12 października 2015

Kaspersky Lab prezentuje autorskie rozwiązanie do ochrony firm przed atakami DDoS

Niemal jedna czwarta firm europejskich postrzega ataki DDoS jako jedno z trzech największych zagrożeń biznesowych - tak wynika z badania przeprowadzonego przez Kaspersky Lab i B2B International. Ponieważ jest to jedna z najczęściej stosowanych przez cyberprzestępców technik zarabiania pieniędzy, każdego dnia zwiększa się liczba i siła ataków DDoS, w efekcie czego zabezpieczenie przed tego rodzaju zagrożeniami staje się dla firm coraz ważniejszą kwestią.
Celem ataku DDoS jest przeciążenie systemu informacyjnego strony internetowej lub bazy danych ogromną liczbą żądań, aby w efekcie stała się ona niedostępna dla użytkowników. Powody przeprowadzania ataków obejmują od wandalizmu i terroryzmu po nieuczciwą konkurencję, a nawet wyłudzenia.

Niski koszt przeprowadzania ataków (osoba pozbawiona skrupułów może zlecić usługę o nazwie "atak DDoS" za jedynie 50 dolarów za jeden dzień), brak możliwości wytropienia sprawców oraz ogromna liczba komputerów i urządzeń mobilnych na całym świecie zainfekowanych botami - to czynniki, które również sprawiają, że ataki DDoS stanowią obecnie jedne z najbardziej rozpowszechnionych i niebezpiecznych cyberzagrożeń.Aby pomóc firmom w walce z tym zagrożeniem, Kaspersky Lab wprowadza do swojej oferty Kaspersky DDoS Protection - nowe rozwiązanie stworzone w celu zapewnienia firmom ochrony przed atakami DDoS. Dzięki rozległej wiedzy eksperckiej firmy Kaspersky Lab w zakresie cyberzagrożeń, jej doświadczeniu w skutecznym zwalczaniu tego typu zagrożeń, jak również wyspecjalizowanym, inteligentnym technologiom, rozwiązanie może poradzić sobie z atakami DDoS dowolnego rozmiaru i złożoności.

Istotnym elementem Kaspersky DDoS Protection jest rozproszona infrastruktura zlokalizowanych w Europie centrów filtrowania ruchu. Wiedza Kaspersky Lab dotycząca ataków DDoS pozwala zidentyfikować potencjalne zagrożenia na bardzo wczesnym etapie, co umożliwia dostosowywanie ustawień systemu zgodnie z potrzebami - w czasie rzeczywistym - zapewniając klientom niezawodną ochronę przed zmasowanymi atakami.

"Ataków DDoS nie dotyczą żadne granice, a wśród ich ofiar znajdują się zarówno duże międzynarodowe firmy, jak i niewielkie lokalne sklepy internetowe" - powiedział Aleksander Mojsiejew, dyrektor zarządzający Kaspersky Lab na obszar Europy. "Co więcej, DDoS często stanowi element ataku ukierunkowanego na organizację. Obciążenie serwisów online to taktyka odwrócenia uwagi, pozwalająca cyberprzestępcom uzyskać w czasie ataku dostęp do krytycznych danych. Aby zapewnić klientom ochronę przed tym zagrożeniem i zminimalizować ich straty na skutek niedostępności serwisu, wprowadziliśmy do naszej oferty Kaspersky DDoS Protection".


Jedną z kluczowych zalet Kaspersky DDoS Protection jest fakt, że technologia monitorowania i filtrowania ruchu została opracowana wewnątrz Kaspersky Lab. To oznacza, że sposób działania rozwiązania można szybko zmodyfikować w odpowiedzi na zmiany technik wykorzystywanych przez atakujących, nawet w trakcie trwającego ataku.

Eksperci monitorujący rozwiązanie Kaspersky DDoS Protection mogą dostosowywać i modyfikować wykrywanie i filtry zgodnie z aktualnym krajobrazem zagrożeń. Ten dodatkowy poziom ochrony można szybko modyfikować i implementować, wzmacniając tym samym ochronę zapewnianą klientom. Poprzez oferowanie klientom mechanizmów bezpieczeństwa dostosowanych do potrzeb i odpowiednich dla ich środowiska oraz poziomu zagrożeń, Kaspersky Lab jest w stanie dostarczać ochronę przed atakami DDoS na najwyższym poziomie.

W celu zapewnienia możliwie najwyższego poziomu niezawodności Kaspersky Lab wykorzystuje jedynie europejski sprzęt i dostawców usług w zakresie filtrowania i monitorowania ruchu w krajach europejskich. Wszystkie centra filtrowania ruchu znajdują się w Europie, a analizowane przez serwis metadane dotyczące ruchu klienta nigdy nie wychodzą poza terytorium Unii Europejskiej.

Pełne wyniki badania wykorzystanego w niniejszej informacji prasowej są dostępne na stronie http://r.kaspersky.pl/fZXy2.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.

Wszystkie informacje prasowe Kaspersky Lab Polska są dostępne na stronie http://www.kaspersky.pl/news.