20 listopada 2018

Kaspersky Lab otrzymuje drugi rok z rzędu wyróżnienie "Gartner Peer Insights Customers' Choice" w kategorii ochrony punktów końcowych

Kaspersky Lab po raz kolejny otrzymał wyróżnienie Gartner Peer Insights Customers' Choice w kategorii "platformy ochrony punktów końcowych", zdobywając wysoką ocenę satysfakcji klientów na poziomie 4,7 (maksymalna możliwa ocena to 5). Wyróżnienie jest przyznawane producentom na podstawie systemu punktacji, w którym uwzględnia się liczbę recenzji konsumentów otrzymanych przez produkt danego producenta oraz przyznane w nich oceny.

Gartner Peer Insights to platforma, dzięki której klienci mogą wyrazić swoją opinię o produktach i przyznać im punkty na podstawie własnego doświadczenia związanego z użytkowaniem tych produktów. Dla organizacji, które chcą dokonać zakupu, jest to przejrzyste narzędzie, które umożliwia wszechstronną ocenę rozwiązań i usług rożnych producentów w oparciu o opinie ich użytkowników.

Informacje na temat procesu zakupu, implementacji produktu, wydajności oraz wsparcia dla klienta - dostępne za pośrednictwem platformy Gartner Peer Insights for Endpoint Protection - mogą pomóc firmom wybrać rozwiązanie cyberbezpieczeństwa dla swoich punktów końcowych, które spełnia ich potrzeby biznesowe oraz wymagania techniczne.

Na dzień 31 października 2018 r. Kaspersky Lab posiada ogólną ocenę 4,7 w zakresie platform ochrony punktów końcowych (maksymalna ocena to 5), która wynika z 604 recenzji wystawionych w 2018 roku. Poniżej przedstawiono przykładowe opinie klientów wystawione Kaspersky Lab:

Ogólne doświadczenie oceniam jako znakomite. Kaspersky jest jednym z naszych strategicznych dostawców ochrony. W ostatnich latach pomógł nam udoskonalić nasze bezpieczeństwo oraz zapewnić zgodność z przepisami - szef działu bezpieczeństwa z organizacji z branży edukacyjnej.

Produkt Kaspersky Endpoint Security zapewnia nam łatwe narzędzie monitorowania i utrzymywania systemów klienckich pod względem bezpieczeństwa dzięki ochronie antywirusowej, szyfrowaniu danych oraz zarządzaniu łatami. Ponadto aplikacja zapewnia pełny podgląd komponentów systemu, kontrolę oraz monitorowanie - dyrektor generalny organizacji z branży usługowej.

Jesteśmy dumni z uzyskania kolejnego wyróżnienia Gartner Peer Insights Customers' Choice i wdzięczni naszym klientom za wybranie nas w kategorii platform ochrony punktów końcowych - powiedział Andriej Jefremow, dyrektor ds. technologii, Kaspersky Lab. Ochrona punktów końcowych - zarówno dla średniej organizacji, jak i globalnego przedsiębiorstwa - to niekończące się zadanie. Szczególnie dzisiaj, gdy wobec wzrostu liczby i stopnia zaawansowania ataków zespoły ds. bezpieczeństwa są przeciążone alarmami. Dlatego, aby jeszcze lepiej sprostać oczekiwaniom klientów i umożliwić im posiadanie przewagi nad cyberwrogami, nieustannie doskonalimy nie tylko nasz silnik ochrony oraz specjalistyczną wiedzę w zakresie badania zagrożeń, ale również wprowadzamy nowe technologie, które pomogą zespołom ds. bezpieczeństwa rozszerzyć swoje możliwości w zakresie reagowania i polowania na zagrożenia. Dzięki temu możemy nieustannie zapewniać najwyższe współczynniki wykrywania i chronić naszych klientów przed wszelkimi znanymi i nieznanymi zagrożeniami, minimalizując obciążenie ich technologii informatycznej oraz zespołów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo - tak aby mogły z większą efektywnością skoncentrować się na swojej pracy.

W celu zapewnienia klientom wszechstronnej ochrony punktów końcowych przed wszystkimi typami cyberzagrożeń Kaspersky Endpoint Security for Business wykorzystuje wielowarstwowe technologie, które neutralizują różne wektory ataków, jak również możliwości szczegółowego zarządzania bezpieczeństwem.

Oświadczenie organizacji Gartner

Gartner Peer Insights Customers' Choice obejmuje obiektywne opinie zawarte w recenzjach indywidualnych użytkowników końcowych, oceny oraz dane wykorzystane zgodnie z udokumentowaną metodologią; nie stanowią one opinii ani poparcia firmy Gartner lub jej podmiotów zależnych.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.

Wszystkie informacje prasowe Kaspersky Lab Polska są dostępne na stronie https://www.kaspersky.pl/nowosci.