14 stycznia 2016

WISeKey oraz Kaspersky Lab łączą siły, aby zabezpieczać galanterię elektroniczną przed cyberzłodziejami

Według WISeKey i Kaspersky Lab smartwatche, urządzenia monitorujące sprawność fizyczną oraz opaski do płatności zbliżeniowych będą coraz częstszym celem cyberataków. Zgodnie z prognozami urządzenia te będą wykorzystywane w jednej na pięć mobilnych transakcji płatniczych do 2020 r., co przekłada się na kwotę 500 miliardów dolarów rocznie*. Obie firmy poinformowały dzisiaj, że opracowują technologię, która głęboko zintegruje uwierzytelnianie i szyfrowanie danych w nowych urządzeniach ubieralnych, umożliwiając im bezpieczne połączenie, komunikację oraz wymianę danych finansowych.
Przewiduje się, że interakcja między urządzeniami z kategorii Internetu Rzeczy przeobrazi krajobraz biznesowy i kliencki. Szacuje się, że sam rynek urządzeń galanterii elektronicznej z dostępem do internetu wzrośnie o 35% w skali roku**. Niestety, wiele urządzeń połączonych z internetem nie oferuje odpowiednich zabezpieczeń dla przesyłanych danych, co stanie się jeszcze poważniejszym problemem, ponieważ coraz więcej z nich jest wykorzystywanych do dokonywania płatności.

Producenci luksusowych zegarków, tacy jak Bulgari, integrują już opatentowane oprogramowanie bezpieczeństwa firmy WISeKey - WIS.WATCH - ze swoimi zegarkami połączonymi z internetem. Dzięki temu klient może bezpiecznie zidentyfikować i uwierzytelnić swój sprzęt, połączyć go z innymi urządzeniami, takimi jak smartfon, oraz uzyskiwać dostęp do aplikacji, danych osobistych oraz bezpiecznego przechowywania informacji w chmurze.

W ramach nowego partnerstwa rozwiązanie to będzie zawierało zestaw programistyczny Kaspersky Lab pozwalający na tworzenie bezpiecznych aplikacji mobilnych, zapewniając kolejną warstwę ochrony i tworząc warunki dla bezpiecznych płatności. "Współpraca pomiędzy WISeKey i Kaspersky Lab stanowi przełom w dziedzinie cyberbezpieczeństwa Internetu Rzeczy. Połączenie zaufania i wygody, które partnerstwo to zapewni urządzeniom galanterii elektronicznej, otwiera drzwi podobnym implementacjom w innych sektorach, w których to samo podejście może wspomóc szereg innych aplikacji Internetu Rzeczy" - powiedział Carlos Moreira, dyrektor generalny, WISeKey.

Jewgienij Kasperski, prezes i dyrektor generalny Kaspersky Lab, powiedział: "Żyjemy w świecie opartym na łączności z internetem. Jednak wraz ze wzrostem liczby urządzeń z dostępem do Sieci zwiększa się również liczba zagrożeń. Niestety, obecnie istnieją miliony aktywnie wykorzystywanych urządzeń, które nie zostały zaprojektowane z myślą o bezpieczeństwie. A trzeba pamiętać, że ochrona powinna być wbudowana od samego początku. Istnieje pilna konieczność ustanowienia i implementacji wyższych poziomów bezpieczeństwa dla urządzeń Internetu Rzeczy, dlatego cieszymy się, możemy współpracować z WISeKey nad rozwojem takiego rozwiązania".

Wspólne rozwiązanie będzie oparte na technologiach "Cryptographic Root of Trust for IoT" oraz NFCTrusted(c) firmy WISeKey. Rozwiązania te zapewniają autentyczność, poufność oraz integralność transakcji online. Cryptographic Root of Trust został wdrożony na 2,6 mld komputerów, przeglądarek, urządzeń mobilnych, certyfikatów SSL oraz urządzeń z dostępem do internetu.

*Źródło: Raport organizacji Tractica
**Źródło: BI Intelligence Estimates


Informacje o WISeKey

WISeKey jest globalnym liderem w dziedzinie rozwiązań bezpieczeństwa cyfrowego. Firma działa w branżach bezpieczeństwa informacji, zarządzania tożsamością oraz usług związanych z oprogramowaniem mobilnym. Misją firmy jest wspieranie globalnego wzrostu bezpiecznych transakcji elektronicznych poprzez zapewnienie konsumentom, firmom oraz rządom zaawansowanej technologii i usług, które uwierzytelniają i chronią cyfrową tożsamość w pełnym spektrum osobistych, biznesowych i administracyjnych transakcji online. Firma WISeKey powstała w Genewie, w Szwajcarii, w 1999 r. (http://www.wisekey.com) i należy do grona firm "World Economic Forum Global Growth Companies".

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.

Wszystkie informacje prasowe Kaspersky Lab Polska są dostępne na stronie http://www.kaspersky.pl/news.