NetArt, dostawca usług hostingowych i właściciel serwisu nazwa.pl, rozpoczął współpracę z firmą Kaspersky Lab Polska, producentem oprogramowania antywirusowego i rozwiązań do ochrony danych. Jej efektem jest rozpoczynająca się właśnie wspólna akcja, w ramach której wszyscy, którzy zakupią dowolną usługę hostingową oferowaną w nazwa.pl, otrzymają gratis pełną wersję oprogramowania antywirusowego Kaspersky Anti-Virus Personal." name="description"> NetArt, dostawca usług hostingowych i właściciel serwisu nazwa.pl, rozpoczął współpracę z firmą Kaspersky Lab Polska, producentem oprogramowania antywirusowego i rozwiązań do ochrony danych. Jej efektem jest rozpoczynająca się właśnie wspólna akcja, w ramach której wszyscy, którzy zakupią dowolną usługę hostingową oferowaną w nazwa.pl, otrzymają gratis pełną wersję oprogramowania antywirusowego Kaspersky Anti-Virus Personal."/>
1 września 2005

Współpraca nazwa.pl i Kaspersky Lab Polska

NetArt, dostawca usług hostingowych i właściciel serwisu nazwa.pl, rozpoczął współpracę z firmą Kaspersky Lab Polska, producentem oprogramowania antywirusowego i rozwiązań do ochrony danych. Jej efektem jest rozpoczynająca się właśnie wspólna akcja, w ramach której wszyscy, którzy zakupią dowolną usługę hostingową oferowaną w nazwa.pl, otrzymają gratis pełną wersję oprogramowania antywirusowego Kaspersky Anti-Virus Personal.

Serwery z serii Active oraz ActivePro oferowane w serwisie nazwa.pl chronione są zaawansowanymi systemami antywirusowymi i antyspamowymi. Aplikacje te zabezpieczają przed wirusami, spamem i innymi zagrożeniami płynącymi z sieci. Program Kaspersky Anti-Virus dodawany w ramach wspólnej akcji nazwa.pl oraz Kaspersky Lab Polska ochroni dodatkowo komputery osobiste użytkowników. Jest to w pełni funkcjonalna, roczna wersja jednego z najpopularniejszych programów antywirusowych.

Dzięki temu podwójnemu zabezpieczeniu użytkownicy serwerów zakupionych w nazwa.pl będą mogli poczuć się naprawdę bezpiecznie. - komentuje Wolfgang Laskowski, Dyrektor ds. Marketingu i PR w firmie NetArt. Uzasadnienie wyboru partnera jest w tym przypadku bardzo proste. Kaspersky Lab to jeden z czołowych producentów oprogramowania antywirusowego, a program Kaspersky Anti-Virus Personal to jedno z najlepszych rozwiązań w swojej klasie. - dodaje Wolfgang Laskowski.

Zdecydowaliśmy się rozpocząć współpracę, ponieważ NetArt jest liderem wśród polskich dostawców hostingowych oraz rejestratorów domen. Dzięki wersji OEM programu Kaspersky Anti-Virus Personal użytkownicy serwerów z serii Active zapewnią swoim komputerom maksymalną ochronę - tłumaczy Bartosz Prauzner-Bechcicki z Kaspersky Lab Polska.

Informacja o firmie NetArt

Firma działa na rynku od 1997 roku. Jest krajowym liderem w zakresie usług rejestracji domen internetowych oraz usług serwerów. NetArt posiada największą serwerownię w południowej Polsce. Powstała ona w oparciu o najwyższej jakości infrastrukturę m.in. serwery firmy Dell. Firma stosuje osprzęt sieciowy wyłącznie markowych producentów m.in. Intel, Cisco, 3COM, co gwarantuje bezpieczeństwo utrzymywanych danych. Serwery NetArt korzystają z szerokopasmowych łączy o technologii światłowodowej do kilku niezależnych operatorów. NetArt jest właścicielem serwisu nazwa.pl, w którym oferuje rejestrację krajowych i globalnych domen internetowych oraz usługi hostingowe. Jest partnerem NASK w zakresie obsługi polskich nazw internetowych. W serwisie serwery.pl oferuje serwery wirtualne, dedykowane oraz kolokację. Z usług NetArt korzysta aktualnie ponad 30 000 klientów.

Informacja o serwisie nazwa.pl

Serwis nazwa.pl, należący do firmy NetArt, oferuje rejestrację krajowych oraz globalnych domen internetowych, a także usługi hostingowe. Serwis nazwa.pl jest największym polskim rejestratorem domen wg zestawienia StatystykiDomen.pl. Zarejestrowano w nim ponad 48 000 krajowych domen internetowych. Stanowi to ponad 20% rynku rejestracji domen z końcówką .pl. Serwis nazwa.pl jest najlepiej rozpoznawanym rejestratorem domen internetowych w Polsce (badanie Gemius SA oraz stat.pl, grudzień 2004-styczeń 2005).

Informacja o firmie Kaspersky Lab Polska

Firma Kaspersky Lab istnieje od 1997 roku i jest jednym z czołowych producentów oprogramowania chroniącego użytkowników komputerów przed wirusami, hakerami i spamem. Siedziba główna firmy znajduje się w Moskwie, a lokalne przedstawicielstwa w ośmiu krajach. Partnerzy firmy obecni są w ponad pięćdziesięciu krajach. Więcej informacji o firmie Kaspersky Lab oraz o oferowanych przez nią produktach można znaleźć pod adresem http://www.kaspersky.pl.

Dodatkowych informacji udzielają:

 • Wolfgang Laskowski
  Dyrektor ds. Marketingu i PR firmy NetArt
  e-mail: wolfgang.laskowski@netart.pl
  tel.: (12) 42 44 042

 • Bartosz Prauzner-Bechcicki
  Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu firmy Kaspersky Lab Polska
  e-mail: bartoszpb@kaspersky.pl
  tel.: (34) 368 18 14

 • Piotr Kupczyk
  Dyrektor Działu Prasowego firmy Kaspersky Lab Polska
  e-mail: piotr.kupczyk@kaspersky.pl
  tel.: (34) 368 18 14