28 września 2005

Firmy Kaspersky Lab oraz Avinti prezentują rozwiązanie ochrony poczty - Identified Threats Filter

Firmy Avinti Inc., światowy lider w dziedzinie rozwiązań ochrony poczty elektronicznej, oraz Kaspersky Lab, jeden z czołowych producentów oprogramowania służącego do ochrony przed wirusami, atakami hakerów i spamem, poinformowały o rozpoczęciu sprzedaży rozwiązania Avinti Identified Threats Filter (ITF) zapewniającego ochronę przed atakami typu zero-day. Avinti ITF łączy rozwiązanie Avinti iSolation Server z technologią Kaspersky Anti-Virus oferując firmom wielowarstwową ochronę poczty elektronicznej.

Z raportu "Messaging Security Market Trends, 2005-2008" opublikowanego przez organizację Osterman Research wynika, że siedem na dziesięć firm uważa za konieczne zintegrowanie ochrony przed zagrożeniami zero-day z funkcjami antywirusowymi. Wymaganie to spełnia rozwiązanie Avinti iSolation Server z opcją Identified Threat Filter. Avinti ITF szybko identyfikuje i zatrzymuje znane zagrożenia, podczas gdy Avinti iSolation Server analizuje podejrzane wiadomości e-mail w poszukiwaniu zagrożeń, dla których nie istnieją jeszcze sygnatury. Produkt firmy Avinti identyfikuje ataki bez użycia metod heurystycznych. Rozwiązanie analizuje zachowanie wiadomości pocztowych i wychwytuje podejrzane operacje oraz działania charakterystyczne dla aktywności szkodliwego oprogramowania.

Poza oczywistymi cechami każdego rozwiązania nowej generacji, nowoczesny produkt z dziedziny bezpieczeństwa nie może się obejść bez zintegrowanej ochrony antywirusowej. Dzięki silnikowi Kaspersky Anti-Virus klienci firmy Avinti otrzymują gwarancje najszybszej reakcji na nowe zagrożenia oraz kompletną ochronę przed wirusami, robakami, trojanami oraz oprogramowaniem spyware. Produkty działające w oparciu o silnik firmy Kaspersky Lab regularnie plasują się czołówce niezależnych testów aplikacji antywirusowych osiągając niemal stuprocentowy współczynnik wykrywalności.

"Każda firma jest narażona na ataki z pocztowe niezależnie od tego czy w działa w niej 500, czy 15 komputerów. Ataki takie często mają na celu włamanie się do infrastruktury IT i uzyskanie dostępu do korporacyjnych informacji," powiedział Terry Dickson, prezes firmy Avinti. "Małe i średnie firmy mają teraz dostęp do zunifikowanego rozwiązania zapewniającego ochronę przed zagrożeniami zero-day, wykorzystującego najlepsze mechanizmy wykrywające wirusy oraz niechcianą korespondencję. Większe organizacje mogą wykorzystywać rozwiązanie Avinti ITF jako system zwiększający skuteczność ochrony poczty. Współpraca z firmą Kaspersky Lab doskonale odzwierciedla dążenie firmy Avinti do zapewnienia klientom zintegrowanego rozwiązania wykorzystującego najlepsze dostępne mechanizmy antywirusowe."

"Technologia Kaspersky Anti-Virus wyznacza standardy w dziedzinie wykrywalności szkodliwego oprogramowania. Nasi analitycy błyskawicznie reagują na nowe zagrożenia i jako jedyni na rynku publikują uaktualnienia antywirusowych baz danych co jedną godzinę. Poprzez współpracę z firmą Avinti pomagamy w minimalizowaniu ryzyka potencjalnych ataków. Tym samym chronimy przed stratami spowodowanymi przerwami w pracy w związku z infekcją szkodliwego oprogramowania," skomentował Vitaly Bezrodnykh, dyrektor ds. rozwoju w firmie Kaspersky Lab.

Informacje o firmie Avinti Inc.

Firma Avanti Inc. powstała w 2002 roku i jest liderem w branży ochrony przed epidemiami e-mail. Rozwiązania firmy pozwalają firmom i klientom indywidualnym na bezpieczne korzystanie z poczty elektronicznej. Avinti iSolation Server to pierwsze na rynku rozwiązanie służące do ochrony poczty przed nieznanymi zagrożeniami, które analizuje zachowanie załączników wiadomości e-mail w celu określenia stopnia potencjalnego ryzyka. Rozwiązanie firmy Avinti współdziała z aplikacjami antywirusowymi w strukturze warstwowej minimalizując możliwość wtargnięcia wirusów typu zero-day do sieci korporacyjnych. Więcej informacji o firmie Avinti można znaleźć na stronie www.avinti.com.