12 maja 2016

Cyberbezpieczeństwo Przemysłu i Infrastruktury Krytycznej - konferencja Kaspersky Lab Polska oraz Kancelarii Prawnej Maruta Wachta

Kaspersky Lab Polska oraz Kancelaria Prawna Maruta Wachta informują o organizowanej wspólnie konferencji „Cyberbezpieczeństwo Przemysłu i Infrastruktury Krytycznej”. Wydarzenie odbędzie się 14 czerwca 2016 r. w Warszawie.Technologie informacyjne oraz systemy automatyzacji procesów mają istotne znaczenie dla działania wszystkich współczesnych obiektów przemysłowych - od elektrowni, rafinerii i linii montażowych po kolej, lotniska oraz inteligentne budynki. W przeciwieństwie do tradycyjnych korporacyjnych sieci IT, w których najwyższym priorytetem jest poufność, systemy kontroli przemysłowej wymagają niezakłóconej ciągłości oraz spójności procesu technologicznego. Rygorystyczne regulacje i wymóg zgodności z przepisami mogą prowadzić do sytuacji, w której krytyczne obiekty działają w sposób niezabezpieczony, jeśli środki cyberochrony nie spełniają odpowiednich wymagań.

Niestety cyberataki na sieci przemysłowe i infrastrukturę krytyczną nie są już jedynie elementem scenariuszy hollywoodzkich produkcji filmowych. Tego typu działania mają miejsce w prawdziwym świecie i stanowią coraz poważniejsze zagrożenie, szczególnie w kontekście faktu, że wiele aktywnych systemów przemysłowych powstało dawno temu, a podczas ich projektowania inżynierowie nie brali pod uwagę bezpieczeństwa informatycznego. Co ważne, w środowiskach przemysłowych cyberzagrożenia mogą przekroczyć granice sieci komputerowych i zaatakować sprzęt obiektów, narażając zarówno środowisko naturalne, jak i życie ludzkie.

W celu poruszenia tych bardzo ważnych kwestii bezpieczeństwa i zaproponowania ich kompleksowego rozwiązania Kaspersky Lab Polska oraz Kancelaria Prawna Maruta Wachta organizują konferencję „Cyberbezpieczeństwo Przemysłu oraz Infrastruktury Krytycznej”. Wydarzenie odbędzie się 14 czerwca 2016 r. w hotelu Sheraton w Warszawie. Udział w konferencji jest bezpłatny i wymaga jedynie dokonania rejestracji na stronie http://konferencja.kaspersky.pl.

W trakcie konferencji eksperci z Kaspersky Lab przedstawią krajobraz cyberzagrożeń dla przemysłu, a także zaprezentują rozwiązanie Kaspersky Industrial CyberSecurity, które stanowi odpowiedź na pilną potrzebę zarządzania takimi zagrożeniami oraz zapewnienia ochrony ciągłości i integralności procesów technologicznych w środowiskach przemysłowych na wypadek cyberataków. Ponadto, wykorzystując fizyczny model przepompowni paliwa, ekspert z Kaspersky Lab przeprowadzi demonstrację wpływu cyberzagrożeń na obiekt przemysłowy.

Gościem specjalnym konferencji będzie Marcin Maruta, wspólnik z Kancelarii Prawnej Maruta Wachta, który przedstawi kwestie cyberbezpieczeństwa z prawnego punktu widzenia, a także omówi obecne regulacje i nadchodzące zmiany oraz udział prawników w strategii zarządzania incydentami.

Informacje szczegółowe dotyczące konferencji, agenda oraz formularz rejestracyjny znajdują się na stronie https://konferencja.kaspersky.pl.

Informacje o Kancelarii Maruta Wachta

Kancelaria Maruta Wachta od ponad 20 lat zapewnia kompleksową usługę doradztwa prawnego w obszarze nowych technologii, zamówień publicznych i własności intelektualnej. Co roku realizuje rocznie kilkaset projektów o łącznej wartości ponad miliarda euro. Maruta Wachta, to unikatowe doświadczenie, specjalistyczna wiedza i znajomość biznesu. Kancelaria jest doceniana w wielu rankingach, a w 2016 r. została uznana przez dziennik Rzeczpospolita za najlepszą kancelarię w kategorii „Technologia, media, telekomunikacja” oraz „Prawo zamówień publicznych”. Więcej informacji można uzyskać na stronie http://maruta.pl.Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.

Wszystkie informacje prasowe Kaspersky Lab Polska są dostępne na stronie http://www.kaspersky.pl/nowosci.