23 stycznia 2006

Kaspersky Anti-Virus Personal 5.0 zdobywcą wyróżnienia Best Buy magazynu Computer Buyer

Kaspersky Anti-Virus Personal zdobył wyróżnienie Best Buy w marcowym wydaniu Computer Buyer, popularnego magazynu przeznaczonego dla użytkowników domowych i małych firm.

W przeglądzie przetestowano sześć czołowych programów antywirusowych. Zastosowano kryteria takie jak: współczynnik wykrywalności, użyteczność, sposób działania oraz raportowanie. Sprawdzono nawet, jak programy poradzą sobie, gdy zostaną załadowane na zainfekowany uprzednio komputer.

Jednym z czynników, który wpłynął na przyznanie wyróżnienia programowi Kaspersky Anti-Virus Personal, była jego zdolność wykrywania każdego "pokazanego" mu wirusa oraz wszystkich innych rodzajów szkodliwego oprogramowania, jakie użyto w testach, łącznie z końmi trojańskimi, dialerami i oprogramowaniem spyware.

Po przeanalizowaniu wyników testu jurorzy oświadczyli: "Ostatecznie zagłosowaliśmy na program Kaspersky Anti-Virus Personal 5.0. Program ten nie zawiera wielu dodatków, takich jak firewall czy filtr antyspamowy, ale jest to oprogramowanie wysokiej klasy, które wykrywa wszystkie złośliwe programy oraz zużywa minimalne zasoby, co jednak nie wpływa ujemnie na poziom oferowanej ochrony.

Ogólnie uznano, że program Kaspersky Anti-Virus Personal to "bezkonkurencyjna ochrona, która dostępna jest za niezbyt wygórowaną cenę i nie spowalnia komputera".