1 lutego 2018

Kaspersky Free: bezpłatne narzędzie do ochrony przed szkodliwymi programami dostępne dla użytkowników z Polski

Kaspersky Lab informuje o wprowadzeniu kolejnego bezpłatnego narzędzia chroniącego przed szkodliwymi programami: Kaspersky Free. Rozwiązanie bazuje na zaawansowanych technologiach, które nieustannie demonstrują najlepsze wyniki w niezależnych testach. Kaspersky Free jest łatwy w użytkowaniu i zapewnia ochronę przed najpowszechniejszymi cyberzagrożeniami dla systemów Windows. Narzędzie jest już dostępne w polskiej wersji językowej.


Liczba użytkowników internetu nieustannie rośnie - wg Internet World Stats w lipcu 2017 r. wynosiła ona ponad 3,8 miliarda na całym świecie. Jednocześnie badanie Kaspersky Cybersecurity Index pokazuje, że zaledwie nieco ponad połowa użytkowników chroni swoje urządzenia stosowane do korzystania z zasobów online. Kaspersky Lab stoi na stanowisku, że każdy użytkownik internetu ma prawo do ochrony przed cyberzagrożeniami i przekonanie to stanowiło motywację od rozwinięcia bezpłatnego narzędzia bezpieczeństwa wyposażonego w optymalny zestaw technologii ochrony dla komputerów z systemem Windows.

Po ponad dwudziestu latach intensywnej pracy w branży bezpieczeństwa IT Kaspersky Lab zgromadził odpowiednią ilość eksperckiej wiedzy, by skutecznie rozwijać mechanizmy, które są w stanie efektywnie chronić użytkowników przed współczesną cyberprzestępczością i cyberterroryzmem. Obecnie firma osiągnęła poziom rozwoju, który pozwala na publikację produktu bezpłatnego, który przyczyni się do poprawy całego ekosystemu bezpieczeństwa - powiedział Bartosz Prauzner-Bechcicki, dyrektor ds. sprzedaży, Kaspersky Lab Polska. Jest to kolejny krok w walce z cyberprzestępczością. Jako firma o zasięgu globalnym, Kaspersky Lab dba nie tylko o ochronę użytkowników własnych rozwiązań komercyjnych, ale również zależy jej na zmniejszeniu liczby infekcji wśród wszystkich internautów. Publikując kolejne bezpłatne narzędzie, Kaspersky Lab poprawia bezpieczeństwo całościowo - pomaga jak największej liczbie użytkowników w uzyskaniu skutecznej ochrony zapewnianej przez najnowocześniejsze technologie.

Kaspersky Free wykrywa i automatycznie blokuje podejrzane i szkodliwe pliki oraz aplikacje, a także wyświetla ostrzeżenia o niebezpiecznych i phishingowych (sfałszowanych) stronach WWW, zapobiegając infekcjom i kradzieży danych oraz tożsamości cyfrowej. Bazy danych narzędzia są uaktualniane automatycznie, dzięki czemu użytkownicy są chronieni przed najnowszymi zagrożeniami. Narzędzie zostało zoptymalizowane w taki sposób, by ochrona nie powodowała spowolnień w funkcjonowaniu systemu.


Bezpłatne narzędzie Kaspersky Free jest dostępne do pobrania na stronie https://kaspersky.pl/kaspersky-free.

Dla użytkowników, którzy oczekują bardziej zaawansowanych funkcji bezpieczeństwa, Kaspersky Lab oferuje pakiety Kaspersky Internet Security oraz Kaspersky Total Security, wyposażone w takie funkcje jak ochrona pieniędzy podczas korzystania z bankowości i sklepów online, zaawansowane zabezpieczenie przed szkodliwymi programami ransomware, rozbudowana ochrona prywatności, zestaw narzędzi zapobiegających kradzieży urządzeń i wiele innych.

Kaspersky Free nie jest pierwszym bezpłatnym narzędziem udostępnionym przez Kaspersky Lab. Więcej informacji o takich rozwiązaniach można znaleźć w serwisach internetowych firmy, które w dużym zakresie mają także charakter edukacyjny - np. oficjalny blog Kaspersky Daily: https://kaspersky.pl/blog.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.

Wszystkie informacje prasowe Kaspersky Lab Polska są dostępne na stronie https://www.kaspersky.pl/nowosci.