16 października 2018

Nowa wersja rozwiązania Kaspersky Small Office Security zapewnia ochronę przed cyberzagrożeniami od razu po instalacji

Małe firmy są narażone na cyberzagrożenia w takim samym stopniu jak większe przedsiębiorstwa, jednak w przeciwieństwie do korporacji często nie są w stanie traktować bezpieczeństwa IT jako priorytetu, ponieważ skupiają się głównie na rozwoju działalności. Wychodząc naprzeciw tego typu firmom, nowa generacja rozwiązania Kaspersky Small Office Security oferuje ochronę przed cyberprzestępczością, która nie wymaga bezpośredniej administracji czy specjalistycznej wiedzy technicznej. Rozwiązanie nie tylko zabezpiecza przed szkodliwym oprogramowaniem, oszustwami finansowymi, phishingiem i innymi zagrożeniami, ale również zapewnia rozszerzoną ochronę serwera i urządzeń mobilnych, a także pomaga w aktualizacji aplikacji, tak aby zagrożenia nie przeniknęły do sieci firmowej za pośrednictwem niezałatanych luk.


W niemal jednej trzeciej (32%) bardzo małych firm za cyberbezpieczeństwo odpowiadają pracownicy, którzy nie posiadają wiedzy w tej dziedzinie1. Dlatego w przypadku tych organizacji tak istotne jest zastosowanie łatwego w użyciu rozwiązania, które może zostać wdrożone i obsłużone przez dowolną osobę.

Nowa wersja rozwiązania Kaspersky Small Office Security może zostać zainstalowana w ciągu kilku minut. Jeżeli firmy potrzebują większej kontroli, konsola WWW dostarcza im wszystkie potrzebne informacje dotyczące sposobu wykorzystywania produktu (w tym informacje na temat licencji, użytkowników i ich urządzeń, zainstalowanych wersji aplikacji itd.).

Produkt pozwala pracownikom skoncentrować się na zadaniach biznesowych bez zaprzątania sobie głowy kwestią cyberbezpieczeństwa, ponieważ po zainstalowaniu na urządzeniach rozwiązanie nie wymaga szczególnej uwagi. Aby ochrona jeszcze mniej ingerowała w codzienne użytkowanie urządzeń, przebudowano system powiadomień, które teraz pojawiają się tylko wtedy, gdy wywołujące je zdarzenie jest krytyczne z punktu widzenia bezpieczeństwa. Dzięki temu użytkownicy mogą bez przeszkód skoncentrować się na swoich codziennych zadaniach obejmujących korzystanie z aplikacji biurowych, programów działających w trybie pełnoekranowym czy wykonywanie połączeń wideo. W rezultacie codzienna praca przebiega bez większych zakłóceń.

Ochrona danych przed szkodliwym oprogramowaniem, ransomware oraz szkodliwymi kryptokoparkami

Małe organizacje nadal stanowią cel oprogramowania ransomware - w ciągu minionych 12 miesięcy 37% organizacji tego typu doświadczyło2 dwóch lub trzech infekcji wywołanych przez takie narzędzia. Ransomware powoduje bezpośrednią utratę lub naruszenie bezpieczeństwa danych, dlatego w celu zapewnienia ochrony przed takimi szkodnikami komponent "Kontrola systemu" nowej wersji rozwiązania Kaspersky Small Office Security jest teraz dostępny zarówno dla komputerów, jak i serwerów plików działających pod kontrolą systemu Windows. Ponadto rozwiązanie wykrywa zagrożenia i pomaga przedsiębiorstwom chronić dane firmowe poprzez zapobieganie działaniom, które są szkodliwe dla systemu, wykonywanie kopii zapasowych krytycznych danych oraz, w razie potrzeby, wycofywanie szkodliwych zmian w systemie w celu naprawienia usterki.

Oprócz zagrożenia ze strony oprogramowania ransomware w okresie 2017-2018 2,7 miliona użytkowników stanowiło cel szkodliwych kryptokoparek, które wykorzystują moc obliczeniową komputerów, urządzeń mobilnych i serwerów w celu wydobywania kryptowaluty. Zagrożenie to oznacza dla firm wyższe rachunki za prąd oraz niższą wydajność komputerów i systemów. W nowej odsłonie Kaspersky Small Office Security zapewnia firmom ochronę przed szkodliwymi kryptokoparkami, pomagając im walczyć z tym zagrożeniem.

Poprzez sprawdzanie dostępności aktualizacji aplikacji zgodnie z ustalonym harmonogramem rozwiązanie pomaga zmniejszyć ryzyko wykorzystania przez cyberprzestępców niezałatanych luk w aplikacjach i systemach. Kaspersky Small Office Security zwiększa także bezpieczeństwo korzystania z zasobów internetu dzięki takim funkcjom jak "Surfowanie incognito", ochrona przed phishingiem, ochrona przed spamem oraz blokowanie niechcianych banerów. Z kolei funkcja "Bezpieczne pieniądze" chroni transakcje finansowe online poprzez otwieranie serwisów płatności w chronionej przeglądarce.

Nowe technologie oznaczają dla firm nowe możliwości rozwoju, jednak problem zagrożeń pozostaje: fałszywe strony internetowe, szkodliwe pliki i niezabezpieczone sieci, darmowe niechronione hotspoty Wi-Fi, a nawet utracone lub skradzione urządzenia firmowe. Wszystkie te elementy stanowią czynniki ryzyka dla firm oraz ich danych, zwłaszcza w przypadku małych organizacji, dla których wrażliwe informacje są kluczowym zasobem. Koncentrując się na wzroście oraz realizacji napiętego planu codziennych zadań, firmy nie zawsze postrzegają zapobieganie takim atakom jako priorytet - powiedział Piotr Kupczyk, dyrektor biura komunikacji z mediami, Kaspersky Lab Polska. Dlatego Kaspersky Lab dba o rozwój produktu Kaspersky Small Office Security, który nie wymaga dużych nakładów ani wiedzy technicznej i stanowi wydajne, łatwe w użyciu rozwiązanie cyberbezpieczeństwa typu "zainstaluj i zapomnij".

Kaspersky Small Office Security jest dostępny z licencjami od 5 do 99 stanowisk obejmujących komputery PC oraz Mac, serwery plików działające pod kontrolą systemu Windows oraz smartfony i tablety z Androidem. Pakiet obejmuje także dostęp do pełnej wersji menedżera haseł Kaspersky Password Manager. Dotychczasowi użytkownicy produktu mogą bezpłatnie uaktualnić go do najnowszej wersji. Więcej informacji o rozwiązaniu znajduje się na stronie https://www.kaspersky.pl/ochrona-dla-malego-biznesu.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.

Wszystkie informacje prasowe Kaspersky Lab Polska są dostępne na stronie https://www.kaspersky.pl/nowosci.