10 czerwca 2005

Nowa wersja programu Kaspersky Anti-Virus for Microsoft Exchange Server 2000/2003 - 5.5

Kaspersky Lab, jeden z czołowych producentów oprogramowania antywirusowego i służącego do ochrony danych, informuje o wydaniu nowej wersji produktu służącego do ochrony antywirusowej systemów pocztowych działających w oparciu o Microsoft Exchange Server - Kaspersky Anti-Virus for Microsoft Exchange Server 2000/2003.

Kaspersky Anti-Virus for Microsoft Exchange Server zapewnia kompletną ochronę serwerów pocztowych skanując w poszukiwaniu wirusów wszystkie odbierane i wysyłane wiadomości e-mail, jak również osadzone w nich obiekty. Rozwiązanie szybko i efektywnie neutralizuje szkodliwy kod, uniemożliwiając mu dalsze rozprzestrzenienie. Program wyposażony jest w wiele funkcji przetwarzających zainfekowane obiekty, włącznie ze zmianą nazw zarażonych i podejrzanych wiadomości oraz przenoszeniem ich do kwarantanny. W celu zwiększenia wydajności Kaspersky Anti-Virus for Microsoft Exchange Server oferuje możliwość skanowania wiadomości e-mail przy użyciu kilku strumieni. Automatyczna aktualizacja antywirusowych baz danych zapewnia ciągłość ochrony przed najnowszymi zagrożeniami.

Nowa wersja programu Kaspersky Anti-Virus for Microsoft Exchange Server jest łatwiejsza w użytkowaniu. Posiada graficzny interfejs, który jest w pełni zintegrowany z Microsoft Management Console. Nowy interfejs pozwala administratorom na rozpoczęcie pracy z programem bez konieczności wykonywania wstępnej konfiguracji, a także rozszerza możliwości zarządzania. Ponadto, nowy interfejs znacznie zwiększa możliwości przydzielania i konfigurowania uprawnień użytkowników do programów zainstalowanych w sieci.

Przetwarzanie zainfekowanych obiektów jest teraz znacznie wydajniejsze. Możliwe jest tworzenie kopii zapasowych obiektów przed podjęciem próby leczenia lub usuwania. Dzięki temu zainfekowane pliki mogą zostać w każdej chwili odzyskane lub wysłane do firmy Kaspersky Lab w celu przeprowadzenia szczegółowej analizy. Dzięki funkcji automatycznego wykrywania epidemii użytkownicy mogą czuć się jeszcze bezpieczniej. W przypadku wykrycia epidemii administratorzy otrzymują odpowiednie powiadomienia, co pozwala im na szybkie zareagowanie i podjęcie kroków zapobiegawczych.

Wersja 5.5 wyposażona jest także w ulepszoną ochronę przed szkodliwym kodem. Istnieje możliwość jednoczesnego uruchomienia wielu kopii silnika antywirusowego. Nowa wersja może jednocześnie skanować do 10 obiektów, każdy o objętości 1 MB, bez odwoływania się do zasobów dyskowych.

Program daje administratorowi większą kontrolę nad poziomem ochrony. Możliwe jest wykorzystywanie jednego z trzech typów antywirusowych baz danych - standardowe, rozszerzone oraz nadmiarowe. Bazy rozszerzone pozwalają na wykrywanie oprogramowania spyware, natomiast bazy nadmiarowe dają dodatkowo możliwość wykrywania oprogramowania riskware. Analitycy z firmy Kaspersky Lab używają terminu riskware do określania oprogramowania adware, legalnych programów wykorzystywanych przez hakerów, dialerów i innych potencjalnie niebezpiecznych aplikacji.

W nowej wersji usprawniono także system raportowania i generowania statystyk. Administratorzy mają dostęp do regularnie generowanych raportów dotyczących funkcjonowania programu oraz stanu ochrony antywirusowej. Raporty mogą być generowane automatycznie lub na żądanie, a ich przeglądanie odbywa się za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Raporty mogą być także wysyłane pocztą elektroniczną.

W przeciwieństwie do wersji poprzedniej, Kaspersky Anti-Virus 5.5 for Microsoft Exchange Server 2000/2003 współpracuje wyłącznie z Microsoft Exchange Server 2000/2003 i nie może być wykorzystywany w systemach korzystających z Microsoft Exchange Server 5.5.

Szczegółowy opis programu można znaleźć tutaj (http://kaspersky.pl/products.html?s=smb&show=proddet&prodid=7).