27 lipca 2001

Kaspersky Anti-Virus pozytywnie przeszedł testy certyfikacyjne

Kaspersky Lab, międzynarodowa firma tworząca oprogramowanie komputerowe powiadamia o pozytywnym wyniku testów na Certyfikat Checkmark, tzn. na produkt o najwyższej jakości i niezawodności. Checkmark jest standardem w oprogramowaniu i sprzęcie służącym ochronie danych. Certyfikat otrzymują tylko te produkty, które spełniają wymagane standardy .

Kryteria oceniania produktu i procedury testowania określone zostały przez Centrum Naukowe West Coast Lab (www.check-mark.com) słynące z profesjonalizmu i bezstronności. W dzisiejszych czasach certyfikat Checkmark jest standardem w większości krajów świata i jest przemawiającym do klienta symbolem jakości produktu.

Testy programów antywirusowych przeprowadzane są w trzech kategoriach. Każdy z etapów kończy się uzyskaniem lub nie uzyskaniem certyfikatu odpowiedniego stopnia. Pozytywne ukończenie poprzedniego etapu pozwala na przejście do kolejnego.

Etap pierwszy (Checkmark Poziom 1) : weryfikowana jest zdolność programu do wykrywania wszystkich wirusów z popularnej listy Wildlist, prowadzonej przez organizację międzynarodową do walki z wirusami komputerowymi (www.wildlist.org) i zawierającą wirusy, które aktualnie "szaleją" po świecie.

Pozytywne przejście przez etap drugi testów (Checkmark Poziom 2) oznacza, że program antywirusowy nie tylko wykrywa wirusy z "Wildlist", ale potrafi z nimi walczyć, odzyskuje zainfekowane dane, boot-sektory itd.

Końcowy, trzeci etap testów (Checkmark Trojan) dotyczy wykrywania i walki z wszystkimi koniami trojańskimi i innymi złośliwymi programami z kolekcji West Coast Labs .

Co ważne testy odnoszą się do Monitora i Skanera antywirusowego. A wykluczającym z testów zdarzeniem jest fałszywy alarm (odkrycie wirusa lub ostrzeżenie o nim w zdrowym pliku).

Rezultaty wszystkich etapów testów jednoznacznie potwierdzają najwyższy poziom ochrony jaki daje Kaspersky Anti-Virus. A przejście całości testów bez żadnej pomyłki czy błędu udowadnia, że na KAV można polegać.

Kaspersky Anti-Virus jest jednym z niewielu programów antywirusowych na świecie, który posiada certyfikat Checkmark we wszystkich trzech kategoriach.