9 listopada 2018

Kaspersky Lab przyćmiewa konkurencję najlepszym poziomem usuwania szkodliwego oprogramowania w testach organizacji AV-Comparatives

Rozwiązania firmy Kaspersky Lab po raz kolejny osiągnęły wyższe wyniki od konkurencji, za co zostały docenione przez niezależny instytut bezpieczeństwa IT, AV-Comparatives. Produkt Kaspersky Internet Security uzyskał najwyższe odznaczenie za największą skuteczność w usuwaniu zagrożeń z zainfekowanej maszyny.


Organizacja AV-Comparatives przeprowadziła test obejmujący ochronę przed szkodliwymi programami, w którym Kaspersky Internet Security okazał się najskuteczniejszym rozwiązaniem spośród dostępnych na rynku. Produkt zyskał uznanie zarówno za zdolność usuwania aktywnych infekcji, jak i udaremnianie wyrządzania szkód na urządzeniach użytkowników. Produkt otrzymał trzy gwiazdki i odznaczenie Advanced+, a także osiągnął najwyższy wynik w teście - średnio 99 punktów na 100 możliwych dla wszystkich próbek szkodliwych programów wykorzystanych podczas testów. Dla porównania, najlepsze rozwiązanie konkurencyjne zdobyło 94 punkty.

Usunięcie szkodliwego programu z urządzenia jest równie ważne, co skuteczna ochrona przed nim. Wiele próbek szkodliwego oprogramowania potrafi przedostać się do głębszych warstw systemu operacyjnego, a pozostawienie nawet niewielkiej jego części po usunięciu infekcji może przeszkadzać użytkownikowi i sprawić, że urządzenie będzie działało niestabilnie. Zainfekowany sprzęt działa również powoli, naraża dane użytkownika, jego prywatność i pieniądze. Z tego powodu bardzo istotne jest, aby rozwiązanie zabezpieczające potrafiło całkowicie usunąć infekcję.

Kaspersky Internet Security był jednym z dziesięciu testowanych rozwiązań pod kątem możliwości usuwania szkodliwych programów na maszynach użytkowników. Na potrzeby testu maszyny były po kolei infekowane czterdziestoma rodzajami szkodliwych programów. Dla każdego rodzaju szkodliwego programu organizacja testująca podejmowała próbę usunięcia zagrożenia, instalując na zainfekowanym urządzeniu rozwiązanie ochronne, uruchamiając skanowane antywirusowe i postępując zgodnie z instrukcjami po wykryciu - podobnie, jak zrobiłby to użytkownik na swoim urządzeniu. Następnie maszyny były sprawdzane pod kątem pozostałości szkodliwego oprogramowania. Produkty, które nie usunęły całkowicie zagrożenia, zostawiając np. niebezpieczne procesy, pliki powiązane ze szkodliwym programem czy automatycznie uruchamiające się moduły itp., otrzymały niższy wynik.

Po ukończeniu testu produkty zostały ocenione pod kątem poziomu usunięcia szkodliwego oprogramowania oraz wygody procesu ze strony użytkownika. Na przykład produkty, które usunęły szkodliwe programy bez konieczności uruchamiania systemu operacyjnego w trybie bezpiecznym, nie wymagały dysku ratunkowego czy innych ręcznych działań ze strony użytkownika, otrzymały najwyższe wyniki. Kaspersky Lab Internet Security spełnił oba kryteria poprzez pomyślne usunięcie szkodliwych programów i ich pozostałości, w sposób wygodny dla użytkownika.

Cieszymy się z tego wyróżnienia, które jest świadectwem ciężkiej pracy naszych badaczy na rzecz utrzymania przez Kaspersky Internet Security pozycji jednego z najskuteczniejszych i polecanych produktów na rynku. Tego rodzaju testy wyraźnie wskazują, które produkty są warte zaufania w branży zabezpieczeń - powiedział Timur Bijaczujew, wicedyrektor działu badań nad ochroną przed szkodliwym oprogramowaniem, Kaspersky Lab. Z racji tego, że ataki przy użyciu szkodliwych programów mają coraz bardziej wyrafinowaną naturę, a poziom zagrożeń nieustannie rośnie, ważne jest, aby użytkownicy zapewniali swoim urządzeniom bezpieczeństwo przy użyciu zaufanych rozwiązań o udowodnionej skuteczności. Nasi eksperci analizują obszerne dane analizy zagrożeń i wielki postęp technologiczny, dzięki czemu nasz produkt potrafi wykrywać i usuwać zarówno znane, jak i nowe szkodliwe programy.

Organizacja AV-Comparatives nagrodziła także Kaspersky Lab jako jednego z niewielu producentów w branży oferującego darmową usługę usuwania szkodliwego oprogramowania - Kaspersky Virus Removal Tool: https://r.kaspersky.pl/aZNKZ.

Pozostałe informacje o nagrodach przyznanych przez AV-Comparatives oraz testach sprawdzających ochronę przed szkodliwymi programami można znaleźć na stronie: https://www.av-comparatives.org/tests/malware-removal-test-2018/.

Informacje o nagrodach otrzymanych przez Kaspersky Lab od innych niezależnych organizacji testujących znajdują się na stronie: https://www.kaspersky.pl/top3.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.

Wszystkie informacje prasowe Kaspersky Lab Polska są dostępne na stronie https://www.kaspersky.pl/nowosci.