9 lutego 2017

Kaspersky Lab zostaje członkiem organizacji OPC Foundation, aby zapewniać zintegrowaną ochronę wieloplatformowym środowiskom przemysłowym

Kaspersky Lab dołączył do grona partnerów OPC Foundation, globalnej organizacji ustanawiającej standardy w zakresie przesyłania danych celem zapewnienia bezpiecznego i niezawodnego współdziałania sprzętu oraz oprogramowania w środowiskach przemysłowych. Jako partner organizacji, Kaspersky Lab uzyskuje dostęp do wszystkich specyfikacji i narzędzi OPC, co pozwoli podnieść na wyższy poziom kompatybilność rozwiązania Kaspersky Industrial CyberSecurity z produktami innych dostawców. Kaspersky Lab jest pierwszym producentem z branży cyberbezpieczeństwa przemysłowego, który współpracuje z OPC Foundation.


OPC to standard współpracy w zakresie bezpiecznej i niezawodnej wymiany danych m.in. w branży automatyki przemysłowej. Zapewnia on płynny przepływ informacji między platformami przemysłowych systemów sterowania (ICS) oferowanych przez różnych dostawców. W tworzeniu specyfikacji dla standardu OPC bierze udział ponad 460 producentów i twórców oprogramowania z branży. Kaspersky Lab z dumą przyjmuje fakt, że będzie uczestniczyć w opracowywaniu przyszłych standardów OPC związanych z cyberbezpieczeństwem.

Nowe partnerstwo pozwala również Kaspersky Lab dodać wsparcie dla struktury i bibliotek OPC do swojego rozwiązania cyberbezpieczeństwa przemysłowego - Kaspersky Industrial CyberSecurity. Kaspersky Lab posiada teraz dostęp do laboratorium OPC Certification Lab, w którym możliwe jest przetestowanie rozwiązania w celu zapewnienia płynnej współpracy ze wszystkimi funkcjami protokołu.

Gdy proces certyfikacji zostanie zakończony, rozwiązanie Kaspersky Industrial CyberSecurity będzie mogło płynnie integrować się z heterogenicznymi środowiskami przemysłowymi klientów, którzy wykorzystują protokół OPC. Zapewni to zgodną ze standardem, wielowarstwową ochronę serwerów SCADA, paneli HMI, technicznych stacji roboczych, programowalnych sterowników logicznych, połączeń sieciowych oraz innych elementów organizacyjnych i przemysłowych.

Jednym z naszych głównych celów jest spełnienie wymogów organizacji na całym świecie przez nasze rozwiązanie cyberbezpieczeństwa przemysłowego, łącznie ze standardami współpracy. Jako nowy członek OPC Foundation, nie tylko robimy kolejny duży krok w kierunku oferowania naszym klientom zintegrowanej i zgodnej ze standardami ochrony, ale również przyczyniamy się do przyszłego rozwoju zasad cyberbezpieczeństwa przemysłowego - powiedział Andriej Suworow, szef działu ochrony infrastruktury krytycznej, Kaspersky Lab.

Thomas J. Burke, prezes i dyrektor wykonawczy OPC Foundation, dodał: Kaspersky Lab to jedna z najważniejszych firm, które zajmują się międzynarodowym cyberbezpieczeństwem, tworząc niezawodne rozwiązania ochrony i oferując usługi w różnych domenach. Oczekujemy, że firma będzie miała aktywny udział w naszej organizacji, pomagając wynieść OPC na kolejny poziom i dostarczając całej społeczności produkty oraz usługi, które wychodzą naprzeciw potrzebom cyberbezpieczeństwa, uwzględniając potrzeby wielu partnerów oraz oferując solidne rozwiązanie platformowe spełniające złożone wymogi IIC, Industie4.0, M2M oraz China 2025. Ponadto produkty i usługi oferowane przez Kaspersky Lab są tworzone z myślą o nieustannie zmieniających się potrzebach Internetu Rzeczy oraz Przemysłowego Internetu Rzeczy.

Więcej informacji na temat portfolio produktów cyberbezpieczeństwa przemysłowego Kaspersky Lab znajduje się na stronie https://www.kaspersky.pl/ochrona-dla-korporacji/industrial.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.

Wszystkie informacje prasowe Kaspersky Lab Polska są dostępne na stronie https://www.kaspersky.pl/nowosci.