30 grudnia 2020

Kaspersky informuje o nabyciu udziałów w kapitale Nexway, czołowej platformy e-handlu i płatności

Firma Kaspersky nabyła udziały w Nexway, czołowej platformie e-handlu oraz płatności, w celu wzmocnienia swojej pozycji oraz zwiększenia możliwości swojego kanału sprzedaży online. Nexway pozostanie oddzielnym podmiotem, zarządzanym przez dotychczasowy zespół kierowniczy zgodnie z europejskimi przepisami i regulacjami. Rada doradcza firmy Kaspersky będzie zapewniać mu wsparcie w zakresie zarządzania strategicznego, pomagając osiągać dalsze sukcesy w zakresie powiększania bazy klientów, rozszerzania portfolio produktów oraz doskonalenia jakości świadczonych usług.

Realia rynkowe w 2020 r. pokazały, jak istotne znaczenie ma skuteczny kanał sprzedaży online, którym można szybko zarządzać i który jest niezawodny pod względem bezpieczeństwa danych klientów. Integracja firm Kaspersky oraz Nexway umożliwi pierwszej z nich skuteczniejsze zarządzanie kanałem sprzedaży online, a drugiej dalszą ekspansję jako czołowej platformy e-handlu dla rozwiązań bezpieczeństwa. Transakcję tę doradziła firmie Nexway szwajcarska spółka IndexAtlas.

Mimo rosnącej konkurencji na rynku Nexway wyróżnia się swoim technologicznie zaawansowanym rozwiązaniem e-handlu, które pozwala firmom przestrzegać wszystkich lokalnych i globalnych regulacji, mając do czynienia z różnymi walutami, językami oraz metodami płatności. Firmy Kaspersky i Nexway, mając już za sobą długą i owocną współpracę, postanowiły stworzyć wzajemnie korzystne partnerstwo - w ramach którego połączą doświadczenia i wzmocnią swoje działania. Nexway uruchomił projekt Open Kitchen, poprzez który będzie nadal dowodził bezpieczeństwa danych użytkowników dzięki zaawansowanym praktykom przechowywania oraz przetwarzania danych, gdzie dostęp do danych mają wyłącznie dostawcy, nie właściciel platformy.

Będąc firmą zorientowaną na sprzedaż cyfrową, niezwykle istotny jest dla nas rozwój i wzmocnienie naszej strategii e-handlu. Dlatego wraz z Nexway postanowiliśmy zjednoczyć wysiłki i wspólnie pracować nad dalszym rozwojem platformy e-handlu dla rozwiązań bezpieczeństwa. Jeśli chodzi o innych dostawców rozwiązań bezpieczeństwa, którzy wykorzystują już platformę Nexway do dystrybucji swoich produktów, będzie ona nadal działała w swej dotychczasowej postaci. Mamy nadzieję, że w naszym dążeniu do oferowania najkorzystniejszych transakcji klientom poszukującym oprogramowania bezpieczeństwa najwyższej jakości dołączą do nas zarówno dotychczasowi, jak i nowi dostawcy - powiedział Aleksander Mojsjejew, dyrektor biznesowy w firmie Kaspersky.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky jako źródła.

Wszystkie informacje prasowe są dostępne na stronie https://www.kaspersky.pl/nowosci.