28 października 2016

Kaspersky Lab uznany liderem przez niezależną organizację badawczą

Kaspersky Lab został uznany liderem w zestawieniu The Forrester Wave™: Endpoint Security Suites, Q4 2016. Według raportu rozwiązanie firmy Kaspersky Lab spełnia większość wymogów dotyczących rozwiązań bezpieczeństwa IT dla korporacji w ściśle zintegrowanym pakiecie. The Forrester Wave oceniał Kaspersky Endpoint Security for Business - zintegrowane rozwiązanie zarządzania bezpieczeństwem.


Forrester zaprosił wybranych producentów do udziału w swojej ocenie Forrester ™ przygotowanej na rok 2016. Wszyscy z nich oferują pakiety bezpieczeństwa punktów końcowych, które zapobiegają, wykrywają i usuwają skutki cyberzagrożeń, posiadają uznaną pozycję na rynku rozwiązań klasy korporacyjnej i cieszą się dużym zainteresowaniem klientów z tego sektora. Analitycy ocenili dostawców według 25 kryteriów dotyczących aktualnej oferty, strategii oraz pozycji na rynku.

W raporcie czytamy: "Kaspersky Lab posiada jedno z najpełniejszych rozwiązań bezpieczeństwa punktów końcowych na rynku, oferujące skuteczne możliwości w zakresie zapobiegania, wykrywania i usuwania skutków cyberataków. Firma opracowała każdą z tych funkcji wewnętrznie, dlatego poszczególne komponenty są ściśle zintegrowane". Dowiadujemy się również, że: "Ogólnie klienci wskazują na wysoki poziom skuteczności zapobiegania szkodliwemu oprogramowaniu i atakom wykorzystującym luki w zabezpieczeniach, jak również rzetelne możliwości wykrywania szkodliwego oprogramowania po jego wykonaniu".

Nikita Szwecow, dyrektor techniczny, Kaspersky Lab, powiedział: "Cieszymy się, że uzyskaliśmy tytuł Lidera w raporcie The Forrester Wave™: Endpoint Security. Niezmiennie oferujemy najlepszą w branży ochronę wielowarstwową, spełniając potrzeby dużych organizacji w zakresie bezpieczeństwa IT i łącząc technologie, które pomagają w zapobieganiu cyberzagrożeniom. Wierzymy w zintegrowane podejście, które oznacza wyposażenie naszych rozwiązań w możliwości zapobiegania, jak również wykrywania i reagowania na incydenty. Wraz z dalszym rozwojem naszej oferty dla przedsiębiorstw naszym celem jest dostarczanie najnowszych danych analitycznych oraz najbardziej zaawansowanej technologii dla wszystkich kluczowych obszarów dużej infrastruktury IT".

Wcześniej tego roku Kaspersky Lab rozszerzył swoją ofertę dla przedsiębiorstw o nową platformę Kaspersky Anti-Targeted Attack Platform oraz szeroki wachlarz usług Security Intelligence Services stworzonych w celu zapewnienia firmom ochrony przed nawet najbardziej wyrafinowanymi cyberzagrożeniami. Ponadto firma otworzyła centrum badawczo-rozwojowe w Dublinie, którego działalność skupia się na rozwoju zaawansowanych technologii analizy danych i uczenia maszynowego dla oferty rozwiązań korporacyjnych.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.

Wszystkie informacje prasowe Kaspersky Lab Polska są dostępne na stronie http://www.kaspersky.pl/nowosci.