22 lutego 2006

Kaspersky Lab współpracuje z firmą Bizanga

Kaspersky Lab, producent oprogramowania antywirusowego i służącego do ochrony danych, informuje o nawiązaniu współpracy z firmą Bizanga, producentem najszybszego i najbardziej rozbudowanego na rynku urządzenia służącego do ochrony ruchu pocztowego. Współpraca pozwoli użytkownikom firmy Bizanga na korzystanie z silnika antywirusowego Kaspersky Anti-Virus w celu uzyskania efektywnej ochrony przed wirusami i innymi szkodliwymi programami krążącymi w wiadomościach e-mail.

Na mocy współpracy firma Bizanga całkowicie zintegrowała silnik antywirusowy Kaspersky Lab ze swoim produktem Intelligent Message Processor (IMP) służącym do przetwarzania poczty elektronicznej. Silnik Kaspersky Anti-Virus stał się jednym z modułów opcjonalnych urządzenia IMP.

W połączeniu z unikatowym mechanizmem firmy Bizanga - Workflow Policy Processor - silnik Kaspersky Anti-Virus zapewnia wydajne filtrowanie zawartości poczty elektronicznej na poziomie sieci operatora. Dzięki temu ataki wirusów są zatrzymywane najszybciej, jak to tylko możliwe, a ich wpływ na infrastrukturę sieciową operatora i jego klientów jest minimalny.

"Silnik Kaspersky Anti-Virus jest znany z wyjątkowo wysokiego współczynnika wykrywalności szkodliwego kodu," mówi Jerome Lecat, prezes firmy Bizanga. "Z radością oferujemy ten mechanizm jako integralny składnik naszej platformy. Jest to kolejna warstwa ochrony dla infrastruktury pocztowej naszych klientów."


Informacje o firmie Bizanga

Bizanga Ltd jest międzynarodową firmą tworzącą najszybsze i najbardziej rozbudowane urządzenia ochrony poczty elektronicznej. Opracowany przez firmę system Intelligent Message Processor (IMP) zabezpiecza infrastrukturę pocztową przed rozmaitymi zagrożeniami, włącznie z atakami DoS (Denial of Service) oraz mającymi na celu gromadzenie danych o firmowej sieci. Rozwiązanie IMP pozwala dodatkowo na filtrowanie zawartości wiadomości e-mail oraz na wymuszanie polityki bezpieczeństwa. Urządzenia firmy Bizanga powstały z myślą o dostawcach usług oraz międzynarodowych korporacjach i obsługują miliony skrzynek pocztowych w Europie i Azji. Więcej informacji o firmie i jej produktach można znaleźć na stronie http://www.bizanga.com.