirusowych baz danych co jedną godzinę.

"Imponująca lista klientów OEM firmy Intoto ukazuje, że jej rozwiązania cieszą się dobrą opinią na rynku," mówi Vitaly Bezrodnykh, dyrektor ds. rozwoju w firmie Kaspersky Lab. "Połączenie naszych mechanizmów wykrywających szkodliwe oprogramowanie i aplikacje spyware z platformą iGateway opracowaną przez Intoto daje dostawcom rozwiązań OEM możliwość oferowania korporacjom optymalnej ochrony przed atakami szkodliwego kodu."

Informacje o firmie Intoto

Intoto jest czołowym dostawcą oprogramowania dla sieciowych platform służących do zapewniania bezpieczeństwa. Głównymi odbiorcami produktów firmy są producenci rozwiązań OEM z branży sieciowej i komunikacyjnej. Firma Intoto opracowała ponad 100 projektów we współpracy z partnerami OEM z całego świata, a jej technologia wykorzystywana jest w ponad dwóch milionach systemów w Stanach Zjednoczonych, Europie i Azji. Zintegrowane platformy bezpieczeństwa Intoto obsługują wszystkie popularne platformy sprzętowe i systemy operacyjne, co daje dostawcom rozwiązań OEM możliwość znacznego zmniejszenia kosztów. Firma została założona w 1998 roku, a jej siedziba znajduje się w Santa Clara w Kalifornii. Więcej informacji o firmie można znaleźć na stronie http://www.intoto.com.