11 stycznia 2016

W 2014 r. Kaspersky Lab odnotował szybszy wzrost niż rynek

Organizacja IDC (International Data Corporation) zbadała* konsumencki i korporacyjny rynek bezpieczeństwa punktów końcowych i opublikowała raport oparty na danych z 2014 r. Wynika z niego, że Kaspersky Lab odnotowuje szybszy wzrost niż cały rynek: w 2014 r. globalne przychody wszystkich dostawców ochrony punktów końcowych zwiększyły się o 2,6%, podczas gdy przychody Kaspersky Lab wzrosły o 6,5%.


Według raportu w 2014 r. globalne przychody dostawców ochrony punktów końcowych osiągnęły łączną wartość 9 miliardów dolarów, z czego czterech dostawców uzyskało przychody przekraczające 700 milionów dolarów, które stanowią 64% przychodów ogółem. Wśród nich znajduje się Kaspersky Lab, który zajmuje czwarte miejsce, osiągając przychody na poziomie 710,6 milionów dolarów. W 2014 r. firma odnotowała wzrost przychodów o 6,5%, zdobywając udział w rynku na poziomie 7,9%. Kaspersky Lab znalazł się również na czwartej pozycji w 2013 r., gdy jego przychody wzrosły o 6,1%, osiągając 667 milionów dolarów.

Ponadto Kaspersky Lab został określony przez IDC mianem firmy, która odniosła znaczący sukces ze względu na swój rosnący udział w rynku ochrony konsumenckich punktów końcowych. W 2014 r. segment ten wzrósł o zaledwie 1% w skali całego świata, podczas gdy udział Kaspersky Lab zwiększył się o ponad 9%. Niski ogólny wzrost tego segmentu związany jest w dużej mierze ze spadkiem dostaw komputerów PC.

Garry Kondakow, dyrektor ds. biznesowych, Kaspersky Lab, powiedział: "Cieszymy się, że organizacja IDC określiła nas jako firmę, która odniosła znaczący sukces. Ochrona punktów końcowych zawsze leżała u podstaw naszej działalności, zwłaszcza w segmencie konsumenckim oraz małych i średnich przedsiębiorstw. Nadal będziemy dostarczać najlepsze w swojej klasie rozwiązania. Jednocześnie spodziewamy się, że w ciągu następnych kilku lat jeden z naszych głównych czynników wzrostu będzie znajdował się w segmencie przedsiębiorstw, szczególnie w obszarze ochrony nieprzeznaczonej dla punktów końcowych. Potrzeby naszych klientów zmieniły się wraz z ewolucją krajobrazu zagrożeń oraz wzrostem liczby ataków ukierunkowanych. Globalna analiza informacji dotyczących cyberbezpieczeństwa zaawansowane technologie Kaspersky Lab mogą pomóc im zwalczać najbardziej wyrafinowane zagrożenia. W najbliższej przyszłości rozszerzymy naszą ofertę dla przedsiębiorstw o rozwiązania i usługi bezpieczeństwa, które wykraczają poza klasyczną ochronę punktów końcowych, zgodnie z naszym długoterminowym planem strategicznym".

*IDC, Worldwide Endpoint Security Market Shares, 2014: Success of Midsize Vendors (grudzień 2015 r., doc #US40546915) Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.

Wszystkie informacje prasowe Kaspersky Lab Polska są dostępne na stronie http://www.kaspersky.pl/news.