7 sierpnia 2018

Koncern Donau Chemie Group nawiązuje współpracę z Kaspersky Lab w celu zwiększenia poziomu swojej cyberochrony

Incydenty oraz błędy popełniane przez pracowników od dawna utrudniają firmom ochronę przed cyberzagrożeniami. W badaniu Kaspersky Lab co czwarta organizacja z branży przemysłowej przyznała, że w ciągu minionych 12 miesięcy doświadczyła co najmniej jednego incydentu cyberbezpieczeństwa, który był wynikiem błędów popełnionych przez pracowników lub niezamierzonych działań. Aby nie stać się częścią tej niepokojącej statystyki w przyszłości, koncern Donau Chemie Group wybrał firmę Kaspersky Lab jako swojego zaufanego partnera w zakresie cyberbezpieczeństwa.


Donau Chemie Group wspiera właścicieli marek i sieci handlowe w produkcji różnych materiałów chemicznych i zawsze przykładała dużą wagę do cyberochrony procesów biznesowych. Jednak ze względu na coraz większy stopień skomplikowania swojej infrastruktury IT firma zaczęła poszukiwać zaufanego partnera, który mógłby zaoferować jej nie tylko łatwą w zarządzaniu i zintegrowaną platformę służącą do cyberochrony, ale także zapewniał działania motywujące pracowników do podnoszenia swoich kompetencji w dziedzinie cyberbezpieczeństwa. Ostatecznie Donau Chemie Group postawiła na edukację pracowników poprzez rozwiązanie Kaspersky Cybersecurity Awareness Platform.

Priorytetem firmy Donau Chemie Group była możliwość mierzenia skuteczności szkoleń pracowniczych w zakresie cyberochrony. Tradycyjne platformy do edukacji offline nie umożliwiają wzmocnienia technicznych umiejętności w odniesieniu do higieny cyberbezpieczeństwa i nie motywują pracowników z innych działów niż IT do osiągania pożądanych zmian w zachowaniu.

Rozwiązanie Kaspersky Cybersecurity Awareness Platform umożliwia zespołom odpowiedzialnym za zarządzanie kwestiami IT śledzenie w czasie rzeczywistym postępów współpracowników w edukacji. Dopasowanie zaawansowania ćwiczeń do poziomu świadomości sprawia, że w szkoleniach mogą wziąć udział wszyscy pracownicy, zdobywając umiejętności, których naprawdę potrzebują. Platforma nie tylko dostarcza wiedzę, ale także wypracowuje nowe wzorce zachowania. Po ukończeniu każdego bloku nauczania - który składa się z interaktywnej edukacji i symulacji - użytkownicy otrzymują raport ze wskazaniem błędów, na których mogą się uczyć. Dodatkową korzyścią dla uczestników jest fakt, że nie muszą oni poświęcać wiele czasu na szkolenia i mogą dopasować harmonogram sesji do własnych możliwości.

Dzięki rozwiązaniu Kaspersky Cybersecurity Awareness Platform mam pewność, że wszyscy pracownicy firmy Donau Chemie Group zdobędą potrzebne im umiejętności i zwiększą poziom swojej cyberhigieny. Ponieważ nasz współczynnik klikalności wykazany w testach phishingowych wynosi już mniej niż 2%, możemy zastosować bardziej wyszukane testy, dzięki którym osiągniemy kolejny poziom świadomości w zakresie cyberochrony i poprawimy umiejętności naszych pracowników - powiedział Christian Lang, menedżer IT w Donau Chemie.

Oprócz rozwiązania Cybersecurity Awareness Platform, ukierunkowanego na "zwykłych" pracowników, firma Donau Chemie zdecydowała się skorzystać z oferowanego przez Kaspersky Lab szkolenia online "Cybersecurity for IT". Ten stosunkowo nowy produkt wyposaża pracowników działu IT i obsługi, a także programistów w praktyczne umiejętności rozpoznawania możliwego ataku na podstawie pozornie nieszkodliwych incydentów zarejestrowanych na komputerach PC, reagowania na nie i - w razie konieczności - gromadzenia dowodów potrzebnych do przeprowadzenia szczegółowych analiz.

Ze względu na coraz większe wyrafinowanie cyberzagrożeń specjaliści ds. IT muszą mieć dużą świadomość w kwestii ochrony. Muszą wiedzieć, jak stanowić pierwszą linię obrony w swojej firmie i jak skutecznie unikać wszelkiego rodzaju cyberzagrożeń, które mogą napotkać w pracy. Kaspersky Lab oferuje specjalne programy szkoleniowe przeznaczone dla różnych grup pracowników, dzięki czemu jest zaufanym partnerem w cyberochronie. Ponadto posiada łatwe w konfiguracji rozwiązania bezpieczeństwa, które można dopasować tak, aby spełniały określone wymagania każdej firmy. W efekcie każdy może czuć się pewny w dziedzinie bezpieczeństwa informacji - komentuje Wiaczesław Borilin, menedżer ds. programów edukacyjnych, Kaspersky Lab.

Zwiększanie świadomości pracowników odnośnie cyberochrony to tylko jedna warstwa ochrony w firmach. Oprócz niej należy stosować zintegrowaną, wielowarstwową platformę do cyberbezpieczeństwa. Aby zabezpieczyć infrastrukturę IT przed szkodliwymi programami, ransomware, kryptokoparkami i innymi zagrożeniami, firma Donau Chemie Group zaimplementowała rozwiązanie Kaspersky Endpoint Security for Business.

Więcej informacji na temat usług Kaspersky Lab zwiększających świadomość ochrony znajduje się na stronie https://www.kaspersky.pl/ochrona-dla-korporacji/security-awareness. Więcej informacji na temat ochrony punktów końcowych nowej generacji znajduje się na stronie https://www.kaspersky.pl/ochrona-dla-korporacji/endpoint-product.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.

Wszystkie informacje prasowe Kaspersky Lab Polska są dostępne na stronie https://www.kaspersky.pl/nowosci.