1 lipca 2016

Cyberbezpieczeństwo Przemysłu i Infrastruktury Krytycznej - relacja z konferencji Kaspersky Lab Polska oraz Kancelarii Prawnej Maruta Wachta

14 czerwca 2016 r. w warszawskim hotelu Sheraton odbyła się konferencja "Cyberbezpieczeństwo Przemysłu i Infrastruktury Krytycznej" zorganizowana przez Kaspersky Lab Polska we współpracy z Kancelarią Prawną Maruta Wachta. Wydarzenie zgromadziło ponad pięćdziesięciu ekspertów z branży przemysłowej.


Od pewnego czasu jesteśmy świadkami cyberataków na infrastrukturę krytyczną, które stanowią coraz poważniejsze zagrożenie, szczególnie w kontekście faktu, że wiele aktywnych systemów przemysłowych powstało dawno temu, a podczas ich projektowania inżynierowie nie brali pod uwagę bezpieczeństwa informatycznego. Co ważne, w środowiskach przemysłowych cyberzagrożenia mogą przekroczyć granice sieci komputerowych i zaatakować sprzęt obiektów, narażając zarówno środowisko naturalne, jak i życie ludzkie.


W celu poruszenia tych bardzo ważnych kwestii bezpieczeństwa i zaproponowania ich kompleksowego rozwiązania firma Kaspersky Lab Polska zorganizowała we współpracy z Kancelarią Prawną Maruta Wachta konferencję "Cyberbezpieczeństwo Przemysłu oraz Infrastruktury Krytycznej". Wydarzenie zgromadziło ponad pięćdziesięciu specjalistów - przedstawicieli branży przemysłowej m.in. z sektora energetycznego, paliwowego, transportowego oraz motoryzacyjnego. Na konferencji byli także obecni przedstawiciele struktur rządowych i mediów oraz integratorzy wdrażający rozwiązania informatyczne w sieciach przemysłowych. Wydarzenie objęły patronatem medialnym redakcje magazynów DLP Expert oraz My Company Polska.


W trakcie konferencji eksperci z Kaspersky Lab przedstawili krajobraz cyberzagrożeń dla przemysłu, a także zaprezentowali rozwiązanie Kaspersky Industrial CyberSecurity, które stanowi odpowiedź na pilną potrzebę zarządzania takimi zagrożeniami oraz zapewnienia ochrony ciągłości i integralności procesów technologicznych w środowiskach przemysłowych na wypadek cyberataków.


Mec. Marcin Maruta, wspólnik z Kancelarii Prawnej Maruta Wachta, przedstawił kwestie cyberbezpieczeństwa z prawnego punktu widzenia, a także omówił obecne regulacje i nadchodzące zmiany oraz udział prawników w strategii zarządzania incydentami.

Ze względu na bardzo duże zainteresowanie konferencją Kaspersky Lab Polska planuje zorganizowanie jej kolejnej odsłony w okresie jesień/zima bieżącego roku. Firmy, które chciałyby wziąć udział w wydarzeniu, mogą kontaktować się z firmą pod adresem scada@kaspersky.pl.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.

Wszystkie informacje prasowe Kaspersky Lab Polska są dostępne na stronie http://www.kaspersky.pl/nowosci.