14 sierpnia 2015

Kaspersky Lab wprowadza nową wersję rozwiązania bezpieczeństwa dla firm korzystających z komputerów Mac

Kaspersky Lab informuje o wprowadzeniu nowej wersji Kaspersky Endpoint Security for Mac – rozwiązania bezpieczeństwa dla firm użytkujących komputery Mac firmy Apple. Aplikacja jest dostępna w ramach pakietu Kaspersky Endpoint Security for Business.


System OS X firmy Apple posiada znaczny udział w rynku punktów końcowych (około 6%) i stale go powiększa. Popularność platformy pociąga jednak za sobą zwiększone zainteresowanie cyberprzestępców – zagrożeń wycelowanych w środowisko Mac jest coraz więcej. Innym powszechnym trendem (szczególnie w małych i średnich firmach) jest różnorodność wykorzystywanych platform, co utrudnia ochronę środowiska IT oraz cennych danych biznesowych.

W odpowiedzi na te wymagania Kaspersky Lab wzbogacił swój pakiet Kaspersky Endpoint Security for Business o nową wersję rozwiązania Kaspersky Endpoint Security 10 for Mac. Aplikacja stanowi skuteczne połączenie dogłębnej ochrony, wydajności oraz łatwości zarządzania w celu zapewnienia ochrony niejednorodnym środowiskom IT. Oferuje szeroki wachlarz narzędzi i technologii, które są łatwe we wdrożeniu i użytkowaniu.


Okno główne rozwiązania Kaspersky Endpoint Security for Mac (kliknij, aby powiększyć)


Nowości w rozwiązaniu Kaspersky Endpoint Security for Mac

Dzięki integracji z chmurą Kaspersky Security Network firmy mogą korzystać z informacji dotyczących bezpieczeństwa w celu szybkiej identyfikacji szkodliwego oprogramowania i innej podejrzanej aktywności.

Moduł Blokowanie ataków sieciowych monitoruje podejrzaną aktywność w sieciach komputerowych i umożliwia administratorom definiowanie reakcji systemu w przypadku wykrycia niebezpiecznego zachowania.

Aby zapewnić firmom i ich pracownikom ochronę przed szkodliwymi programami oraz zagrożeniami atakującymi za pośrednictwem stron WWW, rozwiązanie Kaspersky Endpoint Security for Mac zostało wzbogacone o ochronę WWW oraz zabezpieczenie przed phishingiem. Technologie te skanują ruch sieciowy i blokują szkodliwe skrypty, nie wpływając na zużycie zasobów. Rezultatem jest wzrost ogólnego poziomu ochrony przed zagrożeniami ukierunkowanymi na środowisko Mac.

„Większość firm, niezależnie od rozmiaru czy branży, posiada niepowtarzalną i złożoną infrastrukturę IT, która wymaga głębokiej, wielopoziomowej ochrony przed cyberzagrożeniami. Uważamy, że należy chronić każdy komponent infrastruktury firmowej, ponieważ cyberprzestępcy mogą wykorzystać nawet najmniejszą lukę, by dostać się do środka. Dzięki najnowszym udoskonaleniom, które wprowadziliśmy do rozwiązania Kaspersky Endpoint Security for Mac, firmy korzystające w swoich sieciach z komputerów Apple będą mogły uzbroić się w nowoczesną technologię przeznaczoną do walki z istniejącymi i powstającymi zagrożeniami IT” – powiedział Konstantin Woronkow, dyrektor działu odpowiedzialnego za produkty bezpieczeństwa dla punktów końcowych, Kaspersky Lab.

Więcej informacji na temat rozwiązania Kaspersky Endpoint Security 10 for Mac znajduje się na stronie http://r.kaspersky.pl/kes10mac.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.

Wszystkie informacje prasowe Kaspersky Lab Polska są dostępne na stronie http://www.kaspersky.pl/news.