30 stycznia 2017

Kaspersky Lab i NetApp współpracują w zakresie wydajnej ochrony w systemie ONTAP 9 dla centrów danych

Kaspersky Lab rozszerzył swoją długoletnią współpracę z NetApp w zakresie oferowania komplementarnych rozwiązań przeznaczonych dla centrów danych, ogłaszając kompatybilność Kaspersky Security for Storage z NetApp ONTAP 9. W oparciu o dotychczasowe wsparcie dla wcześniejszych systemów ONTAP, rozwiązanie umożliwia płynną migrację do najnowszej wersji, zapewniając wysoką wydajność i skalowalną ochronę danych korporacyjnych w pamięci masowej obejmującej dyski, pamięć flash i chmurę.


Jednoczesne wdrożenie NetApp ONTAP 9 i Kaspersky Security for Storage pozwoli klientom korporacyjnym i parterom dystrybucyjnym czerpać korzyści z nakładów na infrastrukturę, obejmującą zaprojektowane systemy, chmurę i pamięć zdefiniowaną programowo. W przypadku korporacji posiadających heterogeniczną infrastrukturę pamięci masowej łączącą NetApp ONTAP 8 i 9, Kaspersky Security for Storage jest kompatybilny z obydwoma systemami. Pozwala to zwiększyć ekonomiczność i ciągłość biznesową, eliminując konieczność implementacji wielu różnych rozwiązań bezpieczeństwa do ochrony różnych wersji.

Kaspersky Security for Storage zapewnia ochronę systemom pamięci masowej bez wpływu na wydajność czy zakłócania przesyłania danych i zarządzania nimi. Kluczowe korzyści w zakresie bezpieczeństwa, jakie oferuje obecnie NetApp ONTAP 9, to:

  • ochrona przed szkodliwym oprogramowaniem w czasie rzeczywistym,
  • bezpieczeństwo wspomagane chmurą dzięki Kaspersky Security Network,
  • elastyczna konfiguracja skanowania,
  • optymalizacja wykorzystywania zasobów systemowych,
  • skalowalność i odporność na błędy.
Jako członek programu partnerskiego NetApp Alliance Partner Program, Kaspersky Lab dąży do oferowania klientom korporacyjnym skutecznych i wydajnych rozwiązań do ochrony pamięci masowych. Jesteśmy przekonani, że nasza współpraca pomoże wielu organizacjom przyspieszyć wdrożenie i zredukować koszty inwestycji w infrastrukturę IT bez zmniejszania poziomu bezpieczeństwa centrów danych czy martwienia się o kompatybilność rozwiązań - powiedział Weniamin Lewcow, wicedyrektor działu odpowiedzialnego za rozwiązania dla przedsiębiorstw, Kaspersky Lab.

Jednym z celów programu partnerskiego NetApp Alliance Partner Program jest współpraca z firmami, które mają tę samą wizję odnośnie wychodzenia naprzeciw potrzebom współczesnego przedsiębiorstwa cyfrowego - powiedziała Maria Olson, wicedyrektor, Global Alliances, NetApp. Współpraca z Kaspersky Lab pozwala zapewnić naszym klientom widoczność swoich danych we wszystkich środowiskach wraz z gamą bezpiecznych technologii do ich ochrony.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.

Wszystkie informacje prasowe Kaspersky Lab Polska są dostępne na stronie https://www.kaspersky.pl/nowosci.