13 kwietnia 2005

Kaspersky Lab otrzymuje prestiżowe wyróżnienie Red Herring 100 Europe

Magazyn Red Herring przyznał firmie Kaspersky Lab wyróżnienie Red Herring 100 Europe. Otrzymało je 100 prywatnych firm z Europy i Izraela, które odgrywają pierwszoplanowe role w dziedzinie innowacji oraz nowych technologii.

"Nasza lista ukazuje, że mimo przeszkód jakimi są przepisy prawne oraz biurokracja, nowe technologie przez cały czas prężnie rozwijają się w Europie" mówi Joel Dreyfuss, redaktor naczelny magazynu Red Herring.

Lista najlepszych prywatnych firm przygotowywana przez Red Herring to bardzo ważna część tradycji tego magazynu. Redaktorzy Red Herring dostrzegli firmy takie jak Google, czy eBay na długo przed tym, jak zmieniły one sposób w jaki żyjemy i pracujemy. Po raz pierwszy w historii magazynu lista ta zawiera wyłącznie firmy z Europy.

Redaktorzy magazynu Red Herring z uwagą przyjrzeli się ponad 600 prywatnym firmom. Analizie poddane zostały dane finansowe oraz subiektywne kryteria, takie jak jakość zarządzania, realizowanie założonej strategii oraz nakłady na badania i rozwój.