16 września 2005

Technologia Kaspersky Lab zwiększy skuteczność urządzeń firmy Blue Coat

Firmy Blue Coat Systems, Inc., światowy lider w dziedzinie urządzeń proxy, oraz Kaspersky Lab, jeden z czołowych producentów oprogramowania służącego do ochrony danych, ogłosiły, że silnik antywirusowy Kaspersky Anti-Virus będzie wykorzystywany w urządzeniu Blue Coat ProxyAV. Platforma ProxyAV z obsługą Kaspersky Anti-Virus jest już dostępna na rynku.

Urządzenia ProxyAV oraz ProxySG firmy Blue Coat to światowa czołówka w dziedzinie wydajnych, skalowalnych i łatwych w zarządzaniu urządzeń zapewniających ochronę antywirusową bram internetowych. Blue Coat jest jedynym dostawcą internetowych rozwiązań antywirusowych zapewniających przepustowość do 249 Mbps przy kompletnym skanowaniu w poszukiwaniu szkodliwego kodu. Ponadto, rozwiązania firmy jako jedyne na rynku oferują możliwość integracji z pominięciem protokołu Internet Content Adaptation Protocol (ICAP), dzięki czemu osiąga się usprawnienie obsługi błędów i wiadomości. Dzięki obsłudze technologii Kaspersky Anti-Virus klienci firmy Blue Coat mogą wybrać konfigurację, która oferuje największą prędkość i efektywność wykrywania zarówno znanych, jak i całkiem nowych szkodliwych programów bez negatywnego wpływu na funkcjonowanie sieci.

Firma Kaspersky Lab jest uznanym ekspertem w tworzeniu rozwiązań pozwalających na wydajne zarządzanie ochroną danych. Produkty firmy chronią przed wirusami, trojanami, oprogramowaniem spyware, spamem oraz atakami hakerów. Ponad sto firm z całego świata zdecydowało się na zintegrowanie technologii Kaspersky Anti-Virus ze swoimi produktami zapewniającymi bezpieczeństwo. Mechanizmy antywirusowe opracowane przez firmę Kaspersky Lab są znane dzięki błyskawicznej reakcji na nowe zagrożenia, najczęstszym uaktualnieniom sygnatur w branży oraz bardzo skutecznemu wykrywaniu szkodliwego kodu. W połączeniu z mechanizmami chroniącymi przed oprogramowaniem spyware opracowanymi przez firmę Blue Coat, nowe rozwiązanie stanie się barierą nie do przejścia dla dzisiejszych zagrożeń.

"Dominacja firmy Kaspersky Lab w branży ochrony przed szkodliwym oprogramowaniem została zbudowana dzięki dążeniu do technologicznej doskonałości, kompleksowym usługom świadczonym dla klientów oraz partnerskim relacjom z wieloma korporacjami," mówi Vitaly Bezrodnykh, dyrektor ds. rozwoju w firmie Kaspersky Lab. "Nasze agresywne podejście do wykrywania szkodliwego oprogramowania, rekordowo krótki czas odpowiedzi na nowe zagrożenia oraz współpraca z najlepszymi w branży firmami, takimi jak Blue Coat, pozwala na tworzenie przełomowych rozwiązań chroniących dane klientów przed wszelkimi typami cyber-zagrożeń."

Z uwagi na to, że korporacje coraz częściej korzystają z Internetu oraz usług działających w oparciu o strony WWW - od poczty elektronicznej do wysyłania i odbierania plików - konieczne jest załatanie luk pozwalających na potencjalne wniknięcie szkodliwego oprogramowania do sieci korporacyjnej. Co ważniejsze, ochrona taka nie może zmniejszać wydajności funkcjonowania sieci. Ten podwójny problem utrudnia masowe wykorzystanie rozwiązań zapewniających ochronę antywirusową bram internetowych (często dochodzi do zmniejszenia wydajności w wyniku wielokrotnego skanowania tych samych obiektów).

Produkty firmy Blue Coat pozwalają korporacjom na ominięcie tych przeszkód. Poprzez zastosowanie rozwiązania łączącego zintegrowany silnik antywirusowy z wysoce wydajnym proxy obiekty są skanowane tylko raz, a następnie umieszczane są w buforze co pozwala na szybkie realizowanie żądań. Takie podejście daje znacznie większą wydajność bez poświęcenia bezpieczeństwa.

"Korporacje wykorzystują wiele aplikacji działających w oparciu o strony WWW, które pozwalają na wygodne i tanie zarządzanie usługami," mówi Steve Mullaney, wicedyrektor ds. marketingu w firmie Blue Coat Systems. "Niestety, wraz z korzyściami pojawiły się problemy. Mechanizmy wykorzystywane przez aplikacje WWW często wymagają poświęcenia bezpieczeństwa lub wydajności, w zależności od poziomu kontroli jaki oferują. Rozwiązania proxy drastycznie zmieniają te proporcje pozwalając korporacjom na osiągnięcie większej kontroli przy jednoczesnym zapewnieniu bezpieczeństwa, a nawet zwiększeniu wydajności. Dodanie do naszych rozwiązań technologii firmy Kaspersky Lab pozwala nam oferować klientom produkt zapewniający najlepszą ochronę przed szkodliwymi programami bez poświęcania wydajności."

Informacje o firmie Blue Coat Systems

Firma Blue Coat produkuje rozwiązania pozwalające na bezpieczne i produktywne korzystanie z Internetu w sieciach korporacyjnych. Urządzenia proxy firmy Blue Coat kontrolują wszelkie usługi WWW zapewniając ochronę przed oprogramowaniem spyware, wirusami oraz nieodpowiednim wykorzystaniem Internetu, przy jednoczesnym zwiększeniu wydajności sieci. Siedziba firmy znajduje się w Sunnyvale w Kalifornii. Więcej informacji o firmie Blue Coat można znaleźć na stronie www.bluecoat.com.