21 lipca 2005

Kaspersky Lab przedstawia analizę współczesnych cyber-zagrożeń w raporcie kwartalnym

Firma Kaspersky Lab, jeden z czołowych producentów oprogramowania służącego do ochrony przed wirusami, końmi trojańskimi, atakami hakerów i spamem, opublikowała kwartalny raport o współczesnych trendach w zagrożeniach cybernetycznych: "Ewolucja oprogramowania złośliwego: kwiecień - czerwiec 2005 r.". Tekst ten, przygotowany przez najlepszych analityków firmy Kaspersky Lab, informuje o aktywności "podziemia komputerowego" oraz zawiera szczegółową analizę technologii i technik stosowanych obecnie przez cyber-przestępców.

Raport oferuje czytelnikom profesjonalną analizę najnowszych wydarzeń z dziedziny bezpieczeństwa IT: zmiana wektorów ataków sieciowych, odejście od szerokiego skanowania segmentów Internetu i zwrot w kierunku przeprowadzania ataków na konkretne, główne węzły. W wyniku takich ataków ucierpiały ostatnio duże instytucje finansowe.

Raport zwraca również uwagę na niepokojące trendy, takie jak ciągła ewolucja programów adware (programy te przekroczyły teraz granicę między zaledwie niepożądanym a nielegalnym oprogramowaniem), pojawienie się nowych technologii wirusowych i wiele innych. Raport obejmuje następujące tematy:

  • Zmieniające się trendy ataków sieciowych
  • Ataki hakerów
  • Adware
  • Powrót technologii wirusowych
  • Elektroniczni zakładnicy
  • Polityka a wirusy

Najnowszy raport kwartalny na temat cybernetycznych zagrożeń dostępny jest w Encyklopedii Wirusów firmy Kaspersky Lab (http://viruslist.pl/analysis.html?newsid=85).