21 lutego 2006

Kaspersky Lab chroni razem z firmą Juniper

Kaspersky Lab, producent oprogramowania antywirusowego i służącego do ochrony danych, informuje o nawiązaniu współpracy z firmą Juniper Networks, Inc., światowym liderem w dziedzinie bezpiecznej komunikacji. Współpraca pozwoli firmie Juniper na zintegrowanie technologii Kaspersky Anti-Virus z produkowanymi przez nią sprzętowymi rozwiązaniami zabezpieczającymi firewall/IPsec/VPN.

Dzięki współpracy klienci firmy Juniper będą mogli korzystać z technologii chroniącej przez wirusami i oprogramowaniem adware/spyware poprzez urządzenia firewall/VPN zarządzające korporacyjnym bezpieczeństwem. Ponadto dostawcy usług wykorzystujący rozwiązania firewall/VPN firmy Juniper będą mogli oferować dodatkowe usługi ochrony przez wirusami i programami adware/spyware.

"Błyskawiczny wzrost częstotliwości cybernetycznych ataków wymusza na firmach stosowanie wielu zabezpieczeń, włącznie z ochroną przed szkodliwym oprogramowaniem," mówi Vitaly Bezrodnykh, dyrektor ds. rozwoju firmy Kaspersky Lab. "Zintegrowanie naszych mechanizmów z urządzeniami firmy Juniper pozwoli na zaoferowanie klientom kompletnej ochrony przed wszystkimi rodzajami szkodliwego kodu."

"Nasi klienci mogą teraz korzystać z zaawansowanych rozwiązań ochronnych, które powstały dzięki współpracy firm Juniper oraz Kaspersky Lab. Firma Kaspersky Lab jest ceniona za błyskawiczną reakcję na nowe zagrożenia oraz najwyższy w branży współczynnik wykrywalności," powiedział Sanjay Beri, dyrektor ds. zarządzania produktami firmy Juniper Networks. "Integracja technologii opracowanej przez firmę Kaspersky Lab pozwala na zwiększenie skuteczności naszej strategii Enterprise Infranet poprzez dostarczenie dodatkowej i, w dzisiejszych czasach, koniecznej ochrony przed wirusami i spywarem. W połączeniu z naszymi urządzeniami firewall/VPN oraz z produktami zapobiegającymi włamaniom, nasi klienci dysponują całkowicie bezpiecznym środowiskiem pracy."

W połączeniu z technologią Kaspersky Anti-Virus klienci firmy Juniper będą mogli stosować wzmocnioną ochronę bram i tworzyć bariery chroniące przed współczesnymi zagrożeniami. Integracja daje klientom następujące korzyści:

  • wykrywanie szeregu typów szkodliwego oprogramowania: wirusów, robaków, koni trojańskich, backdoorów, programów spyware oraz adware, rootkitów i innych;
  • specjalnie zaprojektowane oprogramowanie antywirusowe przeznaczone do skanowania dużego ruchu sieciowego, z antywirusowymi bazami danych uaktualnianymi co godzinę;
  • wykrywanie szkodliwego oprogramowania w ponad 1200 formatach archiwów i plików spakowanych.

Klienci zyskują także dzięki portalowi J-Security Center, który zawiera najświeższe informacje o lukach w zabezpieczeniach i wirusach. Portal jest wspierany przez grupę J-Security Research Lab, która łączy doświadczenie własnych specjalistów z ekspertami z całego świata, w tym z firmy Kaspersky Lab. Dzięki takiej współpracy użytkownicy zawsze mają dostęp do aktualnych informacji o istniejących i nadchodzących zagrożeniach. Portal J-Security Center znajduje się pod adresem security.juniper.net.

Dostępność

Technologie firmy Kaspersky Lab chroniące przed wirusami oraz oprogramowaniem spyware są już dostępne w niektórych urządzeniach firewall/VPN firmy Juniper. Od drugiej połowy 2006 roku technologia Kaspersky Lab będzie także dostępna w produkcie Secure Services Gateway (SSG).

Informacje o firmie Juniper Networks, Inc.

Firma Juniper Networks jest liderem w tworzeniu bezpiecznej i pewnej komunikacji sieciowej. Stworzone przez firmę platformy IP o wysokiej wydajności pozwalają klientom na obsługę wielu usług i aplikacji. Na produktach firmy Juniper Network polegają dostawcy usług, korporacje, organizacje rządowe, placówki badawcze i edukacyjne na całym świecie. Więcej informacji o firmie i jej produktach można znaleźć na stronie http://www.juniper.net.