27 lutego 2017

Kaspersky Lab podsumowuje wyniki testów w branży cyberbezpieczeństwa w 2016 r.

Kaspersky Lab wyprzedził konkurencję w rankingu TOP3 opierającym się na wynikach niezależnych testów rozwiązań cyberbezpieczeństwa przeprowadzonych w ciągu 2016 r. Według rankingu rozwiązania Kaspersky Lab uplasowały się wyżej w większej liczbie profesjonalnych testów niż produkty jakiegokolwiek innego producenta.


Ewoluując wraz ze wzrostem złożoności cyberzagrożeń oraz profesjonalizacji przestępców, produkty firmy Kaspersky Lab uzyskały najwyższy odsetek miejsc w pierwszej trójce w testach niezależnych laboratoriów badawczych w porównaniu z innymi producentami - 90% - przewyższając również własne wyniki ze wszystkich wcześniejszych lat i poprawiając je o 8% w stosunku do 2015 roku.

Ranking TOP3 to regularna, coroczna ocena wyników uzyskiwanych przez producentów w szeregu niezależnych testów sektora bezpieczeństwa IT. Produkty dla konsumentów i firm, które zostały poddane testom na przestrzeni roku, zostały porównane pod względem współczynnika TOP3, a producenci uszeregowani pod względem jakości ochrony zapewnianej przed znanymi, nieznanymi i zaawansowanymi zagrożeniami. Jak sugeruje nazwa, współczynnik TOP3 opiera się na rankingu trzech najlepszych firm, które osiągnęły najwyższe wyniki na przestrzeni roku. Każdy producent otrzymuje punkty na podstawie liczby miejsc w pierwszej trójce zdobytych w testach w stosunku do liczby testów, w których brał udział.

Proces przeprowadzania testów jest rygorystyczny, a w łącznej ocenie każdego producenta uwzględnia się jedynie przejrzyste i jasne testy. W rankingu dominują testy AV-TEST oraz AV-Comparatives, jak również badania takich laboratoriów jak SELabs i VirusBulletin. Wszystkie laboratoria znane są z przejrzystości swoich testów i zajmują mocną pozycję w branży, przez co są godne zaufania.

W 2016 r. Kaspersky Lab wziął udział w 78 indywidualnych testach analizujących możliwości w zakresie ochrony użytkowników przed oprogramowaniem ransomware, exploitami, szkodliwym oprogramowaniem finansowym, zaawansowanymi długotrwałymi atakami ukierunkowanymi i innymi zagrożeniami. Produkty firmy uplasowały się w pierwszej trójce w 70 z takich testów. Co istotniejsze, w 55 testach firma zdobyła pierwsze miejsce - o 35 testów więcej niż najbliższy konkurent. Kaspersky Lab nie tylko może pochwalić się najlepszym wynikiem w branży - firma wybija się również znacznie ponad swoją konkurencję, czwarty rok z rzędu broniąc swojej pozycji na szczycie rankingu.


W 2017 r. mija 20 lat, odkąd stanowimy globalnego dostawcę produktów i usług w zakresie cyberbezpieczeństwa - najwyższa pozycja pod względem współczynnika TOP3 stanowi kolejny dowód jakości naszych rozwiązań. Sukces ten jeszcze bardziej umacnia nas w zobowiązaniu się do dostarczania sprawdzonej i godnej zaufania ochrony wszystkim klientom, od użytkowników oprogramowania bezpieczeństwa przeznaczonego dla domu po międzynarodowe korporacje. Nasze unikatowe podejście do zwalczania obecnych i przyszłych zagrożeń oznacza, że nasze produkty nieustannie oferują najpełniejszą z dostępnych ochronę. Łącząc inteligencję człowieka z technologią - podejście, które określamy jako HuMachine - nasze produkty są w stanie chronić klientów we wszystkich obszarach ich życia cyfrowego - powiedział Timur Bijaczujew, dyrektor ds. badań nad zwalczaniem szkodliwego oprogramowania, Kaspersky Lab.

Więcej informacji na temat metodologii oraz procesu przeprowadzania testów, a także pełna lista producentów uwzględnionych w rankingu TOP3 dla 2016 r. znajduje się na stronie: http://r.kaspersky.pl/top3_2016.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.

Wszystkie informacje prasowe Kaspersky Lab Polska są dostępne na stronie https://www.kaspersky.pl/nowosci.