27 sierpnia 2015

Ekspert z Kaspersky Lab czuwał nad realizmem scen hakerskich w najnowszej książce z serii Millennium

Fani sagi Millennium, zapoczątkowanej powieścią "Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet", będą mogli zanurzyć się w niezwykle realistycznym świecie hakingu. W powstawaniu opublikowanej dzisiaj ostatniej części serii - "Co nas nie zabije" - brał udział David Jacoby, ekspert z Kaspersky Lab.


David Jacoby, starszy badacz ds. bezpieczeństwa IT z Globalnego Zespołu ds. Badań i Analiz działającego w Kaspersky Lab posiada ponad 15-letnie doświadczenie w branży bezpieczeństwa IT. Jacoby współpracował ściśle z autorem nowej książki, Davidem Lagercrantzem, dodając realizmu scenom hakerskim w powieści.

Aby czytelnik mógł wyobrazić sobie, jak działa cyberprzestępca, Jacoby pomógł Lagercrantzowi wniknąć w umysł profesjonalnego hakera w celu lepszego zrozumienia stosowanych technik. Poza tym ekspert szczegółowo wyjaśnił różne sposoby zdalnego dostępu do systemu komputerowego oraz kluczowe koncepcje, takie jak trojany, wirusy, luki w zabezpieczeniach itp.

"David chciał włączyć do książki scenariusze, które są niezwykle trudne do zrealizowania i jeszcze trudniejsze do wyrażenia i ożywienia na papierze. Omówiliśmy wspólnie różne sytuacje i dodaliśmy wiarygodności fabule, uzyskując kilka niezwykle ekscytujących scen włamań hakerskich" - powiedział David Jacoby, starszy badacz bezpieczeństwa w Globalnym Zespole ds. Badań i Analiz, Kaspersky Lab.

Więcej informacji o szczegółach współpracy eksperta z Kaspersky Lab z autorem powieści znajduje się w poście "Jak niespodziewanie stałem się Lisbeth Salander" opublikowanym na oficjalnym blogu Kaspersky Lab: https://plblog.kaspersky.com/hakowanie-ksiazki-jak-niespodziewanie-stalem-sie-lisbeth-salander/3486/.

Trylogia Millennium została pierwotnie napisana przez szwedzkiego autora Stiega Larssona i składa się z następujących książek: "Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet", "Dziewczyna, która igrała z ogniem" oraz "Zamek z piasku, który runął".

Informację oraz post z oficjalnego bloga Kaspersky Lab można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.

Wszystkie informacje prasowe Kaspersky Lab Polska są dostępne na stronie http://www.kaspersky.pl/news.