21 października 2021

Włącz badaczy z firmy Kaspersky do swojego zespołu odpowiedzialnego za bezpieczeństwo: nowa usługa oferuje analizę cyberzagrożeń na żądanie

W ramach nowej usługi "Kaspersky Ask the Analyst" firmy mogą bezpośrednio kontaktować się z badaczami, by uzyskać opinie i wskazówki dotyczące cyberzagrożeń oraz kwestii związanych z bezpieczeństwem. Oferta obejmuje analizę próbek szkodliwego oprogramowania, informacje na temat rodzin cyberzagrożeń lub opisy konkretnych działań przestępczych, analizę dotyczącą dark webu lub dalsze szczegółowe informacje na temat zagrożeń omawianych w raportach firmy Kaspersky.


Każda informacja dotycząca bezpieczeństwa - od sposobów ochrony przed wykorzystaniem określonych luk w zabezpieczeniach po wiedzę odnośnie tego, o czym dyskutują cyberprzestępcy na podziemnych forach - może w istotny sposób pomóc organizacji w zabezpieczeniu się przed zaawansowanymi cyberzagrożeniami. Mimo że w niektórych organizacjach nie wolno rozmawiać z kolegami/koleżankami po fachu o wynikach własnej pracy - jest to zabronione w 52% firmach - konsultacja ze specjalistą z branży może rzucić nowe światło na określone cyberincydenty.

W celu dostarczania analitykom bezpieczeństwa informacji dostosowanych do ich potrzeb oraz udzielania pomocy na czas firma Kaspersky uruchomiła usługę Kaspersky Ask the Analyst. Dzięki tej nowej ofercie firmy uzyskują dostęp do następujących danych:

  • Dodatkowe, szczegółowe informacje dotyczące raportów Kaspersky Threat Intelligence, łącznie z bardziej precyzyjnym zestawieniem zawartych w raporcie wskaźników infekcji, jak również możliwością porozmawiania o tym, co klienci zauważyli po swojej stronie i jak odnosi się to do wskazanej w raporcie aktywności. Zapytania te są obsługiwane przez autorów raportów, m.in. Globalny Zespół ds. Badań i Analiz (GReAT) z firmy Kaspersky.
  • Informacje o zachowaniu i celach szkodliwego oprogramowania. Zespół firmy Kaspersky ds. reagowania na cyberincydenty, czyli główna jednostka firmy zajmująca się operacjami kryminalistyki cyfrowej oraz reagowania na incydenty, może dokonać analizy próbek szkodliwego oprogramowania oraz zalecić dalsze działania korygujące.
  • Dodatkowe informacje na temat zagrożenia, takie jak opis konkretnej rodziny szkodliwego oprogramowania, dodatkowy kontekst dla lub luk w zabezpieczeniach i wskaźników infekcji (skróty, adresy URL, dane dotyczące serwerów cyberprzestępczych) itd. Zapytania te są obsługiwane przez zespół firmy Kaspersky ds. badania zagrożeń.
  • Szczegółowe raporty dotyczące dark webu, które pozwalają dowiedzieć się, co cyberprzestępcy wiedzą o adresach IP, nazwach domen, plikach czy e-mailach, lub poznać szczegóły omawianych przez nich incydentów. Raporty tego rodzaju dostarcza zespół Kaspersky Security Services Team.
Usługa zapewnia bezpośredni dostęp do głównej grupy ekspertów w firmie Kaspersky, posiadających różne specjalizacje - wszystko to za pośrednictwem jednego punktu kontaktu oraz w ramach jednej licencji. Dostarczane informacje są dostosowane do indywidualnych przypadków.

Jesteśmy przekonani, że analitycy wciąż stanowią najcenniejszy atut w każdym dochodzeniu dotyczącym cyberzagrożenia. Zindywidualizowane informacje dotyczące konkretnych zagrożeń mogą być nieodzowne w zapewnieniu organizacjom ochrony przed zaawansowanymi cyberzagrożeniami oraz pozwalają oszczędzić mnóstwo czasu i zasobów zespołu z centrum operacji bezpieczeństwa. Z dumą informujemy o wprowadzeniu tej nowej usługi, która pozwala firmom w sposób zindywidualizowany, uwzględniający ich specyficzne potrzeby, skorzystać z możliwości firmy Kaspersky w zakresie badania zagrożeń - powiedział Aleksander Liskin, szef działu odpowiedzialnego za badania ds. szkodliwego oprogramowania w firmie Kaspersky.

Dalsze informacje dotyczące usługi są dostępne na stronie https://r.kaspersky.pl/h2sP9 oraz https://www.kaspersky.pl/ochrona-dla-korporacji/threat-intelligence.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky jako źródła.

Wszystkie informacje prasowe są dostępne na stronie https://www.kaspersky.pl/nowosci.