20 sierpnia 2018

Kaspersky Lab zdobył wyróżnienie MRG Effitas za doskonałe bezpieczeństwo bankowości online

Kaspersky Internet Security pokonał szereg konkurencyjnych rozwiązań, uzyskując przyznawaną co roku nagrodę "MRG Effitas Online Banking/Browser Security Award 2017/18" na podstawie regularnego zaliczania kwartalnych testów certyfikacji na przestrzeni 12 miesięcy. Nagroda ta podkreśla niezawodność i skuteczność rozwiązania w zwalczaniu coraz większej liczby zagrożeń finansowych oraz możliwości Kaspersky Lab w porównaniu z największymi konkurentami firmy. Wyróżnienie to zostało przyznane produktom firmy już czwarty raz z rzędu.


Ponieważ ponad trzy czwarte (79%) klientów korzysta z urządzeń umożliwiających realizowanie transakcji bankowych online, a 82% regularnie płaci za towary i usługi przez internet, zabezpieczenie transakcji finansowych przed cyberzagrożeniami nigdy nie było tak istotne dla użytkowników jak w dzisiejszych czasach. Aby pomóc klientom w podjęciu właściwych działań w celu zapewnienia sobie należytej ochrony, laboratorium MRG Effitas ocenia jakość i możliwości rozwiązań bezpieczeństwa w zakresie ochrony użytkowników i ich pieniędzy przed coraz większą liczbą zagrożeń finansowych, przyznając certyfikaty rozwiązaniom spełniającym kryteria.

Kaspersky Internet Security pozytywnie przeszedł liczne testy ochrony przed szkodliwym oprogramowaniem finansowym oraz sieciami zainfekowanych maszyn (tzw. botnetami) w ostatnich trzech kwartałach 2017 r. i w pierwszym kwartale 2018 r., które pozwoliły mu uzyskać certyfikat. Produkt został sprawdzony z wykorzystaniem scenariuszy przypominających rzeczywiste warunki pracy, w których bezpieczeństwo transakcji bankowości oraz zakupów online mogło zostać naruszone przez szkodliwe oprogramowanie finansowe.

Podczas tego procesu Kaspersky Internet Security poradził sobie z licznymi botnetami, które stanowiłyby poważny problem dla użytkowników, gdyby nie zostały wykryte i zablokowane. Obejmowały one zmodyfikowane klony zagrożeń TinyNuke oraz Zeus, jak również backdoora DoublePulsar (tylna furtka dająca atakującym możliwość kontrolowania zainfekowanej maszyny) z funkcją keyloggera Peddlecheap (narzędzie przechwytujące znaki wprowadzane z klawiatury). W testach z wykorzystaniem emulatora szkodliwych działań Kaspersky Internet Security poradził sobie z atakami na funkcje systemu, które mogłyby mieć wpływ i zmodyfikować kluczowe procesy urządzenia, gdyby nie zostały zablokowane.

W związku z nieustannie rosnącą liczbą i złożonością zagrożeń finansowych niezwykle ważne jest to, aby użytkownicy posiadali dostęp do skutecznych i sprawdzonych rozwiązań w celu zapewnienia sobie ochrony podczas dokonywania zakupów i transakcji bankowych online. Nasze rozwiązanie bezpieczeństwa wielokrotnie zaliczyło rygorystyczne, niezależne testy opracowane przez MRG Effitas, a zdobycie podsumowującej nagrody rocznej stanowi potwierdzenie, że Kaspersky Internet Security nieustannie ewoluuje, aby poradzić sobie z coraz większą liczbą zagrożeń dla transakcji finansowych - powiedział Timur Bijaczujew, wicedyrektor działu badań nad cyberzagrożeniami, Kaspersky Lab.

Funkcja "Bezpieczne pieniądze" dostępna w programie Kaspersky Internet Security zapewnia użytkownikom dodatkową warstwę ochrony podczas zakupów lub dokonywania transakcji bankowych online. Niezależnie od tego, czy użytkownik płaci za towary kartą kredytową, dokonuje przelewu bankowego czy korzysta z PayPala, funkcja ta daje pewność, że każda transakcja jest bezpieczna i że dane finansowe oraz informacje osobowe są chronione przed cyberzagrożeniami.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.

Wszystkie informacje prasowe Kaspersky Lab Polska są dostępne na stronie https://www.kaspersky.pl/nowosci.