16 grudnia 2015

Specjalna oferta świąteczna Kaspersky Lab oraz Tresorit: bezpieczne przechowywanie danych w chmurze

Cyberprzestępczość nie polega już tylko na kradzieży haseł do kont bakowych czy nękaniu odbiorców spamem. Z badania przeprowadzonego wspólnie przez Kaspersky Lab i B2B International wynika, że większość użytkowników (72%) przechowuje swoje prywatne informacje w chmurze, podczas gdy niemal 15% umieszcza tam nawet swoje dane finansowe. Z tego względu niezwykle istotne jest zadbanie o odpowiednią ochronę cennych informacji przechowywanych nie tylko na urządzeniach cyfrowych, ale również online.


Kaspersky Lab przygotował wraz z firmą Tresorit specjalną ofertę, która pomoże użytkownikom zabezpieczyć informacje. Każdy, kto zakupi Kaspersky Internet Security - multi-device lub Kaspersky Total Security - multi-device w sklepach detalicznych lub online, otrzyma w prezencie 100 GB bezpiecznego magazynu na dane w chmurze od firmy Tresorit. Umieszczone tam pliki są chronione przy użyciu technologii pełnego szyfrowania, są przechowywane w bezpiecznych europejskich centrach danych, a klienci mają zapewniony najwyższy standard poufności.

"Optymalny sposób bezpiecznego przechowywania informacji stanowią zaszyfrowane foldery, przechowywane zarówno na nośnikach fizycznych, jak i w chmurze. Użytkownicy nabywający produkty firmy Kaspersky Lab będą mogli skorzystać nie tylko ze światowej klasy ochrony przed wszystkimi rodzajami współczesnych cyberzagrożeń, ale również z łatwej w użyciu, bezpiecznej usługi opartej na technologii chmury firmy Tresorit" - powiedział Petr Aleszkin, szef działu marketingu konsumenckiego na obszar rynków wschodzących, Kaspersky Lab. "Uważam, że nasza wspólna oferta pomoże użytkownikom stosować poważniejsze podejście do bezpiecznego przechowywania cennych informacji".

Specjalna oferta obowiązuje od grudnia 2015 r. na terenie Polski.

Więcej informacji na temat oferty specjalnej firm Kaspersky Lab oraz Tresorit znajduje się na stronie http://www.kaspersky.pl/tresorit.

Informacje o firmie Tresorit

Firma Tresorit została założona w 2011 r. przez trzech utalentowanych ekspertów ds. szyfrowania, którzy wyszli z założenia, że poufność danych powinna być dostępna dla wszystkich użytkowników internetu, a nie tylko dla osób o wiedzy technicznej. Ta idea zapoczątkowała powstanie bezpiecznego i łatwego w użytkowaniu magazynu danych w chmurze. Opatentowana technologia szyfrowania firmy Tresorit chroni pliki przed cyberatakami, a także wyciekami informacji. Poufność plików użytkowników jest gwarantowana w stu procentach - nawet pracownicy firmy Tresorit nie mają do nich dostępu. Firma oferuje 50 000 dolarów amerykańskich nagrody każdemu, komu uda się złamać jej zabezpieczenia - dotychczas nikomu się to nie udało. Firma jest zarejestrowana w Szwajcarii, dzięki czemu dane użytkowników są chronione na mocy restrykcyjnego prawa dotyczącego prywatności, obowiązującego w tym kraju. Pliki użytkowników są przechowywane w europejskich centrach danych, a oprogramowanie firmy Tresorit powstaje w biurze zlokalizowanym w Budapeszcie.