17 listopada 2005

Kaspersky Lab chroni skrzynki pocztowe razem z firmą GWAVA

Firma GWAVA, światowy lider w dziedzinie oprogramowania zabezpieczającego, które współpracuje z pakietem Novell GroupWise, poinformowała o nawiązaniu współpracy z Kaspersky Lab, czołowym producentem rozwiązań przeznaczonych do ochrony przed wirusami, spamem i końmi trojańskimi. Współpraca pozwoli firmie GWAVA na zintegrowanie technologii Kaspersky Anti-Virus z silnikiem skanującym GWAVA.

Oznacza to, że firma GWAVA będzie sprzedawała oprogramowanie Kaspersky Anti-Virus w ramach swojej oferty produktów służących zapewnieniu bezpieczeństwa. Klienci GWAVA otrzymają pełną ochronę przed wirusami pocztowymi. Po 30 dniach nieodpłatnego korzystania z oprogramowania w ramach okresu próbnego klienci będą mogły zakupić produkt Kaspersky Anti-Virus bezpośrednio od firmy GWAVA.

Firma GWAVA zapewnia kompletną ochronę systemów GroupWise. Jest jedynym producentem oferującym wewnętrzną ochronę tego środowiska przed wirusami i spamem. Ze względu na ogromne tempo rozprzestrzeniania się wirusów w Internecie firmy często nie są w stanie zapewnić natychmiastowej ochrony przed najwcześniejszymi wersjami wirusów pocztowych, które rozprzestrzeniają się z błyskawiczną prędkością. Z badania przeprowadzonego w 2004 roku przez PriceWaterhouseCoopers wynika, że chociaż 99% dużych firm brytyjskich korzysta z produktów antywirusowych, aż 68% z nich zostało zainfekowanych wirusami w ciągu tego roku głównie dlatego, że uaktualnienia sygnatur wirusów nie zostały dostarczone wystarczająco szybko. Dzięki wykorzystaniu technologii Kaspersky Anti-Virus oprogramowanie GWAVA będzie skanowało i przeszukiwało magazyn wiadomości GroupWise w celu wykrycia wirusów z największą szybkością oferowaną przez tego typu programy.

"Kaspersky Lab oferuje najszybszy czas reakcji na szybko rozprzestrzeniające się wirusy" - powiedział Charles Taite, prezes i współzałożyciel GWAVA. "Dzięki współpracy z firmą Kaspersky Lab będziemy mogli wykorzystać najszybszą technologię do ochrony milionów użytkowników GroupWise."

"Najszybszy czas reakcji na epidemie wirusów osiągamy dzięki następującym czynnikom: częściowo zautomatyzowany proces zbierania i analizy próbek złośliwych programów, automatyczne publikowanie i testowanie uaktualnień oraz posiadający 16-letnie doświadczenie w branży eksperci laboratorium antywirusowego" - powiedział Vitaly Bezrodnykh, dyrektor ds. rozwoju firmy Kaspersky Lab. "Cieszymy się, że możemy współpracować z firmą GWAVA w tym projekcie integracyjnym. Korzystając z najnowocześniejszych technologii Kaspersky Lab, GWAVA będzie mogła oferować najszybszą i najdokładniejszą ochronę nawet przed najnowszymi i najszybciej rozprzestrzeniającymi się cyber-zagrożeniami."

Informacje o firmie GWAVA

GWAVA jest światowym liderem w dziedzinie oprogramowania współpracującego z pakietem Novell GroupWise i największym partnerem w rozwoju tego oprogramowania. Firma zapewnia ochronę systemów GroupWise obejmującą nadzór poczty elektronicznej, ochronę przed spamem, wirusami i kontrolę zawartości, jak również zarządzanie pocztą elektroniczną na platformach Linux, NetWare oraz Windows. Poprzez sieć reselerów zlokalizowanych na całym świecie GWAVA posiada zasięg międzynarodowy i współpracuje z wieloma partnerami technologicznymi, łącznie z Novell, Inc. Więcej informacji o firmie można znaleźć na stronie www.gwava.com.