5 lipca 2017

Firmy potrzebują ochrony przed oprogramowaniem ransomware: 100 000 organizacji pobrało darmowe narzędzie Kaspersky Lab w ciągu 12 miesięcy

Niedawne epidemie spowodowane przez oprogramowanie WannaCry i ExPetr pokazały firmom na całym świecie, jak katastrofalne skutki może mieć sytuacja, gdy ich pliki staną się "zakładnikami" cyberprzestępców. W maju atak WannaCry dotknął aż 200 000 systemów w 150 krajach. W efekcie firmy zmuszone były wstrzymać działalność i ponosiły ogromne koszty, próbując rozwiązać problem i podnieść się po incydencie. Wobec rosnącej świadomości zagrożenia ze strony oprogramowania ransomware coraz więcej firm dąży do zmaksymalizowania swojej ochrony, wykorzystując w tym celu jak najmniej zasobów. Świadczy o tym fakt, że 100 000 firm pobrało bezpłatne narzędzie Kaspersky Anti-Ransomware Tool w ciągu ostatnich 12 miesięcy.


W ramach oferowania bezpłatnej, najnowocześniejszej, najlepszej w swojej klasie technologii ochrony firm przed oprogramowaniem ransomware Kaspersky Lab wprowadza nową generację swojego narzędzia Kaspersky Anti-Ransomware Tool for Business, które zostało opracowane w oparciu o 20-letnie doświadczenie w walce z cyberprzestępczością na "pierwszej linii ognia". Całkowity koszt ataku na firmę przy użyciu oprogramowania ransomware może wynosić średnio 713 224 dolarów, jak wykazało badanie "Globalne badanie zagrożeń dla bezpieczeństwa IT 2017" przeprowadzone przez Kaspersky Lab oraz B2B International. Dzięki uaktualnionej wersji narzędzia Kaspersky Lab firmy, które obawiają się o swoje dane, mogą skorzystać ze skutecznej ochrony, nawet jeżeli nie chcą za nią płacić.

Kaspersky Anti-Ransomware Tool for Business jest kompatybilny z produktami bezpieczeństwa innych producentów, łatwy w instalacji, a konfiguracja i zarządzanie nim nie wymaga od użytkowników biznesowych posiadania dogłębnej wiedzy technicznej. Dzięki temu narzędziu firmy, które nie korzystają z rozwiązań Kaspersky Lab, mogą wypróbować skuteczność zaawansowanych technologii bezpieczeństwa bez ponoszenia nakładów finansowych. Narzędzie zawiera autorski moduł "Kontrola systemu" firmy Kaspersky Lab, który wykrywa podejrzane działania typowe dla ransomware, tworzy tymczasową kopię zapasową atakowanych plików i cofa szkodliwe zmiany, pozostawiając system nietknięty. Kaspersky Anti-Ransomware Tool for Business wykorzystuje również chmurę Kaspersky Security Network, która umożliwia dostarczenie danych analitycznych Kaspersky Lab dotyczących zagrożeń w ciągu kilku sekund, wykluczając jednocześnie fałszywe trafienia i zapewniając wysoki poziom ochrony.

Niedawne epidemie WannaCry oraz ExPetr w przykry sposób przypomniały nam, że problem dotyczący oprogramowania ransomware jest realny i zagrożenie to może stanowić poważny cios dla każdej firmy na świecie. Sam fakt, że 100 000 firm pobrało już narzędzie Kaspersky Anti-Ransomware Tool, świadczy o coraz większej świadomości i obawach odnośnie tego problemu wśród przedsiębiorstw. Biorąc pod uwagę rozmiar szacowanych strat finansowych spowodowanych oprogramowaniem ransomware, zachęcamy każdą firmę do sprawdzenia, czy posiada włączone odpowiednie rozwiązanie bezpieczeństwa. Firmy, które mają wątpliwości, czy ich rozwiązanie bezpieczeństwa potrafi zwalczać najnowsze zagrożenia ransomware, mogą uruchomić nowe narzędzie Kaspersky Anti-Ransomware Tool for Business, aby przetestować nasze zaawansowane technologie ochrony - powiedział Władimir Zapoljański, szef działu odpowiedzialnego za mały i średni biznes, Kaspersky Lab.

Bezpłatne narzędzie Kaspersky Anti-Ransomware Tool for Business jest dostępne do pobrania na stronie https://go.kaspersky.pl/anti-ransomware-tool.

Firmy, które chcą skutecznie zabezpieczyć swoje sieci przed wszelkimi znanymi, nieznanymi i zaawansowanymi cyberzagrożeniami, mogą zapoznać się z ofertą wszechstronnych rozwiązań bezpieczeństwa nowej generacji firmy Kaspersky Lab, które spełniają potrzeby firm dowolnego rozmiaru. Więcej informacji na ten temat znajduje się na stronie https://www.kaspersky.pl/ochrona-dla-sredniego-biznesu.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.

Wszystkie informacje prasowe Kaspersky Lab Polska są dostępne na stronie https://www.kaspersky.pl/nowosci.