18 października 2018

Kaspersky Web Traffic Security - pierwsza linia obrony przed cyberzagrożeniami online dla firm

W 2017 r. niemal jeden na trzech użytkowników internetu - łącznie z korporacjami - był atakowany z użyciem cyberzagrożeń rozprzestrzeniających się za pośrednictwem stron WWW. Nie dziwi zatem fakt, że ograniczenie potencjalnie ryzykownych działań online pracowników stanowi wyzwanie dla większości firm. Aby pomóc zmierzyć się z tym problemem, Kaspersky Lab wzbogacił swoje rozwiązanie Kaspersky Security for Internet Gateway o nową aplikację, Kaspersky Web Traffic Security, która wzmacnia bramy internetowe w celu zapewnienia ochrony pracownikom przed wszelkimi rodzajami ataków online, jak również ogranicza ryzyko i obniża koszty pomocy IT.


Pracownicy mogą - nieumyślnie bądź celowo - narazić sieci korporacyjne i wrażliwe dane na zagrożenie. Ten czynnik ludzki może zostać zniwelowany przez firmy nie tylko poprzez szkolenia dla personelu czy wdrażanie rygorystycznych polityk bezpieczeństwa, ale również uzupełnianie ochrony punktów końcowych o solidną pierwszą linię obrony. Taką dodatkową warstwę pozwalającą ograniczyć ryzyko stanowi Kaspersky Web Traffic Security, który powstrzymuje zagrożenia w momencie, gdy próbują przeniknąć z internetu do sieci firmowej, zanim dotrą do urządzeń pracowników.

Kaspersky Web Traffic Security posiada skuteczny, wielowarstwowy silnik antywirusowy oparty na uczeniu maszynowym. Ponadto dzięki uaktualnionej technologii ochrony przed phishingiem, która wykorzystuje metody sztucznej inteligencji, aplikacja pomaga zmniejszyć zagrożenia związane z ryzykownymi działaniami - takimi jak klikanie odsyłaczy do stron phishingowych - oraz potencjalnie szkodliwymi działaniami, jak otwieranie stron WWW, które nie są godne zaufania. Filtrowanie treści przychodzących i wychodzących umożliwia zmniejszenie ryzyka infekcji i wycieku danych, zapobiegając np. wysłaniu danych korporacyjnych do chmur publicznych. Z kolei dostępna w aplikacji funkcja kontroli WWW pomaga zarządzać kategoriami zasobów, które mogą być odwiedzane przez pracowników.

W celu zapewnienia jeszcze lepszego współczynnika wykrywalności Kaspersky Web Traffic Security wykorzystuje globalne informacje o cyberzagrożeniach z chmury - w tym dane dotyczące reputacji plików, adresów URL oraz IP z sieci Kaspersky Security Network oraz unikatowe dane uzyskiwane podczas badań ekspertów.

Socjotechnika to jedna z kluczowych technik wykorzystywanych przez cyberprzestępców próbujących przeniknąć do sieci firm. Kaspersky Web Traffic Security powstał w celu ograniczenia tego zagrożenia oraz zmniejszenia presji, jaka ciąży na personelu IT, który musi rozwiązywać problemy wynikające z niewłaściwych działań online innych pracowników. Aplikacja wzmacnia zabezpieczenia firmy, oferując sprawdzony silnik cyberbezpieczeństwa nowej generacji o możliwie najniższym współczynniku fałszywych trafień oraz najwyższych współczynnikach wykrywania zagrożeń w branży - kontrolując korzystanie z internetu z jednego miejsca w obrębie aplikacji - powiedział Siergiej Marcynkian, kierownik marketingu produktów dla biznesu, Kaspersky Lab.

Poza skuteczną ochroną Kaspersky Web Traffic Security oferuje firmom udoskonalone możliwości zarządzania, w tym:

  • Graficzny interfejs wykorzystywany do skoncentrowanego na zdarzeniach zarządzania i monitorowania bezpieczeństwa bramy.
  • Integrację z systemami SIEM w celu wzbogacenia obrazu zdarzeń dotyczących bezpieczeństwa w całej infrastrukturze o kontekst bezpieczeństwa bramy.
  • Wielowęzłowe zarządzanie umożliwiające obsługę większych obciążeń oraz łatwą pracę z rozproszonymi infrastrukturami.
  • Specjalny tryb obsługi wielu użytkowników dla dostawców usług zarządzanych i zróżnicowanych firm, który pozwala przydzielać obszary robocze do różnych klientów lub projektów/biur i zarządzać nimi osobno.
  • Opartą na rolach kontrolę dostępu umożliwiającą zarządzanie jej poziomami dla administratorów bezpieczeństwa posiadających różne zakresy odpowiedzialności.
Kaspersky Web Traffic Security wchodzi w skład rozwiązania Kaspersky Internet Gateway Security. Więcej informacji na temat aplikacji znajduje się na stronie https://www.kaspersky.pl/ochrona-dla-sredniego-biznesu/proxy-web-traffic.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.

Wszystkie informacje prasowe Kaspersky Lab Polska są dostępne na stronie https://www.kaspersky.pl/nowosci.